Neler Yeni

Gaming Laptop Öneri (30.000 - 35.000 arası)

aec92

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alp Eren Çiçek
Bütçe
35000
Selam arkdaşlar,

Yakın zamanda bir gaming laptop almayı düşünüyorum.Ancak baya karasız kalmış durumdayım. Bütçe 30Bin ile 35Bin arası düşünüyorum. Şu anda kullandığım cihaz Monster acaba yine monsterdan mı devam edilmeli yoksa başka markalarla daha iyi donanımlı alabilceğim laptoplar var mıdır ? Yada yurtdışından alıp getirsem daha uyguna mı gelir ? Eğer önerdiğiniz bir marka model varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şu an GTX1060 ekran kartım var yeni alacağım için RTX3070 düşünüyorum. Herkese iyi forumlar..

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,892
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

seniyazdim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Ali Arslan
Mux olan bir cihaz alın üstteki rog larda mux yok galiba ne kadar üst segmente çıkarsanız mux o kadar önemli olur

aec92

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alp Eren Çiçek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mux olan bir cihaz alın üstteki rog larda mux yok galiba ne kadar üst segmente çıkarsanız mux o kadar önemli olur
Çok pardon Mux nedir ve ne işe yarar acaba hiç bilgim yok ?

seniyazdim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Ali Arslan
Çok pardon Mux nedir ve ne işe yarar acaba hiç bilgim yok ?
Normalde laptoplar oyun oynamadığı sürece işlemcinin gpusunu kullanır oyun açınca güçlü olan gpu nvidia falan kullanır ama ekran islemciye bağli oldugu icin oyundayken nvida goruntuyu tekrar işlemcinin gpusuna işlemci de ekrana yansitir bu da espor oyunlarinda %20 story oyunlarda %15 a kadar fps kaybi demek. mux olan cihazlarda istediğiniz zaman tek bir ekran kartini kullanabilirsiniz mesela sadece nvidia ya da sadece işlemci gpusu. Kisaca toparlarsam mux olan cihazla olmayan cihazi karsilasitirnca ikiside ayni ozelliklerde ise oyunlarda %15-%25 e kadar ozellikle espor oyunlarinda cok fazla fps alirsin mux olanda. o yuzden mux olani almak daha mantikli hele bir de 20k ustu vereceksen kesinlikle mux olmali . Detayli bilgi için mux anahtari nedir yazarsan çıkar google.

aec92

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alp Eren Çiçek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normalde laptoplar oyun oynamadığı sürece işlemcinin gpusunu kullanır oyun açınca güçlü olan gpu nvidia falan kullanır ama ekran islemciye bağli oldugu icin oyundayken nvida goruntuyu tekrar işlemcinin gpusuna işlemci de ekrana yansitir bu da espor oyunlarinda %20 story oyunlarda %15 a kadar fps kaybi demek. mux olan cihazlarda istediğiniz zaman tek bir ekran kartini kullanabilirsiniz mesela sadece nvidia ya da sadece işlemci gpusu. Kisaca toparlarsam mux olan cihazla olmayan cihazi karsilasitirnca ikiside ayni ozelliklerde ise oyunlarda %15-%25 e kadar ozellikle espor oyunlarinda cok fazla fps alirsin mux olanda. o yuzden mux olani almak daha mantikli hele bir de 20k ustu vereceksen kesinlikle mux olmali . Detayli bilgi için mux anahtari nedir yazarsan çıkar google.
Çok teşekkür ederim hocam anladım tam olarak ne demek istediğinizi haklısınız da son olarak sadece özellikle internetten baktığım için laptoplara mux olup olmadıgını nasıl anlayabilirim acaba ilana bakıp ?

seniyazdim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Ali Arslan
Çok teşekkür ederim hocam anladım tam olarak ne demek istediğinizi haklısınız da son olarak sadece özellikle internetten baktığım için laptoplara mux olup olmadıgını nasıl anlayabilirim acaba ilana bakıp ?
Onu ben de bilmiyorum ama technopatta mux konusunda cok bilgilier orda konu acsaniz hizli yardimci olurlar amacim bilgi öğretmek yanlış anlasilmasin.

aec92

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alp Eren Çiçek
Onu ben de bilmiyorum ama technopatta mux konusunda cok bilgilier orda konu acsaniz hizli yardimci olurlar amacim bilgi öğretmek yanlış anlasilmasin.
tekrardan çok teşekkür ederim o zaman hiç bilmediğim bişey öğrenmiş oldum sayenizde..

seniyazdim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Ali Arslan
tekrardan çok teşekkür ederim o zaman hiç bilmediğim bişey öğrenmiş oldum sayenizde..
çoğu kişi aldıktan sonra öğreniyor fpsler düşük gelince araştırıyorlar ve çok pişman oluyorlar en azından siz öğrendiniz bu videoda detaylı anlatım var
Mesaj otomatik birleştirildi:

optimus off =mux açık demek yani

aec92

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alp Eren Çiçek
çoğu kişi aldıktan sonra öğreniyor fpsler düşük gelince araştırıyorlar ve çok pişman oluyorlar en azından siz öğrendiniz bu videoda detaylı anlatım var
Mesaj otomatik birleştirildi:

optimus off =mux açık demek yani
Anladım gayet iyi b,i şekilde genelde HP Omenlerde var bu system galiba baktığımı göre msi ürünlerinde çok bulşunmuyor gibi

seniyazdim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Ali Arslan
Anladım gayet iyi b,i şekilde genelde HP Omenlerde var bu system galiba baktığımı göre msi ürünlerinde çok bulşunmuyor gibi
evet en mantıklı seçenek bu bence fazla para vermeye gerek yok ekranıda zaten 1080p 2k olmaması daha iyi çünkü 2k olsa hem düşük fps hemde ekran 17.3 inç 2k dan pek bir şey anlamazsınız ve çoğu zaman 1080p kullanırsınız bir de şöyle bir şey var mesela siz 2k laptop aldığınıza 1080p ye düşürüp oynarım diyorsunuzdur belki eğer ekran 2k ise 1080p yapınca görüntü çok kötü olur çünkü ekran pikselleri uyuşmuyor o yüzden 1080p ileri dnüklülük açısından daha mantıklı umarım anlatabilmişimdir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,963
Üyeler
142,062
Son üye
Zaza162116
Top Bottom