Neler Yeni

Çözüldü✓ Minidump okuma, çözme problemler bitmiyor.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Şimdi başladım test etmeye 1 tanesini A2 ye taktım DOCP kapalı default bios ile, hata verirse DOCP testi yapmama gerek yok dimi aynı ram'i? Bir de hata vermezse öyle yarım saat bir saat için de DOCP testi için bios sıfırlamama gerek var mı, yoksa bilgisayarı resetleyip direkt biosa girip DOCP profilini aktif edeyim mi?
Hata verirse DOCP'ye gerek yok. Yok direkt BIOS'a girip DOCP'yi aç. Onun için BIOS sıfırlamana gerek yok.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Hata verirse DOCP'ye gerek yok. Yok direkt BIOS'a girip DOCP'yi aç. Onun için BIOS sıfırlamana gerek yok.
Başladım dediğimden beri bir tanesi ile rust denedim arkada discord, steam, chrome, youtube herşeyi açtım her hangi bir sorun yaşamadı fps droplar ve fps dışında 8 gb ram ile :D, şimdi DOCP ile teste başlamalımıyım biraz daha bekleyeyim mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Başladım dediğimden beri bir tanesi ile rust denedim arkada discord, steam, chrome, youtube herşeyi açtım her hangi bir sorun yaşamadı fps droplar ve fps dışında 8 gb ram ile :D, şimdi DOCP ile teste başlamalımıyım biraz daha bekleyeyim mi?
Sorun olsaydı bunlar açıkken verirdi. DOCP'yi de aç bakalım.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Sorun olsaydı bunlar açıkken verirdi. DOCP'yi de aç bakalım.
Bu ram ile her hangi bir sorun yaşamadım sadece yetmiyor mevzusu var kasıyor, diğer rami takarken kapatıp DOCP profilini disable yapmam yeterli midir? Bios sıfırlamaya gerek var mıdır?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Bu ram ile her hangi bir sorun yaşamadım sadece yetmiyor mevzusu var kasıyor, diğer rami takarken kapatıp DOCP profilini disable yapmam yeterli midir? Bios sıfırlamaya gerek var mıdır?
BIOS'u sıfırlayıp diğer RAM'i takman daha iyi olacaktır.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
İkinci GSkill'ide A2 slotuna default şekilde taktım deniyorum, discord,rust, chrome, steam vs her şey açık beklemedeyim, defaultta bir sorun yaşatmıcak heralde DOCP için biraz daha beklemedeyim 20:00'da onuda denicem :)

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Daha windows başlangıcında pini girmem ile mavi ekran yemem bir oldu, DOCP açınca sorun yaşattı kapalıyken normal çalışıyor dump dosyasını da paylaşıyorum seninle, şuan da 2 HyperX ve 1 Gskill takılı DOCP açık test ediyorum, bunda sorun yaşatmıcak sanırım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Daha windows başlangıcında pini girmem ile mavi ekran yemem bir oldu, DOCP açınca sorun yaşattı kapalıyken normal çalışıyor dump dosyasını da paylaşıyorum seninle, şuan da 2 HyperX ve 1 Gskill takılı DOCP açık test ediyorum, bunda sorun yaşatmıcak sanırım.

Tamam bu G.Skill bozuk olan onu kenara at. Şimdi sağlam olan G.Skill ile Kingstonları taktın di mi?

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Tamam bu G.Skill bozuk olan onu kenara at. Şimdi sağlam olan G.Skill ile Kingstonları taktın di mi?
Evet A1 slotuna taktım HyperX'ler A2 ve B2 slotların da 3603 DOCP açık olarak şuan gayet aktif duruyor yine çoğu uygulama açık şekilde, steam,discord,chrome açık ekstra olarak discorddan yayın izliyorum biraz daha zorlasın diye her hangi bir şey yok şuan için, diğerinin ne sorunu var peki onu nasıl anlayabiliriz dumptan belli oluyor mu?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Evet A1 slotuna taktım HyperX'ler A2 ve B2 slotların da 3603 DOCP açık olarak şuan gayet aktif duruyor yine çoğu uygulama açık şekilde, steam,discord,chrome açık ekstra olarak discorddan yayın izliyorum biraz daha zorlasın diye her hangi bir şey yok şuan için, diğerinin ne sorunu var peki onu nasıl anlayabiliriz dumptan belli oluyor mu?
O diğer bellek bozulmuş. Garantisi devam ediyorsa garantiye gönder. Etmiyorsa at çöpe.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
O diğer bellek bozulmuş. Garantisi devam ediyorsa garantiye gönder. Etmiyorsa at çöpe.
Peki yerine Gskill CL18 mi almak mantıklı yoksa HyperX'e destek olarak CL17 den mi almalıyım aynı model?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Peki yerine Gskill CL18 mi almak mantıklı yoksa HyperX'e destek olarak CL17 den mi almalıyım aynı model?
CPU-Z adlı programı indirip SPD sekmesinin ekran görüntüsünü atar mısın? Ona göre yorum yapacağım.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Üç raminde görüntüsünü ekledim.

Ekler

• 1727036289679.png
    1727036289679.png
    23.4 KB · Hit: 9