Arama sonuçları: *

• Users: Darfa
  • Order by date
  1. Darfa

Çözüldü✓ Laptop için SSD önerisi

Güzel, teşekkürler 👍
  2. Darfa

Yani bunları laptopa takıp bu hızları alabilirmiyiz hocam sence? 1678800662 Bu laptopu aldıgım yıllarda gen4 bile çıkmamış olabilir 😂 1678801090 Bunlar m2 nwme, benim ki m2 sata olacak değil mi
  3. Darfa

Bütçe kısıtlamam yok hocam. uygunluk problemi olmasın, 1tb falan olsa yeterli gibi.
  4. Darfa

Merhaba Arkadaşlar, Elimde Asus gl553vd laptopu bulunuyor. 128gb kendi ssd si var, artık bunu değiştirmek istiyorum. Ama kaçlık ssd takabilirim? Uygun olmayan bir hız veya kapasite sınırı varmıdır? Laptop'un özelliklerini ekledim. Buna uygun en yüksek takabileceğim ssd nedir? yardımcı olabilir...
  5. Darfa

Corsair VS Arctic kasa fanı

Hocam hangisini aldın merak ettim 😂
  6. Darfa

Beyaz Kasa Fanı - Asus sync ile çalıştırma

Benim sıvı sogutucu asus rog ryuo, kasa fanları da asus sync ile yönetebiliyor olacam. Bunu kontrolcü ile yaparken hepsini senkronize çalıştırabilir miyim? Asus sync ile kontrol edebilir miyim bunları da?
  7. Darfa

Kasam Thermaltake View 51 Snow. Hava sorunu pek olacak gibi değil. Full beyaz build yapmaya çalışıyorum hocam. Bütçe de çok dert değil. Attığım artic P12 ile Arkadaşın attığı asus tuf arasında seçim yapacak gibiyim. Basıncın etkisini çok çözebilmiş değilim. O yüzden burdan tavsiye üzerine...
  8. Darfa

Beyler allah razı olsun. Azıcık bilgim vardı iyice karman çorman oldu :p ( Şaka bi yana teşekkürler tabi yardımcı olmaya çalıştıgınız için. ) Benim kasanın önünde kasanın kendi fanı var, egzoz fanıda var, üste sıvı sogutma takıyorum. Geriye 3 tane kasanın alt kısma ve yüzü bana bakacak şekilde...
  9. Darfa

Hocam beyaz arıyorum da. P14 PWM ninde beyazı yok gibi. Birde kasa fanlarıyla işlemci için olan radyatöre takılan fanların bir farkı var mı? Öyle bir ayrım var mı yani bilmiyordum. Ben kasanın alt kısmına ve içindeki sağ tarafa 3er tane takıcam
  10. Darfa

Merhaba, 6 adet beyaz fan alacağım. Komple beyaz olmasını istiyorum ve Asus sync ile çalışmasını istiyorum. Bütçe sınırlamam yok. Sıvı sogutucum asus, fanları ortak çalışsın istiyorum. Sanırım Corsair ile bunu yapamıyorum? Yapılabiliyor mu bilen var mı...
  11. Darfa

16 ( 12+4 ) Pin Beyaz Gpu güç kablosu

Hocam bunlar değil işte aradığımız. Yeni nesil gpu lar için lazım olan 16(12+4) pin beyaz kablo arıyorum. Resimdeki gibi.
  12. Darfa

16 ( 12+4 ) Pin Beyaz Gpu güç kablosu

Merhaba, Yurtiçinde 16 ( 12+4 ) Pin Beyaz Gpu güç kablosu satan bir yer var mı? Baktım baya ama bulamadım. Aliexpress'ten buluyorum sadece. PC toplıcam o kadar beklemek istemiyorum. Bulabilirseniz link ler misiniz. GPU : Asus rog 4080 White Edition PSU : Thermaltake GF3 1350W.
  13. Darfa

RAM lerdeki Voltaj değeri önemli midir? Neye bakılmalı

Merhaba, Bu voltaj değeri tam olarak nedir açıklayabilecek link atabilecek varmıdır? Mesela ben G.Skill Trident Z5 RGB 32(2x16) DDR5 CL36 ramlerini almak istiyorum. Voltaj değeri 1.4 V . Ve işlemcim i9 13900K tavsiye edilen ram voltajı 1,35 V. Buna takılarak bu rami almamalı mıyım? Nasıl...
  14. Darfa

Bilgisayarımı belli bir süre kullandıktan sonra wifi'yi görmüyor.

Çözersen nasıl çözdügünü de yaz sana zahmet.
  15. Darfa

Kasadan elektrik çarpıyor

Statik elektrik yüklenme olayı olabiliyor fön makinesi vs ile temizleyince. Topraklama yapman gerekiyor. Daha önce yapmadım hiç,ama bu statik elektrigin topraklanmasına bir bakmalısın. Başka forumda şöyle yapın demişler ; Montajlarken güç kaynağını kasaya takın ve tuşundan kapattıktan sonra...
  16. Darfa

bu video'ya bir bakın ama bence format atmadan geçmeyecek o. 1675610101 Ya aslında mantık eski sürücülerin geri yüklenmesi bence formattaki . O yüzden sıkıntısız ilk gündeki gibi çalışıyor diye düşünüyorum. Kendimiz sadece baglantı sürücülerini yükleyince tam çözmüyor. Bende Asus Rog GL502 var...
  17. Darfa

Asus marka laptop mu kulanıyorsunuz? Bende böyle bir sorun var, yazılanların çogunu denedim, hatta youtube'ta asus wifi problemi diye videolar var, hepsini denedim. Geçici çözüm oluyordu hepsi, 3 gün sonra yine wifi çalışmıyordu. Formatladım sıfır sıkıntı :D
  18. Darfa

4070ti sistem toplama

bence sistemin ayarında, bütçe agırlığını ekran kartına vermekte tercih meselesi . Böyle bakınca mantıklı bir sistem toplamışsınız bence. Sadece biraz daha bütçe varsa, SSD pcı-e 3,0 olmasın, anakartta pci-e 4,0 destegi var. buna bakın derim...
  19. Darfa

13900K'lı Sisteme PSU Tercihi

Thermaltake GF3 1350W - PCI-e 5.0 baglantısı var yani ekran kartına taktığım kablo için dönüştürücü kullanmam gerekmiyecek. 4080 ekran kartı düşündüğüm için mantıklı bir seçim gibi geliyor. Diğer türlü hocam senin attıkların gibi olursa, eski tip 3 kablolu 8pin baglantı, corsair bana mantıklı...
  20. Darfa

Preworkout sporcu kullanımı

Olabiliyor, çok korkulacak bir şey yok . Böyle olduğunda preworkout oranını azalt bir dahakine azalt. Uzun süre kullanmayıp tekrar başladığımda bende de kaşıntı yapıyor.
Top Bottom