Neler Yeni

Rtx2060s fiyat farkı

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
Arkadaşlar hazır sistemlerde rx5700 ile rtx2060s arasındaki fiyat farkı çok aşırı fazla bu rtx teknolojisi 1000 lira eder mi yahu ? Teknoking2 sisteminde 1079 TL fark var aralarında tamam geleceğe yatırım filanda çok fazla değil mi bu fiyat farkı ? O paraya neler eklemezsin o sisteme..Ki performanslarda yakın yani neymiş bu rtx be :) Rtx teknolojisi amd kartlarına da geliyor yani yeni kartlara şimdi rx5700 filan almanın anlamı kalmaz düşüncesi var oyunlarda filanda yayılacak gibi bayada.Çok kararsızlık yaşanacak bir durum bu rtx i kullanmak isteyen 2070s aşağısı bakmasın diyende var.Bilemedim valla sizler ne diyorsunuz ?

porkos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
berke
Arkadaşlar hazır sistemlerde rx5700 ile rtx2060s arasındaki fiyat farkı çok aşırı fazla bu rtx teknolojisi 1000 lira eder mi yahu ? Teknoking2 sisteminde 1079 TL fark var aralarında tamam geleceğe yatırım filanda çok fazla değil mi bu fiyat farkı ? O paraya neler eklemezsin o sisteme..Ki performanslarda yakın yani neymiş bu rtx be :) Rtx teknolojisi AMD kartlarına da geliyor yani yeni kartlara şimdi rx5700 filan almanın anlamı kalmaz düşüncesi var oyunlarda filanda yayılacak gibi bayada.Çok kararsızlık yaşanacak bir durum bu rtx i kullanmak isteyen 2070s aşağısı bakmasın diyende var.Bilemedim valla sizler ne diyorsunuz ?
rtx falan eyvallah yeni teknoloji de okadar fiyat farkına değmez bence paran varsa al ama paran azsa al bitane rx5700 ram ini falan yükselt İleride ama gerçekten ileride bir 10-20 yıl sonrasında belki rtx zorunlu olur ama 10-20 yılda kullanmazsın o bilgisayarı bence yani

Salim5820

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
586
İsim
Salim budak
Hangi rtx ile bin TL farkı varya ben sana 3400 e bile bulurum fiyatları karşılaştırken sadece en tepe modele bakmayın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece rtx değil güç tüketimi olsun yazilimlari sorunsuz isinma sorunu yok dlss teknolojisi var bu saydıklarım tam tersi AMD ekran kartları için geçerli sadece performansa bakmayın ki 2060s daha iyidir

• Beğen
Reaksiyonlar: cici
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi rtx ile bin TL farkı varya ben sana 3400 e bile bulurum fiyatları karşılaştırken sadece en tepe modele bakmayın

Sadece rtx değil güç tüketimi olsun yazilimlari sorunsuz isinma sorunu yok dlss teknolojisi var bu saydıklarım tam tersi AMD ekran kartları için geçerli sadece performansa bakmayın ki 2060s daha iyidir
Tamam o zaman şöyle diyelim kardeşim en az rtx2060s fiyatı şu an 3637 TL palit in buldum bir siteden ama buna rağmen msi in rx5700 gaming x modeli 3000 TL ki 2900 lere yakalanadabiliyor.Arada fark iyi bir anakart farkı ya da ne bileyim iyi bir sıvı soğutucu fiyat farkı.Aradaki performans aynı kafa kafaya kartlar bunlar.700-800 TL fiyatı rtx teknolojisine yatırmam gerekiyor.Amd yi çok eleştiren var yazılımından ötürü de bu sorunlar aşıldı kardeşim.Ben şimdi çıkmış bir karttan söz etmiyorum geçen yıl çıkmış bir kart 1 yılda sorunlar aşıldı kalmadı yani.

