Neler Yeni

YKS için geç mi kaldım?

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
Dört dörtlükler var 3 adım tytler var 3 adım deneme sınavları var aslında baya bi kitap var ama kalitesinden emin değilim hiç açıpta incelemedim
Dört dörtlükler iyi 3 adımlara çok guvenmiyom

Egolu doktor ?

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
560
İsim
Harunckr
zaman olarak hiçbir sıkıntı yok. mezunlar için çok rahat kalan süre. yalnız eğer tembel birisiysen dershaneye gitmesen bile bir şekilde etüde yazılman gerekli. yani senin gibi insanların başında birisi olmalı. senin çalışmanı dinlenmeli düzene koymalı. koç felan değil dediğim. etüt yerleri gibi seni takip edecek ceza sistemi olacak. yoksa tüm yıl düzgünce çalışmadan ertelersin ve bu 1 yıl vicdanın hiç rahat olmaz şu anki stresi 1 yıl boyunca yaşayıp yaşlanırsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Serhat
Merhaba arkadaşlar mezun senemdeyim geçen sınavda 0 çalışma ile 450k yaptım. Temelim zayıf sayılır.
Malesef yazın bazı olaylar oldu ve çalışmaya başlayamadım. Tembel bir insan sayılırım. Açıkçası nereden başlayacağımı da bilmiyorum çünkü hayatım boyunca hiç düzenli ders çalışmadım.
Yarın ders çalışmaya başlayacağım ancak bir kaç gündür araştırma yapıyorum bazıları tyt matematiği bitirmiş neredeyse.
Ben önce bıyıklı matematiğin 10 günlük temel atma kampını izlemeyi düşünüyorum.
Bu kamp bittiğinde 20 Eylül olmuş olacak. 20 eylülden sonra tyt için sizce geç mi? Birde başlar başlamaz 8 saat ile başlayamam sanırım. 4 saatle başlamayı düşünüyorum. Sizce bu tempoyla bu sürede tyt ayt rahatça yetişir mi? Hedefim 90-100k bu arada. Biliyorum çalışmaya mecburum ama kaç gündür çok kaygilaniyorum rahat uyuyamiyorum.
Ders çalışma programına ihtiyacım var bana öncülük edebilecek birileri varsa çok mutlu olurum.
Öncelikle çalışmaya ekimde başlamış biri olarak söylüyorum geç değil, ea öğrencisi olup sayısaldan girdim. Oldukça zorlandım ama çalıştığınızın karşılığınızı alacağınız bir sınav. Her dersten farklı youtube kanallarını izleyerek hangisi size en yakın onu seçmek en önemlisi çok zamanınızı almaz 1 günde bu işlemi halledip aradan çıkarabilirsiniz. Burada bazı hocalara tapan arkadaşlar var onları anlamak oldukça güç ama siz öyle yapmayın size tavsiyem. Dersi çalışacağınız hocayı iyi seçin. Ben 300 aboneli bir kanaldan dinleyerek ilerlemiştim bu sene çok faydalı bilgiler aktardı ve hocayı anladığım için iyi bir sonuç yaptım. Basmakalıp hoca modelini öneren kişilere pek yanaşmayın sözün kısası o iyi yaptıysa veya anladıysa siz anlayacaksınız diye bir şey yok. Diğer bir konu, çalışma saatinizi kendiniz belirlersiniz. Derse oturun kaç saat dikkatiniz dağılmadan derse odağınızı verebiliyorsunuz onu saat bazında ölçün. Mesela kendimden örnek ben 4 saat boyunca dikkatim dağılmadan aralarda 20dk'lık molayla derse kendimi verebiliyordum. Sizde bunu öğrenip ona göre bir çalışma planı oluşturmalısınız kendim bundan çok fayda gördüm. Ardından bu çalışma saatini her ay 1 saat veya 1.5 saat arttırarak ilerlemek. Ben maksimum 7 - 7.30 saat civarında düzenli çalışıyordum son aylara doğru. Sizde kendinizi zorlayabildiğiniz saati bulun. O saatte kendinizi disiplinli şekilde çalışmaya adayın. Kitap konusunda denemelerde benim gibi mat tarafında 5- 10 net arasındaysanız sıfırdan almanın mantığı yok gibi. Ben soru bankası üzerinden çözebildiğimi çözüp diğerlerine video çözümlerinden ilerleyerek kendimi geliştirmiştim ( bundan önce konu anlatımları dinledim tabi ). 345 - Bilgi Sarmal olabilir, ben 345'den ilerlemiştim. Şubat ortası gibi Ayt tarafına yönelmiştim. Orada da seçtiğiniz ders hocasıyla konuları dinleyip, soru bankasına yönelin. Sıfırsanız ve benim gibi ilerlerseniz kendi fikrimce rahatlıkla yapmış olduğum 35k sıralamayı elde edebilirsiniz. Daha iyisini istiyorsanız saat kısmında daha yüksek çalışma yapabilirsiniz. Başarılar.

