Neler Yeni

Beyaz sistem dizeceğim seçtiğim parçalara bakar mısınız?

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
ARGB olmayandır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de sistem topladığım için indirimdeyken LF3 360mm aldım. Kasa olarak ne tercih etmem lazım? Lian Li Lancool 3 düşünüyordum ama fiyat olarak daha uygun varsa onu da tercih edebilirim.

ram yükseliğine dikkat edilmeli demiş Lian Li tarafından. Fakat görsellere bakınca yine anakart tepsisi ile üst taraf arası yükseklik az gibi.
Ram den ziyade CPU güç kablosu ve ya anakart vrm soğutucularına çarpıyorsun.

Yine şu konuya da bakın. Lian Li sitesinde de maksimum detayları gösteriyormuş zaten. Tartışılmış burada.

DeepCool CH780 ve Morpheus ' ta gönül rahatlığı ile sığar derim. Çünkü Arctic LFII 360 ve LFIII 420 kurdum her birine.

Son düzenleme:

asko56

80+ Silver
Tamamdır ozaman hocam ramleri de beyaz yapıyorum fakat sizin attığınız uyumlu değil 6000 mhz cl 30 lazım hocam. 64 gb şekilde şunu alayim ozaman https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...5-6000j3040g32gx2-tz5rw-fiyati,293271039.html

Vatanda 8 bine varmış şimdi farkettim tamamdır bu iyi ozaman hem de 64 gb. Bu arada diğer parçalar gereksiz demişsiniz hangilerini beğenmediniz ?

Hocam kasayı söylediğinizi alabilirim tamamdır ben de zaten asus kasaya o parayı vermeyi istemiyordum. Ram olarak attığınız markayı düşünmüyorum ben beyazını buldum G-skilin https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...5-6000j3040g32gx2-tz5rw-fiyati,293271039.html

Onun dışında psu olarak beyaz TUF atmışsınız. Psu zaten gözükmeyecek o yüzden siyah önemli değil almışken iyisini alayim psu önemli bir bileşen. Anakart olarak da bu attığınız süper aslında fakat ilerde 2.elde satarken asrock olduğu için satabilir miyim onu bilmediğimden dolayı asus olanı almak istedim.

Hocam beni tanıyor musunuz ? Tanımıyorsunuz dimi. Yani sistemin dizileceğine inanmıyorsanız yanlış anlamayın ama konuya yorum yapmak zorunda değilsiniz. Ben bugüne kadar hiçkimsenin vaktini boş yere ''ego tatmini'' adı altında çalmış bir insan değilim. Lütfen ön yargılı olmayın. İşim var , param var ve bütçem yetiyor ki beyaz sistem toplamayı düşünüyorum. Ayrıca yani neden durduk yere böyle bir konu açıp da insanlardan fikir alayim ki ? Yani söylediğiniz mantık dışı. Burdaki sanal bir ortamda insanlara hava atmanın bana ne getirisi olabilir ?

Bir şeylerden kısmak gerekiyordu ram'den kıstım yoksa onu da 10k'lıktan alabilirim zaten. Neyse ram'leri de beyaz buldum sıkıntı yok hocam
ram olarak 64 gsill güzel onu alabilrisin kasa msı dedigmi al güç kaynagı sorun degil ile raijintech in platin olan psu su var çok ucuz çok kaliteli onu alabilrisin 1200w olanı büyük f/P ürün

asrock ise asus dan çok daha iyi firmadır üstüne tacih serisi asusun master seviye anakartlarını ezip geçiyor

snop02

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
snop02
Ben de sistem topladığım için indirimdeyken LF3 360mm aldım. Kasa olarak ne tercih etmem lazım? Lian Li Lancool 3 düşünüyordum ama fiyat olarak daha uygun varsa onu da tercih edebilirim.
Kasan ne olursa olsun hava sirkilasyonuna dikkat edin hocam .
Kasa 1 kere alınır, psu 1 kere alınır.
Sistem degişsende bunlar demirbaştır, her sistemde kullanırsın.
Fulltower bakarsan aklımdaki;

Renarchi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Furkan Emre
Valla hocam arctic sıvı soğutucu olduğu için kasa için tek endişem sığıp sığmayacağı, lian li lancool 3 hava sirkülasyon konusunda top tier kasalardan biri, ama fiyatı biraz tuzlu. Geçenki gaming gecesinde indirim gelmişti ancak malesef kaçırdım.

fiyat gözükmüyor bu arada.

ARGB olmayandır.

ram yükseliğine dikkat edilmeli demiş Lian Li tarafından. Fakat görsellere bakınca yine anakart tepsisi ile üst taraf arası yükseklik az gibi.
Ram den ziyade CPU güç kablosu ve ya anakart vrm soğutucularına çarpıyorsun.

Yine şu konuya da bakın. Lian Li sitesinde de maksimum detayları gösteriyormuş zaten. Tartışılmış burada.

DeepCool CH780 ve Morpheus ' ta gönül rahatlığı ile sığar derim. Çünkü Arctic LFII 360 ve LFIII 420 kurdum her birine.
Morpheus stokta yok, CH780'de biraz gösteriş kasası gibi geldi bana, aldığım parçaların hiçbiri rgb değil benim sistemime çok uymaz bence.

Son düzenleme:

snop02

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
snop02
Valla hocam arctic sıvı soğutucu olduğu için kasa için tek endişem sığıp sığmayacağı, lian li lancool 3 hava sirkülasyon konusunda top tier kasalardan biri, ama fiyatı biraz tuzlu. Geçenki gaming gecesinde indirim gelmişti ancak malesef kaçırdım.

fiyat gözükmüyor bu arada.

Morpheus stokta yok, CH780'de biraz gösteriş kasası gibi geldi bana, aldığım parçaların hiçbiri rgb değil benim sistemime çok uymaz bence.
Fiyat olarak yazmadım, incelemene al diye paylasmıstım..

Top Bottom