Neler Yeni

Fo48u monitörün HDR sertifikası bulunamadı hatası

Tolga1034

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Tolga Topuz
Monitör teknik olarak hdr1000 destekliyor ama hdr açtığımda hdr video izleyemiyorum. Oyunlarda açılıyor. Ama youtube olsun Netflix olsun onlarda açamıyorum bu konuda ne yapabilirim.

Ekler

• 45.png
    45.png
    353.9 KB · Hit: 47

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Monitör teknik olarak hdr1000 destekliyor ama hdr açtığımda hdr video izleyemiyorum. Oyunlarda açılıyor. Ama youtube olsun Netflix olsun onlarda açamıyorum bu konuda ne yapabilirim.
ICC profilini indirin.
Direkt indirme bulamadım yüksek ihtimal control center'da vardır.

Sanırım zaten indirmişsiniz.

Windows'ta önce ayarlardaki HDR'ı açmazsanız HDR videolarda açılmaz.

Tolga1034

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Tolga Topuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu attığınız yerden dökümanını indirdim. Sadece hdmi da desteklenir yazıyordu HDR bende HDMI taktım şimdi HDR açabiliyorum ama sorun şu ki hala HDR lisansı gözükmüyor.
Aygıt yöneticisinde monitörler kısmında nasıl gözüküyor?

Ekler

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    747.5 KB · Hit: 46

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Bu attığınız yerden dökümanını indirdim. Sadece hdmi da desteklenir yazıyordu HDR bende HDMI taktım şimdi HDR açabiliyorum ama sorun şu ki hala HDR lisansı gözükmüyor.
O bende de yok. Benim tahminim onu üreticilerin ICC dosyasında göstermesi lazım olabilir. Yeni bir özellik ve çoğu üretici sistemlerini güncellememiştir.

Sadece HDMI'da HDR desteklenir olayı öyle ise çok garip olmuş. DP 1.4'ün HDR desteği var çünkü.

Tolga1034

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Tolga Topuz
O bende de yok. Benim tahminim onu üreticilerin ICC dosyasında göstermesi lazım olabilir. Yeni bir özellik ve çoğu üretici sistemlerini güncellememiştir.

Sadece HDMI'da HDR desteklenir olayı öyle ise çok garip olmuş. DP 1.4'ün HDR desteği var çünkü.
Evet sadece hdmi ile desteklenir. Yazıyor bunu okuyunca şaşırdım çünkü önceki monitörümde Dp ile kullanıyordum ve hiçbir şekilde bir sorun yaşamamıştım. Muhtemelen böyle yapmalarının sebebi monitörü konsol oyunculuğu için geliştirmeleri olabilir.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Evet sadece hdmi ile desteklenir. Yazıyor bunu okuyunca şaşırdım çünkü önceki monitörümde Dp ile kullanıyordum ve hiçbir şekilde bir sorun yaşamamıştım. Muhtemelen böyle yapmalarının sebebi monitörü konsol oyunculuğu için geliştirmeleri olabilir.
Öyle olsa bile bu fiyat bandında kabul edilemez. Kullanıcı istediği cihazla kullanabilmeli.

Tolga1034

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Tolga Topuz
Öyle olsa bile bu fiyat bandında kabul edilemez. Kullanıcı istediği cihazla kullanabilmeli.
Bencede çok saçma ama hdmi 2.1 30 serisi kartlarla g-sync açılabiliyormuş. O yüzden hdmi bağlamışım veya dp çok problem olduğunu düşünmedim şuan yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekler

• Screenshot_20230123_121030_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_20230123_121030_com.google.android.apps.docs.jpg
    524.7 KB · Hit: 23

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Bencede çok saçma ama hdmi 2.1 30 serisi kartlarla g-sync açılabiliyormuş. O yüzden hdmi bağlamışım veya dp çok problem olduğunu düşünmedim şuan yardımlarınız için teşekkür ederim.
Evet az önce ben de okudum HDMI 2.1 desteği olduğunu unutmuşum. HDMI 2.1 zaten DP kadar var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet az önce ben de okudum HDMI 2.1 desteği olduğunu unutmuşum. HDMI 2.1 zaten DP kadar var.
Ayrıca bir şey daha demem lazım.

ICC profili indirmediyseniz RTINGS'de var.

Ancak burada da gördüğümüz gibi monitör için bir HDR sertifikası verilmemiş.

Tolga1034

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Tolga Topuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bir şey daha demem lazım.

ICC profili indirmediyseniz RTINGS'de var.

Ancak burada da gördüğümüz gibi monitör için bir HDR sertifikası verilmemiş.
Bi bakayım ben.

mamo32

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
mshmut sayın
monitör ayarlarından hdryi açın ardından windows ayarlarından hdryi aktif edin gözükür

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,187
Üyeler
142,866
Son üye
cato16
Top Bottom