Neler Yeni

Excalibur G870 herhangi bir oyunda atıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Samet Solmaz
Merhabalar 2023 yılında aldığım g870 cihazımın son 3 aydır f1 2020, forza horizon 4, diablo 4, cs2 gibi oyunlarda görüntü aniden donuyor. DDU ile ekran kartı sürücümü silip güncelini kurdum en sonunda format attım fakat durum değişmedi. MSI Afterburner programından MHZ değerlerini aşağı çekip 2 saatlik oyun oynama süresi elde ediyorum sonrasında tekrardan oyun gidiyor. Aynı durum Solidworks, Autocad gibi mühendislik uygulamalarında da var.
İ5 12450H
RTX3060
16GB 3200MHZ
1728484452800.png

fenci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Onur Yasin Kışla
Oyundayken vb. sıcaklıkları kontrol ediyor musunuz? Bende 4060 modeli var daha 10 aylık falan, sadece macun kötü olduğu için çok ısınıp kapandı onu da macun değiştim olmuyor daha.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Samet Solmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyundayken vb. sıcaklıkları kontrol ediyor musunuz? Bende 4060 modeli var daha 10 aylık falan, sadece macun kötü olduğu için çok ısınıp kapandı onu da macun değiştim olmuyor daha.
Sıcaklık işlemci turbo boost açık iken 92 derece ekran kartı 70 civarında. Turbo boost kapalı iken işlemci 60 ekran kartı 65 derecede oyun oynuyorum. Termal macun ve fan temizliğini 1 ay önce yaptırdım.

fenci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Onur Yasin Kışla
Sıcaklık işlemci turbo boost açık iken 92 derece ekran kartı 70 civarında. Turbo boost kapalı iken işlemci 60 ekran kartı 65 derecede oyun oynuyorum. Termal macun ve fan temizliğini 1 ay önce yaptırdım.
Ben yerinizde olsam sıfırdan temiz bir win11 kurardım, win11'i orijinal sitesinden indiriyorsunuz flaşa yüklüyorsunuz otomatik yapıyor microsoft bunları zaten. Biraz araştırmanız lazım sadece, neyse bir yandan da casper sitesinden driverleri tek tek indirip bir belleğe kopyalayın. Format yüklediğiniz bellek de olabilir sorun olmaz, daha sonra win11 kurulduktan sonra gelen ekranı bypass edin pc tekrar açılacak internet bağlantım yok seçeneği açılacak.

En son wifi sürücüsü olacak şekilde tek tek siteden indirdiğiniz orijinal sürücüleri kurun, sonra wifi bağlayın win11 dışında yerden driver güncellemesi yapmayın. Ben bu şekilde tekrar denerdim

Top Bottom