Neler Yeni

Çözüldü✓ 7800x3d sistem ,Sizce bu sistem almaya değer mi uzun yıllar

hashasii

80+
Evet?
Kaliteli 2 fanlı bir hava soğutma gayet yeter.
Örn;

7800X3D evet dünyanın en güçlü oyun işlemcisi. Beni bu tarafı ilgilendirmiyor.
Oyunda tükettiği güç 60-65 watt.
Renderda 90watt tüketiyor.
Birde B650 Mosfet soğutucuları olan eli düzgün bir anakart al.

Gayet yeter.

Rakipleri gibi oyunda 250-280watt, renderda 350-400watt yemiyor. 13900k, 14900k dan bahsediyorum.

Bu arada tükettiği güç değeri Ryzen 7500F ile aynı :)
Msi b650 gaming yada b650 tomahawk uygunmu bahsettiğiniz anakart gibi mi?

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
78k bütçeye böyle bir sistem toplayabilirsin. 4080 super 7800x3d fan b650 16x2 ram 1tb m2 kasa 850w psu .
Ellerine sağlık çok güzel sistem olmuş
Ayrıca konu sahibine sesleniyorum, senin attığın sistem parasına göre baya kötü, 1440p sistemi sayılır. Ancak bu hocamın attığı sistem 4K ultra ayarlarda çok rahat oynatacak kral bir sistem.
Parçaları montajlama konusuna gelirsek zor bir şey değil Bünyamina'nın dediği gibi zevkli olur lego gibi. Ancak uğraşmak istemezsen bi' bilgisayarcıya götürüp toplatabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Msi b650 gaming yada b650 tomahawk uygunmu bahsettiğiniz anakart gibi mi?
Evet güzel onlar. TOMAHAWK daha iyi öneririm

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,616
İsim
Selim
Birde bu sistem var buna Corsair 2x16 ve 2gb ssd ekleyince 76 oluyor bunun ekran Kartı pny , diğeri galax hangisini alirsam pişman olmam değmesini istiyorum ve bu ilk bilgisayarim olacak bu yüzden iyi olsun istiyorum

Bunu almada ne alirdan al galax Avrupa ve Asya'da yok satan marka sadece Türkiye de bilinmiyor buda galax markasının umrunda değil yani markaya para verecem diye 4080 parasına 4070ti alacan

drakathx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
342
İsim
Burak
7900xtx li sistemde bakılabilir baktınız mı hocam

Neaxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mete
Bakın ben klâsik oynanan oyunlari oynuyorum, örneğin lol,csgo,valorant ,codw, owerwatch, gibi oyunlar oynarim zaten diğer türlü oyunlarda oynarsam bile sorun cikarmasin istiyorum her oyunu sorunsuz oynamak için her şey,zaten ilk defa pc alacağım ve 70-75i gözden cikardim bu yüzden kasmasin istiyorum bu yüzden bu fiyatlara çıktım tek tek toplamaya üşeniyorum hazır sistem almak istiyorum, ssd 2 tb, 2x16gb ram yeterki bir bilgisayarim olsun uzun yillar kullanayim derdindeyim tek topla daha uyguna gelir pek umrumda değil 5-10binden sebep uğraşılmaz sadece bu sıvı soğutma bana ileride sorun cikaririmi diye düşünüyorum ve anakartlardan hangisini almam gerek sıvı soğutma hakkinda gram bir bilgim yok ve isinma falan diyorlar bu sistemde isinma olurmu sorunsuz istiyorum,2tb ram 2x16 istememin sebebi daha iyi olsun diye hiç bir oyunda sorun yasamiyim istiyorum

