Neler Yeni

İnceleme Victus 16 sen necisin hacı ?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Web yazılım geliştirmeleri
hocam R5 7640hs testine bakın bi 10 bin puan bile alamamış şarja takmamış sanırım arkadaş Nitro sonucu ise ekran kartı daha iyi olabilirdi işlemci de öyle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Equa hocam altına fan vs. koydunuzmu?
şarjdaydı hocam :D birde max 25w çekiyordu çok saçma. tekrar deniyim

şuka gibi

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
şarjdaydı hocam :D birde max 25w çekiyordu çok saçma. tekrar deniyim

şuka gibi
hocam arkadan her şeyi kapatın küsüratlı puan eklensin şarja takın performans moduna alın turbo boost açık olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Web yazılım geliştirmeleri
hocam arkadan her şeyi kapatın küsüratlı puan eklensin şarja takın performans moduna alın turbo boost açık olsun.
Herşeyi kapattım. Turbo mod nasıl açılıyor bilmiyorum ama benim adaptördeki prize giden kablo leptop ile beraber gelen kablo değil. Orjinali kayboldu evde başka birtane buldum onunla kullanıyorum sence ondan olabilir mi? OCCT da bile 25W çekiyor max.

Elinde HP Victus 16 olan birisi nu kabloya bakabilir mi Aynı mı diye.
20240512_162424.jpg
20240512_162455.jpg
20240512_162446.jpg

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Herşeyi kapattım. Turbo mod nasıl açılıyor bilmiyorum ama benim adaptördeki prize giden kablo leptop ile beraber gelen kablo değil. Orjinali kayboldu evde başka birtane buldum onunla kullanıyorum sence ondan olabilir mi? OCCT da bile 25W çekiyor max.

Elinde HP Victus 16 olan birisi nu kabloya bakabilir mi Aynı mı diye.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
yazı tipleri farklı o başlıkda ki kısım farklı bizde EAC sertifikası var fakat sende sanırım eski tip EAC sertifikası var kablolar aynı durmuyor.

Hayır sadece yükseltici ayak var
fan ile daha iyi sonuç alabilirsiniz ama ama aşırı derecede fark yaratmaz ne kadar yükseltiyor bu ayaklar?

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Berkay
yazı tipleri farklı o başlıkda ki kısım farklı bizde EAC sertifikası var fakat sende sanırım eski tip EAC sertifikası var kablolar aynı durmuyor.

fan ile daha iyi sonuç alabilirsiniz ama ama aşırı derecede fark yaratmaz ne kadar yükseltiyor bu ayaklar?
Ciddi derecede yükseltiyor fan en fazla 1-2 derece düşürür kasayı açıp laptop fanlarını temizlesem aynı etkiyi yaratır soğutucu blok limitine giriyor artık

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ciddi derecede yükseltiyor fan en fazla 1-2 derece düşürür kasayı açıp laptop fanlarını temizlesem aynı etkiyi yaratır soğutucu blok limitine giriyor artık
fana gerek yok o zaman yükseltiyor ise temizliğini yapıp rahatça kullanırsınız güzelde watt çekiyor 100 watt işlemci çekseydi çüş derdim açıkcası zaten 99 dereceye vurmuş inmiş geri kısıtlamıştır kendini sonrasında 90 watt a sabitlemiş ortalama ile iyi arasında fanları temizleyin derim zaten nitrolar güzel cihazlar throttle kolay kolay yemezler limit yükseklerde çünkü ısının cihaza vereceği zararı kalitesiz anakart 10 kat daha fazla verir bunlar ısıya dayanıklı şekilde hazırlanmış şeyler zaten throttle yemediği müddetçe sorun yaratmaz ama victus gibi kendinden limitli gelirse o sorundur çünkü bir şeyden korkuyorlar demek ki koymuşlar cihaz güzel Allah sorunsuz kazasız kullanmayı nasib etsin inşallah bende nitro 5 alacağım RTX 3070 Ti lı benim işlemciden daha iyi bir işlemciye sahip daha doğrusu limitli olunca daha üstün oldu normalde 13 bin ve ya daha üstü puan alır benim işlemcim fakat limit sağ olsun 12.3K puan aldım istediğim işlemci 14 bin puan almış bakalım daha iyisini bulursam onu alacağım.