hancan21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hande Can
Öncelikle çalışmaya ekimde başlamış biri olarak söylüyorum geç değil, ea öğrencisi olup sayısaldan girdim. Oldukça zorlandım ama çalıştığınızın karşılığınızı alacağınız bir sınav. Her dersten farklı youtube kanallarını izleyerek hangisi size en yakın onu seçmek en önemlisi çok zamanınızı almaz 1 günde bu işlemi halledip aradan çıkarabilirsiniz. Burada bazı hocalara tapan arkadaşlar var onları anlamak oldukça güç ama siz öyle yapmayın size tavsiyem. Dersi çalışacağınız hocayı iyi seçin. Ben 300 aboneli bir kanaldan dinleyerek ilerlemiştim bu sene çok faydalı bilgiler aktardı ve hocayı anladığım için iyi bir sonuç yaptım. Basmakalıp hoca modelini öneren kişilere pek yanaşmayın sözün kısası o iyi yaptıysa veya anladıysa siz anlayacaksınız diye bir şey yok. Diğer bir konu, çalışma saatinizi kendiniz belirlersiniz. Derse oturun kaç saat dikkatiniz dağılmadan derse odağınızı verebiliyorsunuz onu saat bazında ölçün. Mesela kendimden örnek ben 4 saat boyunca dikkatim dağılmadan aralarda 20dk'lık molayla derse kendimi verebiliyordum. Sizde bunu öğrenip ona göre bir çalışma planı oluşturmalısınız kendim bundan çok fayda gördüm. Ardından bu çalışma saatini her ay 1 saat veya 1.5 saat arttırarak ilerlemek. Ben maksimum 7 - 7.30 saat civarında düzenli çalışıyordum son aylara doğru. Sizde kendinizi zorlayabildiğiniz saati bulun. O saatte kendinizi disiplinli şekilde çalışmaya adayın. Kitap konusunda denemelerde benim gibi mat tarafında 5- 10 net arasındaysanız sıfırdan almanın mantığı yok gibi. Ben soru bankası üzerinden çözebildiğimi çözüp diğerlerine video çözümlerinden ilerleyerek kendimi geliştirmiştim ( bundan önce konu anlatımları dinledim tabi ). 345 - Bilgi Sarmal olabilir, ben 345'den ilerlemiştim. Şubat ortası gibi Ayt tarafına yönelmiştim. Orada da seçtiğiniz ders hocasıyla konuları dinleyip, soru bankasına yönelin. Sıfırsanız ve benim gibi ilerlerseniz kendi fikrimce rahatlıkla yapmış olduğum 35k sıralamayı elde edebilirsiniz. Daha iyisini istiyorsanız saat kısmında daha yüksek çalışma yapabilirsiniz. Başarılar.
Elde ettiğiniz sonuçlar için gayet güzel fikir beğendim, fakat saat arttırmayla daha iyi bir sonuç elde edilebilir mi meçhul bana göre. Lise yıllarında disiplinli olmayan birisinin son sene disiplinli olması biraz zor bence. Bir kütüphane arkadaşı edinmeniz çok daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
denemelerde benim gibi mat tarafında 5- 10 net arasındaysanız sıfırdan almanın mantığı yok
denemelerde 7-8 hatta 12 felan yaptığım oluyordu ama yksde 5 anca yapabildim onlarında çoğu problem sorusuydu. matematiğime hiç güvenmiyorum işimi sağlama almak istiyorum. 9-10 zaten pandemiye gitti o yüzden temel kampına başlayacağım kitabın gelmesini bekliyorum. temel kampını bitirdiğimde neredeyse ekim olmuş olacak. beni sıkıntıya sokan şey o zaten.
Burada bazı hocalara tapan arkadaşlar var onları anlamak oldukça güç ama siz öyle yapmayın size tavsiyem. Dersi çalışacağınız hocayı iyi seçin. Ben 300 aboneli bir kanaldan dinleyerek ilerlemiştim bu sene çok faydalı bilgiler aktardı ve hocayı anladığım için iyi bir sonuç yaptım.
sizin tavsiye ettiğiniz kanallar varsa onlarada göz atmak isterim.

