Arama sonuçları: *

1. yagizd2

Lenovo Ideapad Gaming 3 15IHU6

Şu modellerden hangisi sizin cihazınız ? Bunlardan değilse de solda kırmızı ile yazılı olanlar gibi model numaranızı paylaşırsanız bakabiliriz.
  2. yagizd2

i7 14700hx sıcaklık değerleri

Anlık görmesi önemli değil de devamlı yüksek çalışıyorsa problem. İsterseniz en azından lol, valo gibi oyunlarda az gürültüyle çalışması adına intel XTU veya throttlestop gibi uygulamalarla Power level 1:55w PL2: 157w olacak şekilde güç limitlemesi yapabilirsiniz.Kendi markanız bu ayarı kontrol...
  3. yagizd2

i7 14700hx sıcaklık değerleri

V_sync açın. 500fps lol oynayıp işlemciyi yormanın anlamı yok :D
  4. yagizd2

Dell G16 7630 ThrottleStop ayarları nasıl sürekli hale getirilir?

- Bu videoyu takip ederek "Görev zamanlayıcısı"ndan komut oluşturacaksınız: - Onun dışında uygulama ayarlarından da görselde kırmızı ile belirttiğim ayaların açık olduğundan emin olun. - Ayrıca uygulamanın ana ekranında sol altta "Turn Off" yerine "Turn On" yazısını görüyorsanız uygulama...
  5. yagizd2

Laptopta uzun süre 90 derecede oyun oynamak

İşlemci modelinizi bizimle paylaşabilir misiniz? Thermal throttle seviyesini aşağı manuel olarak çekip gönlünüzü ferah tutabilirsiniz. Örneğin; benim kullandığım laptop işlemcisi 13650hx ve intelin sayfasında maksimum 100 derecede çalışabileceği belirtilmiş. Ben manuel olarak 95 derece ile...
  6. yagizd2

Yardım i7 13650HX & RTX 4060 laptopta stutter ve anlık fps drop

Öncelikle işlemci ve ekran kartınızın oyun esnasında frekans, watt ve sıcaklık gibi değerlerini takip edip sorunun sebebini anlamanız gerek. Ondan sonra çözüm için konuşmak daha mantıklı olacaktır. - Örneğin; bazı kullanıcılar g15 ve g16 için ekran kartını 30W ile limitlediğinden söz etti. -...
  7. yagizd2

Yardım Acer nitro 16 güç tuşuna basınca açılmıyor

Dostum bir ihtimal şöyle bir durum olabilir: Bendeki cihaz pildeyken açmak istediğimde 2-3 sn düğmeye basılı tutmamı istiyor. Muhtemelen kazara basıp açar da pili tüketirsen diye bir koruma önlemi. Belki seninki de öyledir bir dene istersen.
  8. yagizd2

HP Victus 15 laptopta aşırı sık FPS drop yiyorum.

Doğru biliyormuşsunuz. Maalesef mux yokmuş. O zaman işlemci güç limiti koyup deneyin. Ayrıca dual channel RAM olup olmadığını teyit edin. İmkanınız varsa dual channel ram tercih edin.
  9. yagizd2

Acer Helios neo 16 power throttle

1) İşlemcinizi bu kadar yoran hangi uygulamadır veya nedir önce onu bulmanızı tavsiye ederim. Görev yönetici performans sekmesinde CPU kullanımına göre sıralayarak önbilgi alabilirsiniz. 2) Cihazınız boştayken fan çalıştırmıyor olabilir mi? Bendeki cihaz öyle ve anca fan profilini değiştirerek...
  10. yagizd2

Asus A15 FA507NU-LP051 ve Asus A15 FA507NU-LP030 arasındaki fark nedir?