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bakın ben klâsik oynanan oyunlari oynuyorum, örneğin lol,csgo,valorant ,codw, owerwatch, gibi oyunlar oynarim zaten diğer türlü oyunlarda oynarsam bile sorun cikarmasin istiyorum her oyunu sorunsuz oynamak için her şey,zaten ilk defa pc alacağım ve 70-75i gözden cikardim bu yüzden kasmasin istiyorum bu yüzden bu fiyatlara çıktım tek tek toplamaya üşeniyorum hazır sistem almak istiyorum, ssd 2 tb, 2x16gb ram yeterki bir bilgisayarim olsun uzun yillar kullanayim derdindeyim tek topla daha uyguna gelir pek umrumda değil 5-10binden sebep uğraşılmaz sadece bu sıvı soğutma bana ileride sorun cikaririmi diye düşünüyorum ve anakartlardan hangisini almam gerek sıvı soğutma hakkinda gram bir bilgim yok ve isinma falan diyorlar bu sistemde isinma olurmu sorunsuz istiyorum,2tb ram 2x16 istememin sebebi daha iyi olsun diye hiç bir oyunda sorun yasamiyim istiyorum
O zaman bilenleri dinleyeceksin daha ne diyelim, Bünyaminanın attığı sistem senin attığına fark atar. Uzun ömürlüdür ve ısınma sorunu yaşatmaz. Sistemi kendin toplamak istemiyorsan parçaları al bilgisayarcıya ver o toplar çok pahalı bir şey değil. Eğer bizim önerilerimizi dinlemiyeceksen neden soruyorsun? Ne yapıyorsan yap sonra pişman olma

Neaxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mete

O zaman bilenleri dinleyeceksin daha ne diyelim, Bünyaminanın attığı sistem senin attığına fark atar. Uzun ömürlüdür ve ısınma sorunu yaşatmaz. Sistemi kendin toplamak istemiyorsan parçaları al bilgisayarcıya ver o toplar çok pahalı bir şey değil. Eğer bizim önerilerimizi dinlemiyeceksen neden soruyorsun? Ne yapıyorsan yap sonra pişman olma
Evet onu gördüm sadece tekli istemedim onda öyle dedim beklemeyi sevmedigimden bu sistemi buldum ayni 4080 7800x3d ,2x16ram ve 360mm sıvı soğutma ekledigimde onunkiden biraz pahali oluyor ama önemli değil 3-5den bir şey olmaz sence bu söylediğim nasıl

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Evet onu gördüm sadece tekli istemedim onda öyle dedim beklemeyi sevmedigimden bu sistemi buldum ayni 4080 7800x3d ,2x16ram ve 360mm sıvı soğutma ekledigimde onunkiden biraz pahali oluyor ama önemli değil 3-5den bir şey olmaz sence bu söylediğim nasıl

Hocam özelleştirmeleri yapınca (toplama olan sistemden kötü olmasına rağmen) daha pahalıya geliyor

Neaxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mete
Hocam özelleştirmeleri yapınca (toplama olan sistemden kötü olmasına rağmen) daha pahalıya geliyo
3-5 fark oluyor diye görüyorum Anakarti 650 yapıp ssd 1kalir veya anakart 620 kalır ssd 2tb 80+i aşıyor onun gönderdiği zaten 78 tutuyor ben ise örneğin 7800x3d,Anakart 650, 2x16ram,360mm soğutucu ile 82.5 oluyor arada 3-5 fark sorun değil ondan bahsediyorum

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
3-5 fark oluyor diye görüyorum Anakarti 650 yapıp ssd 1kalir veya anakart 620 kalır ssd 2tb 80+i aşıyor onun gönderdiği zaten 78 tutuyor ben ise örneğin 7800x3d,Anakart 650, 2x16ram,360mm soğutucu ile 82.5 oluyor arada 3-5 fark sorun değil ondan bahsediyorum
Ama o fazladan para ödemene rağmen daha kötü bir sistem oluyor. Daha da bir şey demiyorum ne yapıyorsan yap

Neaxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mete
Ama o fazladan para ödemene rağmen daha kötü bir sistem oluyor. Daha da bir şey demiyorum ne yapıyorsan yap
Nasıl kötü bir sistem oluyor bi aciklasana 7800x3d var ssdsi var soğutucusu var neresi kötü anlatsana 4080li zaten bundan daha iyisini bulur musun hazir sistem olarak

Top Bottom