RTX 4060 TI

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
kaanzi
Merhaba arkadaşlar mezun senemdeyim geçen sınavda 0 çalışma ile 450k yaptım. Temelim zayıf sayılır.
Malesef yazın bazı olaylar oldu ve çalışmaya başlayamadım. Tembel bir insan sayılırım. Açıkçası nereden başlayacağımı da bilmiyorum çünkü hayatım boyunca hiç düzenli ders çalışmadım.
Yarın ders çalışmaya başlayacağım ancak bir kaç gündür araştırma yapıyorum bazıları tyt matematiği bitirmiş neredeyse.
Bu kamp bittiğinde 20 Eylül olmuş olacak. 20 eylülden sonra tyt için sizce geç mi? Birde başlar başlamaz 8 saat ile başlayamam sanırım. 4 saatle başlamayı düşünüyorum. Sizce bu tempoyla bu sürede tyt ayt rahatça yetişir mi? Hedefim 90-100k bu arada. Biliyorum çalışmaya mecburum ama kaç gündür çok kaygilaniyorum rahat uyuyamiyorum.
Ders çalışma programına ihtiyacım var bana öncülük edebilecek birileri varsa çok mutlu olurum.
Tembelliği bırakıp her gün düzenli ve verimli bir şekilde çalışırsan çok kolay girersin 100k ya

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,024
İsim
Ömer
Steam
1316142768
Arkadaşlar ilkkez duzenli ders calisicamda program yapmama yardım edicek yada yapicak biri varmı bilen günde kaç saat hangi ders vs bilen biriyle halledebilirmiyiz

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar ilkkez duzenli ders calisicamda program yapmama yardım edicek yada yapicak biri varmı bilen günde kaç saat hangi ders vs bilen biriyle halledebilirmiyiz
Aynı şekilde bana da hala lazım. Düzgün bir program oturtamadim.

KaptanMC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Mehmetcan İvrendi
Knk bende bu sene Mezuna kaldım ve Bu hafta başlıcam emin ol geç kalmadın Sen hangi bölümü okuyorsun bilmiyorum ama ben Sayısal okudum ve Ayt'de Aile soru ile İmam-hatip okuduğum için işlediğimiz konukardan ama hiç görmedigim tarzda gelmişti hepsi olmasasa çogu dedim Say çözüp düsük alacğıma EA Çözeyim ve çok rahat Söyleyebilirim ki EA Sadec 1Ay çalışsam ilk 100K geç ilk 5-10K girerdim çok ders çalışan bri değilim ama ona rağmen Sorular aşırı basitti T.D.E sadece 1 yanlısım vardı yani EA hiç merak etme çerez ama SAY İse 5-6 Ayda (Düzenli Calışırsan) Rahatlıkla bitirirsin geri kalan günlerdede sadece Test çöz.

-Eğer tek basına evde çalışabiliyorsan calış Çünkü eğer çok ders çalışmayan biri isen Dershanede'de okul gibi arkadaşlar ile falan takılmaya baslayabilirsin ve bu seni geriye götüredebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam elimde sağdan soldan gelen kaynaklar var epey bir kaynak eksiğim var. Benim için hangi kaynakları önerirsiniz? Ben elimdeki kaynaklari yazıyorum;
-10 günde temel bıyıklı matematik
-55 günde TYT bıyıklı matematik
-Miray yayınları TYT matematik soru bankası (bıyıklı matematik önerdi diye aldım.)
Karekök matematik sıfır kitabı var ama çok kalın. Bıyıklı matematikten sonra bunu çözmek mantıklı mi bilemedim zaman kaybi olur mu?

-Palme yayınları 10. Sınıf kimya soru Bankası
-Bilgi Sarmal 10. Sınıf biyoloji soru bankası
-Karekök 10. Sınıf matematik soru bankası
-Aydın 10. Sınıf fizik soru bankası
O dönem maddi olarak iyi sayilirdik bende düşünmeden aldım direkt ancak hiç çözmedim bile keşke çözseymişim. Bunları nasıl değerlendirebilirim?

-Acil problemlerin ilacı
-Acil geometrinin ilacı
Bu iki kitap yeterli mi?

-Krallar karması matematik branş denemesi 14 adet
-3D yayınları simülasyon denemeleri 10 adet
-Limit yayınları Türkçe denemeleri 15 adet
Bu denemeleri TYT'yi bitirdikten sonra mi çözeceğim?

-345 AYT matematik soru bankası
-Hız ve renk integral soru bankası
-Orijinal matematik denemesi 12 adet
-Buranın yanına muhtemelen bıyıklı matematik AYT kamp kitapları da eklenir.
AYT matematik için burası yeterli mi?

Eksiklerimi söylerseniz ona göre plan yapacağım maddi durum biraz sıkışık bu aralar. Elimdeki her şeyi değerlendirmeye çalışıyorum.
Reis Devlet Bı tob soru bankası Dağıtmıştı ben onlardan çözüyorum şuanlık planım ona göre birtigindede veya yetersiz kaldığındada İnternetten soru buluyorum bı ton PDF var veya yapay zekadan soru istiyorum mis 0 bütçe ile tam kaynak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,810
Üyeler
155,315
Son üye
asranthiax
Top Bottom