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Berkay
fana gerek yok o zaman yükseltiyor ise temizliğini yapıp rahatça kullanırsınız güzelde watt çekiyor 100 watt işlemci çekseydi çüş derdim açıkcası zaten 99 dereceye vurmuş inmiş geri kısıtlamıştır kendini sonrasında 90 watt a sabitlemiş ortalama ile iyi arasında fanları temizleyin derim zaten nitrolar güzel cihazlar throttle kolay kolay yemezler limit yükseklerde çünkü ısının cihaza vereceği zararı kalitesiz anakart 10 kat daha fazla verir bunlar ısıya dayanıklı şekilde hazırlanmış şeyler zaten throttle yemediği müddetçe sorun yaratmaz ama victus gibi kendinden limitli gelirse o sorundur çünkü bir şeyden korkuyorlar demek ki koymuşlar cihaz güzel Allah sorunsuz kazasız kullanmayı nasib etsin inşallah bende nitro 5 alacağım RTX 3070 Ti lı benim işlemciden daha iyi bir işlemciye sahip daha doğrusu limitli olunca daha üstün oldu normalde 13 bin ve ya daha üstü puan alır benim işlemcim fakat limit sağ olsun 12.3K puan aldım istediğim işlemci 14 bin puan almış bakalım daha iyisini bulursam onu alacağım.
İşlemci 2.dk da 99 dereceye çıktı ama w hiç kısmadı ekran kartı 115 ile başlayıp 105e düştü 200w bloğa ağır geldi.
Ekran kartındada sıvı metal olsa daha iyi olurdu

Ets2 1200p full ayarlarda ekran kartı 100w işlemci 20-30w çekerken ekran kartı sıcaklığı 75 işlemci 65-70 derece arası oluyor fanlarda 4200-4800 rpm de geziyor

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Mehmet
14700hx işlemcili rtx 4060 victus 130 watt limiti olmasına rağmen cinebench R23 testinde 23000 aldı, %100 rgb ekranlı ve 36.000 TL fiyata düştü. Bu fiyata bu puanı veren varsa buyrun alın ama çok övdüğünüz nitro 16 cihazlar 2. elde yaza kalmadan 30.000 TL altına zor satılacak. Kimse limit yok diye 23.000 puan alan cihaz varken 17.000 puan alan cihaz almaz 6.000 fazladan verip ekran olarak da çok geride bir laptop değil artık yeni victus.
Limitlere takılmayın devir ekonomi devri fiyatlara takılın. daha az R23 puanlı laptopu daha pahalıya almak da ne biliyim enayilik olur sanki.

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Berkay
14700hx işlemcili rtx 4060 victus 130 watt limiti olmasına rağmen cinebench R23 testinde 23000 aldı, %100 rgb ekranlı ve 36.000 TL fiyata düştü. Bu fiyata bu puanı veren varsa buyrun alın ama çok övdüğünüz nitro 16 cihazlar 2. elde yaza kalmadan 30.000 TL altına zor satılacak. Kimse limit yok diye 23.000 puan alan cihaz varken 17.000 puan alan cihaz almaz 6.000 fazladan verip ekran olarak da çok geride bir laptop değil artık yeni victus.
Limitlere takılmayın devir ekonomi devri fiyatlara takılın. daha az R23 puanlı laptopu daha pahalıya almak da ne biliyim enayilik olur sanki.

Cihaz güzelde amaçları farklı 70wh batarya ve 14700hx ile adam pil kullanımında çok iyi performans alamaz
Nitro 7840hs ve 90wh batarya ile hem okulda hem oyun amacı ile kullanan kişi için daha iyi.
Ekran olarak güzel geliştirmisler 300nit 144hz 7ms 1080p 16.1 inç ekranı var ama nitronun ekranı 400 nit 165hz 3ms 1200p 16 inç %25 daha parlak %100den daha fazla oranda daha az gecikmeye sahip ve ppi oranı daha yüksek yani e-spor oyunlarında dışarda kullanımda içerik tüketiminde daha iyi bir ekrana sahip.
Ayrıca toplu ortamda kalanlar bilir ki senin kulaklıkla duymadığın fan sesin dışardaki insanları rahatsız edebiliyor bu durumlarda 7840hsnin apusu 780m 1650 gücünde olduğu için hafif oyunları ya da e-spor oyunlarında 4060ı kapatıp 780m ile oynanabilir bu da fan sesini ciddi azaltır.
30k altına zor satılır demişsin ben böyle bir şey olacağını sanmıyorum ki hadi oldu diyelim 7840hsli 4060lı victusu alanlar o durumda 25kya zor satar bu mantıkla
Hp bu laptobu şuanlık iyi yapmış gibi duruyor ilerleyen zamanda bir sorunu var mı yok mu bu duruma göre değişir fakat laptobun asıl amacı taşınabilir olması bu kadar yüksek watt çeken bir işlemci ile beraber 70wh batarya ile de bu zor gibi taşınabilir olması içinde almıyorsa laptop alması saçma oluyor .

