Neler Yeni

Kendim için belirlediğim hedefler nasıl?

ayhankeee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ayjanke
Arkadaşlar kendime 2 senelik süre veriyorum,

*İngilizce, Almanca ve Rusça öğrenilecek

*İyi bir vücut yapılacak

*Kendi bakımına önem verilecek

*Sağlıklı ve dengeli beslenilecek

*C# ve unity öğrenilip, kendi oyununu tasarlamak.

*Savunma sanatları öğreneceğim

*Her gün ders çalışılacak.

*Sesimi güzelleştireceğim.

Sizce nasıl hedefler? 2 yıl sonra güncelleme yapacağım...

ayhankeee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ayjanke
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hedef belirlemek çok güzel şeydir lakin gerçekçi hedefler belirleyin. Sonunda üzülmezsiniz.
Hedefler çok mu fazla 😔 o zaman şöyle yapalım dil , vücut ve programlama öğrenmeliyim ilk başta bunlara 2 sene süre veriyim geri kalanı üniversite de yaparım sizce nasıl?

Rulep

80+ Gold
Her gün ders çalışma illa işinin çıkacağı ve dinlenmen gereken günler olacak. Yabancı dile gelirsek öğrendikçe yeni diller belirlesen daha iyi bence

tekino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Tekin Ayber
Çok uyumsuz ve aşırı hedefler bunlar... Hedefler birbiri ile zaman, imkan ve beşeri yetenekler bakımından uyumlu olmalı.
Öncelikle sadece ama sadece ileriye dönük en önemli hedefin nedir? İlk önce bunu belirlemelisin :) Sana bir ipucu, gerisi çorap söküğü gibi gelir... Tümevarım yani.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Türkiye'de yaşarken 2 sene içerisinde 3 yabancı dil öğrenmek ütopik bir şey bence. Bir dili öğrenebilmek için o dile maruz kalman gerek. Yani o dilin konuşulduğu ülkede uzun bir süre bulunman gerek. Türkiye'de tüm vaktini dil kurslarına ayırarak belki başarırsın ama bu sefer de diğer hayallerini gerçekleştirmene imkan olmaz.

ayhankeee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ayjanke
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok uyumsuz ve aşırı hedefler bunlar... Hedefler birbiri ile zaman, imkan ve beşeri yetenekler bakımından uyumlu olmalı.
Öncelikle sadece ama sadece ileriye dönük en önemli hedefin nedir? İlk önce bunu belirlemelisin :) Sana bir ipucu, gerisi çorap söküğü gibi gelir... Tümevarım yani.
Hocam mühendis olmak istiyorum, bana ne gibi tavsiye verebilir siniz yks hariç?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiye'de yaşarken 2 sene içerisinde 3 yabancı dil öğrenmek ütopik bir şey bence. Bir dili öğrenebilmek için o dile maruz kalman gerek. Yani o dilin konuşulduğu ülkede uzun bir süre bulunman gerek. Türkiye'de tüm vaktini dil kurslarına ayırarak belki başarırsın ama bu sefer de diğer hayallerini gerçekleştirmene imkan olmaz.
Anladım hocam çok haklısınız, o zaman Almanca ve İngilizce fazlasıyla yeterli diyorsunuz.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Anladım hocam çok haklısınız, o zaman Almanca ve İngilizce fazlasıyla yeterli diyorsunuz.
İngilizce bile yeterli. Yeterli değil elbette ama şimdilik yeterli. Sen ingilizceyi akıcı hale getir gerisi kolay zaten.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Hocam başka ne tavsiye verebilirsiniz benim için?
Oyun geliştirici olmak istiyorsan C# ve Unity iyi bir başlangıç. Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği gibi bir bölüm kazanırsan güzel bir altyapı oluşturmuş olursun kendine. Ayrıca mühendislik okuman da şart biraz yazılım sektöründe iş bulabilme açısından.

tekino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Tekin Ayber
Ama ucu açık bir hedef bu... Asıl soru gerçekçi olarak düşündüğünde ne mühendisi olmak istersin ve gerçekten ama gerçekten buna tüm kalbinle sabırla çalışıp ulaşabilceğine inanıyor musun? Eğer gerçekten sonuç için elinden gelenin zamanı geldiğinde fazlasını dahi yapabileceğin kadar istediğin bir mühendislik ise işte gerçek hedefin o olmalı.

ayhankeee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ayjanke
Ama ucu açık bir hedef bu... Asıl soru gerçekçi olarak düşündüğünde ne mühendisi olmak istersin ve gerçekten ama gerçekten buna tüm kalbinle sabırla çalışıp ulaşabilceğine inanıyor musun? Eğer gerçekten sonuç için elinden gelenin zamanı geldiğinde fazlasını dahi yapabileceğin kadar istediğin bir mühendislik ise işte gerçek hedefin o olmalı.
Yazılım hocam belirtmeyi unutmuşum

Oyun geliştirici olmak istiyorsan C# ve Unity iyi bir başlangıç. Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği gibi bir bölüm kazanırsan güzel bir altyapı oluşturmuş olursun kendine. Ayrıca mühendislik okuman da şart biraz yazılım sektöründe iş bulabilme açısından.
Sağolun hocam aklıma bir şey takılırsa tekrar size soracağım

Top Bottom