Neler Yeni

KABLONET İnfinity 401 Modemden memnun değilim yeni modem önerisi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Selim YAYLA
Kablonetin infinity 401 isimli modemi wifi konusunda çok berbat durumda evin ortasında kurulu olmasına rağmen çoğu odada çekmiyor ve bağlantı sık sık kopuyor. Bilgisayar ethernet ile bağlı olduğu için sorunsuz çalışıyor ama mobil cihazlarımız için durum böyle değil, hızımız 50 mbps olmasına rağmen asla mobil cihazlardan alamıyoruz. Bu modem yerine başka bir modem alıp taksam kurulum vesaire için kablonete sormam gerekir mi yoksa herhangi bir modemi takıp çalıştırabilir miyim? Ayrıca kullanabileceğim güzel vericili bir modem önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Ekler

• 1725354420680.png
    1725354420680.png
    22.7 KB · Hit: 19

Farex

80+ Silver
KArdeşim kafana göre modem seçemezsin kabloentin sistemi farklı altyapısı farklı git modem kiralamak istiyorum de yeni modemleri çok iyi kablonetin git ayda 30 tl mi 50 mi neyse kira parası ver iyi bir modem al eğer sorun yaşarsan modem arızalanırsa ücretsiz değiştiriyorlar modem almak mantıklı değil artık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Selim YAYLA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
KArdeşim kafana göre modem seçemezsin kabloentin sistemi farklı altyapısı farklı git modem kiralamak istiyorum de yeni modemleri çok iyi kablonetin git ayda 30 tl mi 50 mi neyse kira parası ver iyi bir modem al eğer sorun yaşarsan modem arızalanırsa ücretsiz değiştiriyorlar modem almak mantıklı değil artık.
Pekala kablonet ile görüşmeye geçeyim, cevabınız için teşekkür ederim.

Farex

80+ Silver
Rica ederim fakat sanıırm sizin modeme ayar gerekebilir modem arayüzünden ayar yaparsanız iyi sonuçlar elde edersiniz aradığınızda da kopmalar oluyor yavaşlık oluyor diyin onlar bir sinyal kontrolü yapsınlar eğer sinyaller normal derse modem kiralayın ama eğer yok sinyaller kötü derse arıza kaydı açarlar zaten ve %80 dışarıdan müdahale ile internet iyi hale gelir tabi ben wifinin çok daha iyi olmasını isterim derseniz her ikisine yapın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Selim YAYLA
Rica ederim fakat sanıırm sizin modeme ayar gerekebilir modem arayüzünden ayar yaparsanız iyi sonuçlar elde edersiniz aradığınızda da kopmalar oluyor yavaşlık oluyor diyin onlar bir sinyal kontrolü yapsınlar eğer sinyaller normal derse modem kiralayın ama eğer yok sinyaller kötü derse arıza kaydı açarlar zaten ve %80 dışarıdan müdahale ile internet iyi hale gelir tabi ben wifinin çok daha iyi olmasını isterim derseniz her ikisine yapın.
Geldiler sinyallerde sorun yokmuş. Sinyal dağıtıcı alın dediler. Sinyal dağıtıcı öneriniz varsa alabilirim.

Farex

80+ Silver
Geldiler sinyallerde sorun yokmuş. Sinyal dağıtıcı alın dediler. Sinyal dağıtıcı öneriniz varsa alabilirim.
Sinyal dağıtıcı olmaz sen git ara modem kiralamak istiyorum modemin performansından memnun değilim de yada en başta ben sana modem ayarı yapayım sen bir wifiyi test et performansı yeterse kalsın yetmezse modem kirala cidden yeni modemleri iyi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Selim YAYLA
Sinyal dağıtıcı olmaz sen git ara modem kiralamak istiyorum modemin performansından memnun değilim de yada en başta ben sana modem ayarı yapayım sen bir wifiyi test et performansı yeterse kalsın yetmezse modem kirala cidden yeni modemleri iyi
Nasıl yapacağız ayarı?

Wangreih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Taner Bulut
Ben de aynı sorundan müzdaribim ayar yapmak kurtarmıyor router almayı düşünüyorum.

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
576
İsim
Ahmet Hakan
Dağıtıcı falan hikaye.
H&D NE1611C Modem
Böyle bir modemi var Türksatın anlaşmalı. Kiralama bedeli ödüyorsan yenisi ile değişim istemek senin kanuni hakkın. Bu cihazı iste.

tekino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Tekin Ayber
Bu değil de bunun bir düşüğü ile bir ara çalışmıştım, kötü idi ama bir duvar arkasına çekim gücü yeterliydi. Wifi ayarlarını kontrol et, yüksek güç ayarı vardı bunlarda...
Mesaj otomatik birleştirildi:

1729706241109.png

Buradaki band genişliği ile oyna, önce 80 yap, ya en düşüğü ya da en yükseğini seçince daha güçlü sinyal oluyıordu. Öyle hatırlıyorum. 2,4 için de yap aynısından...

Wangreih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Taner Bulut
Dağıtıcı falan hikaye.
H&D NE1611C Modem
Böyle bir modemi var Türksatın anlaşmalı. Kiralama bedeli ödüyorsan yenisi ile değişim istemek senin kanuni hakkın. Bu cihazı iste.
Router mı alınmalı yoksa bu model ile değişim mi talep edilmeli ve bu attığın modelin çekim gücü nasıl.

Farex

80+ Silver
Router mı alınmalı yoksa bu model ile değişim mi talep edilmeli ve bu attığın modelin çekim gücü nasıl.
Kardeşim son kullanılan modemler çok kaliteli çok iyi çekim gücü var benim evim teraslar hariç 185 metre kare ve neredeyse çok duvar olmasına rağmen ve kalın olmalarına rağmen iyi sonuç elde ediyordu evin ortasına aldırtmıştım modemi ve yetti yani modem router alma devri bitti atrık mantıklı değil zaten.

Top Bottom