Neler Yeni

RTX 5090 Sistem Öneri

L4ck3y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğulcan Onur AKPINAR
yanlış ve bütçe çok az 5090 en kötü şartta 150 bin tl olucak yayın ekipmanları 2 monitör ıvır kıvır klavyesi faresi kulaklıgı 250 kurtarmaz
Ekipmanlarım full sadece sistem eksik

asko56

80+ Silver
oyun oynancaksa 3d ıslemcılerı beklemek en mantıklısı
adam diyor ocak ayında a-z ye her şeye zam gelicek gelmeden alıp koyayım diyor ki haklı ben eylül ayı başında 7000 e monitör aldım şuan 12000
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekipmanlarım full sadece sistem eksik
ekipman varsa 250 kurtarır 5-6 bin aşar ama kurtarır

Son düzenleme:

L4ck3y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğulcan Onur AKPINAR
Rog ryou ile ryujin arasında performans farkı var mı biliyor musunuz ? Bu arada psu olarak rog loki SFX bir psu. Kasa çok büyük olacağı için kablolar yetişmeyebilir
Hocam psu konusunda çok bilgili değilim açıkçası önerilere açığım. Ayrıca psu nun asus olmasına gerek yok 1200w beyaz bir psu arıyorum zaten kasanın kapağından fazla gözükmeyecek

DirtyBlue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
DirtyBlue
PSU lar değişecek büyük ihtimal 5090 2 adet 16pin ile beslenecek deniyor yeni psuları beklemeniz daha iyi olacaktır veya çevirici işe bağlayacaksınız. Yeni anakartlarda gelecek.ekran kartıyl beraber anakart ve PSU beklemek daha mantıklı gibbi şu an.

L4ck3y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğulcan Onur AKPINAR
Corsair 1000d düşündüm ben 32 fan ve costum için ayrı alanlara sahip
Custom soğutma çok benlik değil pek sevmediğim bir şey. Kasanın içine ekstra fan olarak lian li ya da corsairın mıknatısla birleşen fanlarını düşündüm ama bekledigimden daha pahalılar ekstra fan alma işini sonraya bırakıcam gibi

Kasım kara cuma indirimlerinde monitorleri, soğutmayı alın. Ekran kartı, işlemci, ram anakart gibi kemik parçaları Singapur ya da Amerika'ya gidip alın. Burdaki yamyam satıcıların kucağına oturmayın bu kadar bütçeli PC dizerken.
Keşke öyle bir imkanım olsa da gidip alabilsem amerika uçak bileti zaten 2000 dolara yakın

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router

L4ck3y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğulcan Onur AKPINAR
PSU lar değişecek büyük ihtimal 5090 2 adet 16pin ile beslenecek deniyor yeni psuları beklemeniz daha iyi olacaktır veya çevirici işe bağlayacaksınız. Yeni anakartlarda gelecek.ekran kartıyl beraber anakart ve PSU beklemek daha mantıklı gibbi şu an.
Peki işlemciyi beklemeli miyim yoksa şu an r9 9950x gayet yeterli olur mu. İşlemciyi bir kenara koyarsak şu an kasayı sıvı soğutmayı ramleri ve depolamayı önden almam sıkıntı yaratmaz değil mi?

Hasbatuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Hasan Batuhan Uzuncan
Custom soğutma çok benlik değil pek sevmediğim bir şey. Kasanın içine ekstra fan olarak lian li ya da corsairın mıknatısla birleşen fanlarını düşündüm ama bekledigimden daha pahalılar ekstra fan alma işini sonraya bırakıcam gibi

Keşke öyle bir imkanım olsa da gidip alabilsem amerika uçak bileti zaten 2000 dolara yakın
Amerika vize isteyebilir bildiğim kadarıyla singapurda vize sıkıntısı fazla olmuyor bilet fiyatları da öyle düşündüğünüz gibi değil. 20-25 ya gidiş dönüş alabilirsiniz. Hatta hazır oraya gitmisken 1-2 hafta tatile de geçebilirsiniz yan ulkelerde. Asya'nın merkezinde hem cebinizde para kalmış olur hem tatil yapmış olursunuz hem de seçeneğiniz çok daha fazla olur.

Peki işlemciyi beklemeli miyim yoksa şu an r9 9950x gayet yeterli olur mu. İşlemciyi bir kenara koyarsak şu an kasayı sıvı soğutmayı ramleri ve depolamayı önden almam sıkıntı yaratmaz değil mi?
Oyun için alıyorsanız x3d birinci sartiniz olsun. Bariz fark veriyor.

L4ck3y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğulcan Onur AKPINAR
Bu her zaman olur. 4090 çıkacak ne toplayayım ne zaman çıkar.
Mevzu 5090 sistem
Amerika vize isteyebilir bildiğim kadarıyla singapurda vize sıkıntısı fazla olmuyor bilet fiyatları da öyle düşündüğünüz gibi değil. 20-25 ya gidiş dönüş alabilirsiniz. Hatta hazır oraya gitmisken 1-2 hafta tatile de geçebilirsiniz yan ulkelerde. Asya'nın merkezinde hem cebinizde para kalmış olur hem tatil yapmış olursunuz hem de seçeneğiniz çok daha fazla olur.
hocam onu yapacak maddi durumum yok sisteme ayırdığım bu parayı 1 buçuk yıldır bir yandan yatırımlarla bir yandan da çalışarak biriktirdim

Oyun için alıyorsanız x3d birinci sartiniz olsun. Bariz fark veriyor.
9950x3d için tahmini bir çıkış tarihi ya da duyuru var mı

Hasbatuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Hasan Batuhan Uzuncan
Mevzu 5090 sistem

hocam onu yapacak maddi durumum yok sisteme ayırdığım bu parayı 1 buçuk yıldır bir yandan yatırımlarla bir yandan da çalışarak biriktirdim
Ustam ondan diyorum. 1500$ a çıksa ekran karti 55000tl yapar burda adamlar sana o parça için 120-150 k diyor. Ben mi anlatamiyorum fiyat farkını yoksa sizmi anlamiyorsunuz bilmiyorum. Herkesin parası değerli.

asko56

80+ Silver
Mevzu 5090 sistem

dostum sistemi çalıştırmadna bir işe yaramaz üstüne ürünün geri iade edemezsin ürünlerin 14 gün iade hakkından vazgeçmiş üstünede garnati süresini yersin sistemi topla ekran kartınıda idareten görüntü versin diye 2.elden rx 6600 al sonra 5090 geldiginde satın alırsın sonrada ddu ile amd driverlarını kaldırıp 5090 ı kurarasın

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Geçmişte de oldu gelecekte ve şimdi de olacak demek istiyorum zaten. Doğmamış çocuğa dön almak gibi. Teknoloji devamlı yenileniyor.. Çıkınca alırsınız herşeyi.

Hasbatuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Hasan Batuhan Uzuncan
Bu sadece ekran kartı için geçerli işin içine ram anakart işlemci hatta soğutucu vb de girdiğinde fark iyice uçurum oluyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,521
Üyeler
156,797
Son üye
ArdaY
Top Bottom