rtx falan eyvallah yeni teknoloji de okadar fiyat farkına değmez bence paran varsa al ama paran azsa al bitane rx5700 RAM ini falan yükselt İleride ama gerçekten ileride bir 10-20 yıl sonrasında belki rtx zorunlu olur ama 10-20 yılda kullanmazsın o bilgisayarı bence yani
Hocam kafama takılanda o benim işte.Şimdi gölgeler,ışığın yansıması konularında rtx cidden iyi bir teknoloji.Oyun yapımcıları bundan sonrasında rtx çıktı gölgelere,ışık yansımasına dikkat etmeyeyim diyemez sanırım.Mesela call of duty de gölgeler ve ışık yansımaları gayet iyi rtx özelliği açıldığında fark fark edilmiyor.Ama minecrafta döndüğünüzde ciddi fark oluşuyor.

Salim5820

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
586
İsim
Salim budak
400 TL(rtx-dlss-yazilim-sogutma-guc tuketimi-render ve yayın için özel özellik)
5700 ise sadece al tak çalıştır hani aldığın kartı ne için aldın özellikleri ne deseler pubgyi 100 FPS acıyor mu demek istersin rtx var dlss var şu bu var mı demek isterdin bu özellikler gibi gelmez ise AMD gözümde hala alınmaz gelirse bizde alırız kullanırız biz göz ardı edilmeyecek teknolojileri söylüyorum sen bana 800 TL fiyat çıkarıyorsun alın bunu paşalar gibi kullanın

400 TL(rtx-dlss-yazilim-sogutma-guc tuketimi-render ve yayın için özel özellik)
5700 ise sadece al tak çalıştır hani aldığın kartı ne için aldın özellikleri ne deseler pubgyi 100 FPS acıyor mu demek istersin rtx var dlss var şu bu var mı demek isterdin bu özellikler gibi gelmez ise AMD gözümde hala alınmaz gelirse bizde alırız kullanırız biz göz ardı edilmeyecek teknolojileri söylüyorum sen bana 800 TL fiyat çıkarıyorsun alın bunu paşalar gibi kullanın
Ha bu arada yazılım sorunu asıldı demişsin daha adamlar kendi sitelerinde paylaştığı yazılım güncellemesi de sorunların devam ettiğini belirtiyor

• Muhteşem

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Geleceğe yatırım olarak, evet değer. İleride rtx teknolojisi geliştiğinde farkı anlayacaksınız :).

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geleceğe yatırım olarak, evet değer. İleride rtx teknolojisi geliştiğinde farkı anlayacaksınız :).
Hocam peki ileride benim ekran kartım bu rtx teknolojisini sağlamaya yetecek mi ? Yeni rtx kartlar çıktığında bunlar unutulacak mı ? Alttaki kartlarda güncellenmeye devam edecek mi yani ?

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Hocam peki ileride benim ekran kartım bu rtx teknolojisini sağlamaya yetecek mi ? Yeni rtx kartlar çıktığında bunlar unutulacak mı ? Alttaki kartlarda güncellenmeye devam edecek mi yani ?
DLSS teknolojisinin güncellemelerini almaya uzun süre devam edicektir. Fakat yine de bu kart eskidi çöpe atalım artık denmesi 7 8 yılı aşar. En azından teknoloji ilerlediğinde "rtx bir kartım var rtx teknolojisinden faydalanıyorum rahatlıkla" demeniz büyük bir artı olucaktır.
RTX teknolojisine yatırım yapılmalı. Fakat bütçe varsa 2070 süper en favori rtx kartımdır. Bütçe yoksa da 2060 süper gayet iyi ve alınabilir bir kart.

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Tek fark Rtx değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
Tek fark Rtx değil.

?

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
Arkadaşlar tamam RTX DLSS teknolojisine laf eden yok ama bu kart bu özellikleri yeteri kadar veremiyor. RTX2070 altında kartlar RTX için alınmaz sadece yazılım saf güç ve güç tüketimi için alınır. Bizim demeye çalıştığımız bu eğer bütçe varsa RTX 2070s öneririm ama daha altını RTX için önermem daha alt kartlar kesinlikle saf güç ve saydığım diğer şeyler için alınmalı.

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram