Neler Yeni

Valorant yüksek fps te akıcı değil

Murat G

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Murat
Oyunda vsync kullanıyorum, bütün oyunlarda vsync açık kullanırım daha akıcı olsun diye. Valorant'da 300 fps almama rağmen sabit 180 oynuyorum ve normalde akıcı şekilde oynuyordum. Bugün oyuna girdiğimde 180 sabit fps almasına rağmen oyun akıcı değildi. Monitörün hz'sini 180 den 120 ye çektim ve oyundaki akıcılık düzeldi. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim?

hamzaersoy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
hamza ersoy
vsync freesync bunlar tam tersi bende hep takılma yapan şeylerdi. gecikme azaltıcı görüntü keskinleştirici bi ayar varsa onları kapatıp deneyebilirsin. oyun içi ayarlarda da vinyet ile vsynci ve atılan gölgeleri kapamayı unutma

tridyboos

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
mehmet şükrü kuş
Instagram
@tridyboos
Oyunda vsync kullanıyorum, bütün oyunlarda vsync açık kullanırım daha akıcı olsun diye. Valorant'da 300 fps almama rağmen sabit 180 oynuyorum ve normalde akıcı şekilde oynuyordum. Bugün oyuna girdiğimde 180 sabit fps almasına rağmen oyun akıcı değildi. Monitörün hz'sini 180 den 120 ye çektim ve oyundaki akıcılık düzeldi. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim?
vsync kullandığınızda oyun daha akıcı oluyorsa ya g syng yada freesnyg atif deyildir çünkü vsync açtığınızda yırtılmaların önüne geçmiş olursunuz diyer dediğim şeylerde öyle ama vsync fps sabitliyor fps düşürmesi akıcılığı azaltan bir şey

Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
hazarcoban
Farenizle ilgili bir şey mi yaptınız veya değiştirdiniz mi

Murat G

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
vsync kullandığınızda oyun daha akıcı oluyorsa ya g syng yada freesnyg atif deyildir çünkü vsync açtığınızda yırtılmaların önüne geçmiş olursunuz diyer dediğim şeylerde öyle ama vsync fps sabitliyor fps düşürmesi akıcılığı azaltan bir şey
Şimdi freesync i da açtım ama freesync da tam olarak eski akıcılık yok anca monitörü 120 ye çekip oyun içerisinde de vsync açınca eski akıcılık geri geldi. Nedense normal oyunda ki vsync de daha akıcı oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farenizle ilgili bir şey mi yaptınız veya değiştirdiniz mi
evet driver ini sildim. Mouse Razer Viper 8KHZ

Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
hazarcoban
Şimdi freesync i da açtım ama freesync da tam olarak eski akıcılık yok anca monitörü 120 ye çekip oyun içerisinde de vsync açınca eski akıcılık geri geldi. Nedense normal oyunda ki vsync de daha akıcı oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet driver ini sildim. Mouse Razer Viper 8KHZ
Farelerin de kenilerine ait fps değerleri vardır.Ortalama 120 hertzde çalışırlar ve siz 120 den fazla fps alırsanız kasma hissayatı oluşur.Driverinden ya da farenin ayarlarından responsive time yani fare tepki süresini 120 den daha yüksek en yüksek çekebilceğiniz ayara çekmeniz lazım.Siz driveri silince o ayarlarda bi değişiklik oldu sanırım.

Son düzenleme:

tridyboos

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
mehmet şükrü kuş
Instagram
@tridyboos
Farelerin de kenilerine ait fps değerleri vardır.Ortalama 120 hertzde çalışırlar ve siz 120 den fazla fps alırsanız kasma hissayatı oluşur.Driverinden ya da farenin ayarlarından responsive time yani fare tepki süresini 120 den daha yüksek en yüksek çekebilceğiniz ayara çekmeniz lazım
120hz ? o 120hz mouslar kaç yıllık acaba şuanda 500hz üzeri mouslar hatta benimki 100hz pahalı bir mouse da değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
hazarcoban
120hz ? o 120hz mouslar kaç yıllık acaba şuanda 500hz üzeri mouslar hatta benimki 100hz pahalı bir mouse da değil
Hala piyasada tek tük var o fareler.Hatta rgb ışıklı 2 tane denk gelmişti.Zaten mausunuz 120 hertz ve aldığınız fps 120 yi geçmiyorsa
kasma hissiyatını hissetmezsiniz.150-200-250 fps bir oyun oynayın sizdede kasma hissayatı geri gelicektir

tridyboos

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
mehmet şükrü kuş
Instagram
@tridyboos
Hala piyasada tek tük var o fareler.Hatta rgb ışıklı 2 tane denk gelmişti.Zaten mausunuz 120 hertz ve aldığınız fps 120 yi geçmiyorsa
kasma hissiyatını hissetmezsiniz.150-200-250 fps bir oyun oynayın sizdede kasma hissayatı geri gelicektir
200fps oynuyorum mouse 1000hz

Top Bottom