Neler Yeni

HP Victus 4070+R7-7840HS CS2 FPS sorunu

Arabasevdalısı

80+ Bronze

Blondeboy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ömer
Yeni tuf 49999 a çok daha iyi bir seçenekti 4k zamn yemiş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram tek slot mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alakası yok 1080p de 200 vermeli laptop da olsa
Hocam tuf sanırım 16 gb ram 512 ssdydi. Bunda 32gb + 1tb avantajı güzel olmuş

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Yağız DERELİ
Herkese selam, yakın bir zamanda HP Victus S0007NT kod adındaki laptopu satın aldım ve bugün elime ulaştı. Sorunsuz şekilde kurulum yapıp tüm güncellemeleri yaptıktan sonra oyun FPS testi yapmak için, CS2 ölüm kalım maçı girdim ve gördüğüm FPS değerleri beni açıkçası üzdü. Normalde 200 altına düşmemesi en son 190 civarı görmesi gereken laptop 120 hatta 90 FPS'lere kadar düştü buradaki sorunun kaynağı nedir tam olarak çözemedim. Oturup saatlerce çabaladım hatta sıfır bir kurulum yaptım fakat değişen bir durum olmadı bu durumda ne yapmam gerekir yardımcı olabilecek birisi var mı? Bu konuya hakim birisi yardımcı olursa çok sevinirim. (HP Omen hub üzerinde performans modunda Advanced ayarı açık şekilde discrete modunda.)
Hocam sorunun tespiti hakkında daha detaylı bilgi sunmak adına oyun içi göstergeleri şu şekilde ayarlayabilir misiniz? (Frametime'a gerek yok, ayrıca isimleri varsayılan isimlerde kalabilir, değerleri görmek önemli olan.)
Screenshot_7.png

Ayrıca kaç adet RAM'e sahip olduğunuzu da CPU-z programında görseldeki konumdan kontrol edebilirsiniz. 2x8 mi 1x16 mı buradan gözükür.
Screenshot_6.png

Bir diğer bilgi de; cihazınızdaki 4070 120w limitli. Performansa etkisi yok denecek kadar azdır çünkü güncel oyunlarda bu kart maksimum 110watt gibi değerlerde çalışmaktadır. Bu nedenle güç limiti yeterlidir.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,306
Üyeler
154,375
Son üye
eforefor
Top Bottom