Arama sonuçları: *

1. yagizd2

Yardım laptopumda bu durumu engellerim ne yapmalıyım fps kaybı ve ısınma problemi

Dostum sen beni bir discord'dan ekler misin ordan konuşalım senle çünkü işlemci durumun çok anormal + control center arayüzü değişmiş nereden 45w limitlemen gerektiğine bakarız. discord id: yagizd2_
  2. yagizd2

LAPTOPTA OYUN OYNARKEN

- Pildeyken oyun oynamanızı çok önermem, mümkün olduğunca adaptörde kullanın. Oyun performansınızı yüksek ölçüde etkiler. - Onun dışında pil sağlığınızı da kullandığınız markanın kontrol yazılımında max %85 ile limitlerseniz batarya sağlığınızı biraz daha korumuş olursunuz. - Kendi yorumum da şu...
  3. yagizd2

Yardım laptopumda bu durumu engellerim ne yapmalıyım fps kaybı ve ısınma problemi

Dostum eskiden ben de monster kullandım. Maalesef ilk hata monster almak oluyor. Bu nedenle tahmin ediyorum ki foruma katılım tarihiniz monsterın fatura tarihi ile aynı :D İşlemcinin sıcaklığı normal değil. Bakıma götürsen de max 1 ay idare eder çünkü mx-4 kullanıyorlar. Bu mx-4 laptop için çok...
  4. yagizd2

İNTEL GRAFİK KARTI KULLANIMI

Mimari açıdan bu mümkün değil çünkü hdmi üzerinden aldığınız görüntüyü size nvidia sunuyor. Bir çok kişi bunu mux switch ile kasıtlı yapıyor ki sadece nvidia kullanıp oyunlarda aldıkları fps artsın.
  5. yagizd2

Laptop harici monitörda BIOS görünmüyor

VGA bağlantısı ile yapabilirsiniz. HDMI ile ben de görüntü alamamıştım ekranı bozuk laptopımdan. Bilen biri çıkar umarım.
  6. yagizd2

i7-13650HX Laptop pil ömrü kaç saat

Cihazımda 86wh batarya var. Turbo boost devre dışı, nvidia optimus aktif, ekran parlaklığı %60, 6 saate kadar web'de gezinebiliyorum. Video izlersem 5 saate geriliyor. Oyun falan açarsam zaten max 1 saat.
  7. yagizd2

HP Victus 4070+R7-7840HS CS2 FPS sorunu

Hocam sorunun tespiti hakkında daha detaylı bilgi sunmak adına oyun içi göstergeleri şu şekilde ayarlayabilir misiniz? (Frametime'a gerek yok, ayrıca isimleri varsayılan isimlerde kalabilir, değerleri görmek önemli olan.) Ayrıca kaç adet RAM'e sahip olduğunuzu da CPU-z programında görseldeki...
  8. yagizd2

Asus ROG Strix G16 Işık sızması

IPS'in kaçınılmaz sorunu diye bakılıyor duruma ve normalleştirildi ama keşke olmasa. Çünkü harici kullandığım 3 adet IPS monitörde gram sızma yoktu ama 3 adet laptopımda vardı. Bu nedenle laptoplarda daha çok görülüyor diye tahmin ediyorum. Sizi çok rahatsız etmiyorsa böyle kullanmaya devam edin...
  9. yagizd2

Acer Nitro 5'te Type to DisplayPort kablosu ekran kartını kullanmıyor

2.0 da isteğinize uygun, 1080p 240Hz'e kadar destek sunuyor. 2k'da 144Hz max.
  10. yagizd2

-Ben bilgi almak için DELL ile 1.5 saat görüşmüştüm. Yerel destek yardımcı olamayınca artık global merkezden bilgi alıp döndüler. Dediklerine göre çalışma prensibi şu şekildeymiş: DP ile bağlantı sağlandığında bağlatının nvidia'ya ulaşıp görüntü alabilmesi için intel üzerinden geçiş yapması...
  11. yagizd2

G-sync olayını bir kenara bırakalım ve şuna netlik kazandıralım: DP ile bağladığınızda 3050ti çalışıyor mu? Bunu test edebilir misiniz? -Eğer 3050ti çalışıyor ve nvidia denetim masasında attığım görüntüde kırmızı ile işaretlediğim ayarlar kayboluyorsa yaşadığınız durum benimle aynıdır. -Eğer...
  12. yagizd2

Bu stres testi sonuçları normal mi?

Ekran kartınız da işlemciniz de sıcaklıktan dolayı limite düşüyor. 3 hafta geçtiğini de hesaba katarsak sorun belki pump-out etkisi olabilir. Netleştirmek adına bu sonuçları kaydedin ve aynı testleri termal macunu tekrar değiştirip bir daha yapın. Performansınızda artış gözlemlerseniz sorununuz...
  13. yagizd2

R7 7840hs işlemcim var dahili grafik birimini devre dışı bırakmak istiyorum

Devre dışı bırakmanızda hiçbir sorun yok. Bataryada kullanım süreniz azalır ancak performansınız artar.
  14. yagizd2

Asus ROG Strix G16 Işık sızması

Sizinki çekimden dolayı mı bilmiyorum ama biraz fazla gibi sanki. Bende durum bu şekilde:
  15. yagizd2

Şu dökümanı da paylaşayım belki başka bir sorununuzda işinize yarar. https://global-download.acer.com/GDFiles/Document/User%20Manual%20W11/User%20Manual%20W11_Acer_2.0_A_A.pdf?acerid=637829337601441293&Step1=&Step2=&Step3=NITRO%20AN515-58&OS=ALL&LC=tr&BC=ACER&SC=EMEA_25
  16. yagizd2

Yorumumu güncelledim bir tekrar bakar mısınız? Benzer durumlar yaşanıyor olabilir. Herhangi bir oyun veya benchmark ile nvidia aktif oluyor mu gözlemleyin.
  17. yagizd2

Acaba desteklemiyor mu diye araştırdım ancak thunderbolt 4 ve dp desteği sunuyormuş cihazınız. Bios'dan intel ekran kartını devre dışı bırakma şansınız varsa bir de öyle dener misiniz? Bende Dell G15 5530 var ve sadece DP desteği var, thunderbolt yok. G-sync kullanabilmek için dp ile bağlamayı...
  18. yagizd2

İ5 14500hx cinebench(multi core) 7000 puan

Valla 13650hx var bende de, yaklaşık aynı performanstalar sizin işlemci ile. Turbo boost kapalı iken bile 40w enerji çekip 11500 skor aldı r23 testinde. (Referans olması adına yazıyorum.) Normal değil skorunuz. Ya driver eksiğiniz var, ya omen hub'ın güç yönetimi ile ilgili bir sıkıntınız var...
  19. yagizd2

i5 14500hx mobil işlemci cinebench puan sorunu

Ya termal olarak limite düşüyordur ya da test esnasında watt kısıyordur. Performans ayarlarından güç limitini manuel olarak 157watt yapmanız lazım. Throttlestop yazılımı ile yapabilirsiniz.
  20. yagizd2

🔥İndirim Xiaomi MDZ-36-DB Bluetooth Hoparlör 1299 TL

Bende de jbl flip 6 var 30w alacağınız ürün ile bayağı benzer performansları. Arabada müzik dinlediğim oldu. Koltuk falan bayağı yalıtım yapıyor o nedenle evde dinlediğiniz kadar iyi olmuyor haberiniz olsun. Konumlandırma çok önemli. Arabanın neresine koyduğunuza göre ses düzeyleri bayağı değişiyor.
Top Bottom