Neler Yeni

Beyaz kasa dizmek para israfı mı sizce ?

Beyaz olarak alacağım parçaların linki altta. Bunlara ek olarak işlemci , ekran kartı ve psu da alacam fakat bunları netleştirmediğim için fiyata dahil etmedim. Sadece alttaki parçalar totalde 60 bin Tl yapıyor. Sizce beyaz kasa mevzusuna girsem mi yoksa israf mı ?

CiftciAli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Ali
Aynı performansı alacağın ürün sırf rengi beyaz diye fiyatı çok daha fazla oluyorsa tabii ki israftır. Bu konu tartışılması bile mantıklı değil. Fakat bilgisayarım çok güzel gözüksün ve zaten hep göz önünde duracak ve şık olsun diyebiliyorsan alınabilir. Fakat bence o şekilde bile israf.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı performansı alacağın ürün sırf rengi beyaz diye fiyatı çok daha fazla oluyorsa tabii ki israftır. Bu konu tartışılması bile mantıklı değil. Fakat bilgisayarım çok güzel gözüksün ve zaten hep göz önünde duracak ve şık olsun diyebiliyorsan alınabilir. Fakat bence o şekilde bile israf.
Hocam güzel gözükmesini cidden çok istiyorum ve beyaz rengine zaafım var fakat kabaca bir hesap yaptım. Eğer beyaz dizmekten vazgeçip sadece lazım olan parçaları alırsam 55 bin TL fiyat çıkıyor. ( ekran kartı dahil değil çünkü 5090 alacam daha çıkmadı ). Eğer şu üstteki gibi beyaz parçalarla bir sistem dizersem de 90 bin TL fiyat çıkıyor. (Aynı şekilde ekran kartı olmadan). Kısacası sırf beyaz olsun diye 35 bin TL para çıkacak cebimden extradan.

The GodFather

80+ Silver
Hocam güzel gözükmesini cidden çok istiyorum ve beyaz rengine zaafım var fakat kabaca bir hesap yaptım. Eğer beyaz dizmekten vazgeçip sadece lazım olan parçaları alırsam 55 bin TL fiyat çıkıyor. ( ekran kartı dahil değil çünkü 5090 alacam daha çıkmadı ). Eğer şu üstteki gibi beyaz parçalarla bir sistem dizersem de 90 bin TL fiyat çıkıyor. (Aynı şekilde ekran kartı olmadan). Kısacası sırf beyaz olsun diye 35 bin TL para çıkacak cebimden extradan.
israf o parayı farklı şekilde değerlendir ha o para ipimde değil diyorsan senin zevkine kalmış

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
Ekran kartı bekliyeceksen bence kasım da toplarsın bazen beyaz parçalar daha ucuza bile geliyor sadece hergün takip etmen lazım zaten şeçtiğin şeylerin siyahları bile pahalı bence para israfı değil ama paran varsa

Ben beyaz kasa dizecek olsam full NZXT dizerdim eskiden vardı kasam cok guzeldi 🥲

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,459
İsim
Olcay akbulut
Beyaz olarak alacağım parçaların linki altta. Bunlara ek olarak işlemci , ekran kartı ve psu da alacam fakat bunları netleştirmediğim için fiyata dahil etmedim. Sadece alttaki parçalar totalde 60 bin Tl yapıyor. Sizce beyaz kasa mevzusuna girsem mi yoksa israf mı ?

israf değil zevktir, paran çoksa veya performansdan feragat ederek güzelliğe önem verecek olursan bu senin tercihindir
Mesaj otomatik birleştirildi:

israf değil zevktir, paran çoksa veya performansdan feragat ederek güzelliğe önem verecek olursan bu senin tercihindir
+ beyaz parçaları değerinde satmak imkansız gibi bi şey

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,506
İsim
Emir
Beyaz toplanırda sizin ki de fazla absürt olmuş.

işlemci 7800x3d alacağını farz ettiğim için

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
834
İsim
Hasan Ciftci
Hocam bende beyaz sistem toplamistim ve evet iyikide toplamisim cunku ileride insanin icinde kaliyor öyle beyaz bir sistem. Ve tabikide normal toplayanbilecegin bir sistemin bir tik alt duzeyinde toplaniyor dogal olarak biraz daha pahali.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
+ beyaz parçaları değerinde satmak imkansız gibi bi şey
Yani 2.elde satarken çok zarar mı ederim hocam ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beyaz toplanırda sizin ki de fazla absürt olmuş.

işlemci 7800x3d alacağını farz ettiğim için
x670 anakarta gerek yok mu hocam ?

xSparkua.

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,948
İsim
Chloe Grace Moretz
tam olarak hayalimdeki ve cok estetik bi görüntüsü olan beyaz bir kasaya sahip biri olarak söylüyorum tamamen gereksiz ve boşa para israfı ilk 2 hafta dikkatini cektikten sonra yüzüne bile bakmiyosun kasa masamda olmasına rağmen

tam olarak hayalimdeki ve cok estetik bi görüntüsü olan beyaz bir kasaya sahip biri olarak söylüyorum tamamen gereksiz ve boşa para israfı ilk 2 hafta dikkatini cektikten sonra yüzüne bile bakmiyosun kasa masamda olmasına rağmen
Bana da gereksiz geliyor hocam. Ama niyeyse estetik kaygılarım yüzünden şık bir setup kurma arzusu sürekli tetikliyor beni.

xSparkua.

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,948
İsim
Chloe Grace Moretz
Bana da gereksiz geliyor hocam. Ama niyeyse estetik kaygılarım yüzünden şık bir setup kurma arzusu sürekli tetikliyor beni.
hocam emin olun aynı hisler var diye beyaz setup kurdum ama beyaz kasa komple beyaz oldugu icin rgb siyaha nazaran o kadar güzel gözükmüyor su an 0 dan bilgisayar toplasam gider siyah toplardım bütün ısıkları beyaz kullanmayacaksanız ama size tavsiyen gidin ekipmana monitöre ve ya odanızı estetik bisey yapın ama kasayı beyaz yapmak cidden gereksiz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,381
Üyeler
158,088
Son üye
kajaga
Top Bottom