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Cihaz güzelde amaçları farklı 70wh batarya ve 14700hx ile adam pil kullanımında çok iyi performans alamaz
Nitro 7840hs ve 90wh batarya ile hem okulda hem oyun amacı ile kullanan kişi için daha iyi.
Ekran olarak güzel geliştirmisler 300nit 144hz 7ms 1080p 16.1 inç ekranı var ama nitronun ekranı 400 nit 165hz 3ms 1200p 16 inç %25 daha parlak %100den daha fazla oranda daha az gecikmeye sahip ve ppi oranı daha yüksek yani e-spor oyunlarında dışarda kullanımda içerik tüketiminde daha iyi bir ekrana sahip.
Ayrıca toplu ortamda kalanlar bilir ki senin kulaklıkla duymadığın fan sesin dışardaki insanları rahatsız edebiliyor bu durumlarda 7840hsnin apusu 780m 1650 gücünde olduğu için hafif oyunları ya da e-spor oyunlarında 4060ı kapatıp 780m ile oynanabilir bu da fan sesini ciddi azaltır.
30k altına zor satılır demişsin ben böyle bir şey olacağını sanmıyorum ki hadi oldu diyelim 7840hsli 4060lı victusu alanlar o durumda 25kya zor satar bu mantıkla
Hp bu laptobu şuanlık iyi yapmış gibi duruyor ilerleyen zamanda bir sorunu var mı yok mu bu duruma göre değişir fakat laptobun asıl amacı taşınabilir olması bu kadar yüksek watt çeken bir işlemci ile beraber 70wh batarya ile de bu zor gibi taşınabilir olması içinde almıyorsa laptop alması saçma oluyor .
Performans kaybına baksında konuşsun derim ortalamadaki puan bile alamamış işlemci 130 watt limit değil pkg watt değeri 92 130 watt uydurma.

2 sene sonra 20 bin puana kadar düşer merak etme o anakart ile kendinizi kandırın anca fakat milleti yanıltmayın bak bakalım neler yazdım hangisine cevap verebilmiş bilgiyi yapacağım hey Allahım 😂 bilgi kadar önemli bir şey varmı? Cahil kalmaya devam edin 90 watt sınırın ile iyi günler G870 ile aynı kaderi paylaşacak gibi 130 watt asla çekemez UV siz vs. Çekersede ne olduğunu attım prochot yiyor hayla alınmaz bir cihaz dandik hayla kalite yoksunu aynı paraya Nitro 16 alırım kat kat paramın karşılığını verir hayla savunuyorsunuz ya ona şaşıyorum adamın satış ortaklığı var tabi ki size alın diyecek sponsorlu herif kendisi de itiraf etti i5 14.nesil işlemcide sanırım işine fazla taş koymuşum benden bahsediyor.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Hayla berbat bir laptop alınmaz elinizde patlar throttlestop ile birşeyler yapılır diyor fakat throttlestopu açamaya korkuyor almazlar diye çünkü limits sekmesine bir bassın 40 farklı limit gösterir PKG watt değeride 130 wattdan az çıkar maksimum 98 watt çekmiş 😂 hayla alınabilir diyenlere gülüyorum vallahi ekonomi devriymiş 2 yıla drop ile stutter den geçebilecenmi şimdi ki 13500H lara bak bakayim neler ile cebelleşiyorlar aynısı bunada olacak gelişme yok iç aynı soğutma aynı omeni övmeye kalktı biri omen ile victus arasında fark yok hatta victus donanım olarak omen dan iyi victus 120 watt omen 115 watt bazı modelleri 140 watt omenin HP gaming laptop konusunda berbat.

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
756
İsim
Ömer Murat KARACA
Konu süper, elinize sağlık. Ben R7 7735HS RTX 4060 Tuf A15 kullanıyorum, gözle görülür bir kısıtlama, FPS düşüşü, drop, Thermal throttling vs yaşamadım. Bu ay sonunda 1 seneyi tamamlayacağım kendisi ile. Yine olsa yine Tuf alırım ancak şöyle bir soru yöneltmek istiyorum;

Şuan R7 7735HS RTX 4060 Tuf A15 (35-37K) parasına indirimlerden 14500HX RTX 4060 Victus alınabiliyor. Hatta dün R7 7840HS RTX 4070 32GB RAM 1TB M2 Victus 40K idi.
Kısıtlanmış ancak işlemci olarak çok daha kuvvetli, ekran kalitesi düşük bir Victus mu yoksa kısıtlamasız, ekran kalitesi güzel ancak işlemci olarak bariz şekilde altta kalan bir Tuf vb. Bir model almak mı daha mantıklı? Kısıtlamayla bile Tuf'tan iyi performans vereceğini düşünüyorum şahsen ancak tabii ki denemek lazım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,555
Üyeler
142,748
Son üye
Wadaaa
Top Bottom