2023 modellerde de bunu görmüştüm. Donanım tıpatıp aynı olmasına rağmen kapağın tasarımında farklılıklar varmış. Bu da muhtemelen öyle bir durumdur. Satıcılar doğru görselleri koymayabiliyor.
  11. yagizd2

MSI Thin GF66 CS2'de FPS 500'den 200'e düşüyor

Dostum attıklarını inceledim. Önerim şudur: MSI center uygulamasında işlemcin için base ve turbo güç seviyesi ayarlarını yapabiliyor musun bir kontrol et. Eğer oradan ayarlayabiliyorsan oradan yap. Yoksa da Throttlestop uygulamasını indir ve TPL sekmesinden kendi işlemci limitlerini belirle...
  12. yagizd2

HP Victus 15 laptopta aşırı sık FPS drop yiyorum.

Termal macun değişmeniz dediğinize bakılırsa sorununuzu çözmeyecektir. Onun yerine ekran kartını mux switch ile sadece 4050'yi kullanacak şekilde ayarlayın. Daha sonra işlemcinizi oyunlar için 45W ile limitlemeyi deneyin. Aklıma gelenler bunlar. Hiçbiri işe yaramaz ise temiz windows kulumu...
  13. yagizd2

Asus rog g16 için ram ve ssd tavsiyesi verebilir misiniz ?

Arkadaşlar RAM frekansı 4800, 5200 veya 5600 olması arkadaşımızın cihazı için fark etmiyor. Çünkü işlemcisi 13.nesil hx işlemci. Bu işlemciler max 4800mhz frekansta çalışmak üzere ayarlı. Daha yüksek frekanslı bir RAM takmamız sorun teşkil etmiyor, bios otomatik olarak maksimum desteklenen...
  14. yagizd2

HP victus 16 R1041nt metro exodus oynarken çok ısınıyor

Her kullanıcıya her detayı anlatacak zamanım yok açıkçası. Sizler eksik gördüğünüz yeri tamamlayabilirsiniz. Bilginin fazlasına kimse hayır demez, ağzınıza sağlık.
  15. yagizd2

HP victus 16 R1041nt metro exodus oynarken çok ısınıyor

Exodus bayağı ağır bir oyun. Bu nedenle iyi yük bindiriyordur. Throttlestop ile işlemcinize oyunlar için 55W limit koymanızı öneririm.
  16. yagizd2

Asus rog g16 için ram ve ssd tavsiyesi verebilir misiniz ?

Satıcıları yetkili satıcılardan tercih ettiğim için bazılarını akakçe'de biraz daha ucuza da bulabilirsin. Şahsen yetkili satıcıdan alırdım. F/P RAM önerilerim: 1...
  17. yagizd2

Acer Predator Helios Neo 16 Undervolt

Long power: işlemci uzun süre devamlı yük altında olduğunda (oyun gibi) çıkabileceği maksimum watt limitidir. Short power: işlemcinin yüksek güç ihtiyacı duyduğunda anlık çıkabileceği maksimum güç limitidir. Bu short power'ın süresini de "turbo time limit" kısmından ayarlayabilirsiniz. Ben...
  18. yagizd2

Acer Predator Helios Neo 16 Undervolt

Olabilir. Size bu aşamayı tavsiye ederim: "TPL" ayarlarından: - Long power PL1: 55watt - Short power PL2: 157watt olacak şekilde ayarlarsanız termal açıdan daha konforlu bir kullanım elde etmiş olursunuz. Bu ayarı undervolt koruması olsa da yapabilirsiniz. NOT: Nitro sense uygulaması üzerinde...
  19. yagizd2

Yardım laptopumda bu durumu engellerim ne yapmalıyım fps kaybı ve ısınma problemi

Dostum sen beni bir discord'dan ekler misin ordan konuşalım senle çünkü işlemci durumun çok anormal + control center arayüzü değişmiş nereden 45w limitlemen gerektiğine bakarız. discord id: yagizd2_
  20. yagizd2

LAPTOPTA OYUN OYNARKEN

- Pildeyken oyun oynamanızı çok önermem, mümkün olduğunca adaptörde kullanın. Oyun performansınızı yüksek ölçüde etkiler. - Onun dışında pil sağlığınızı da kullandığınız markanın kontrol yazılımında max %85 ile limitlerseniz batarya sağlığınızı biraz daha korumuş olursunuz. - Kendi yorumum da şu...
Top Bottom