Neler Yeni

Komple sistem yeniliyorum gelin beraber dizelim!

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Hazer
İşlemci : AMD Ryzen 7 5700X 4.198,97 TL
Anakart : Asus Tuf Gaming B550-PLUS 3.549,84 TL
Ram : G.Skill RipjawsV 32 GB (2x16) DDR4 3600 MHz CL16 2.219,00 TL
PSU : CORSAIR TX750M 750W 80+ Gold Yarı Modüler 120mm Fanlı PSU 2.599,00 TL

Total : 12.566,81 TL

Ekran kartı oynadığınız ve oynayacağınız oyunlar için 3070ti yeterde artar.
SSD tercihe bağlı 7000 okuma yazma hızlarında alabilirsiniz.
Kasa zevkinize kaldığı için eklemedim. Tavsiyem Lian Li Lancool 2 Beyaz olur.
Teşekkürler hocam gayet güzel gözüküyor tabi karar vermek için daha erken.

NightWish2434

80+ Silver
Arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar dilerim oruç tutan kardeşlerimin Allah (c.c) oruçlarını kabul etsin inşallah, Normalde benim çok fazla sistem konum olur fakat bu sefer hem iş hem oyun bilgisayarlarımı sattım ve tamamen güzel bir sistem kurmak istiyorum öncelikle sistem tamamen 1080p FPS oyunlarına göre ve görselliğe odaklı olacak genelde Valorant, Apex Legends ve CSGO oynuyorum güzel singleplayer çıktığında onları da oynuyorum fakat çok az oynadığım için 2K monitör vs düşünmüyorum genel olarak FPS oyunlarına odaklıyım bunun için "İntel / AMD" işlemciler önerebilirsiniz piyasa hakkında gerçekten çok bilgim yok bu konuda öneriye ihtiyacım var ekran kartı kısmında "NVIDIA" olmalı kesinlikle 3070 Ti veya 3080 almak istiyorum sıfır almak mantıklı değil ikinci el olarak temiz KFG tam olarak alabilirim, PSU kısmında 750W işimi görecektir diye düşünüyorum "Full Moduler" olması tabii ki de benim işime daha çok yarar. RAM, Soğutucu, M2 SSD, Kasa ve Anakart konusunda fikirlerinizin hepsine açığım sadece belirli başlı şeyler belirtmek istiyorum M2 SSD hızlarının en az 3500 O / 3600 Y olması veya daha yüksek olması ve 1 TB olması önemli benim için. Soğutma konusunda kule tipi değil sıvı soğutma 360 mm ARGB olması yeterli kalan parçaları ister F/P ister sağlam kaliteli parça olarak önerebilirsiniz. Son olarak temel iki şeyden bahsedeyim ilk olarak bu sistemi full beyaz yapmak istiyorum fakat çok pahalı olacak gibi hissediyorum bu konuda yardımınıza da ihtiyacım var fikir olarak ve parça önerisi olarak olursa belki bir kaç parçayı beyaz yaparız kalanı siyah kalır sonradan upgrade ederim ya da komple siyah problem değil bu tabi ki ikinci olarak bütçemden bahsedeyim 30K bütçem var duruma göre tabi ki 1-2K daha çıkabilirim problem yok.

Dipnot: Önerdiğiniz ve emin olduğumuz her sağlam parça için aşağıda ki boşlukları doldurup konuyu düzenleyeceğim.

Dipnot 2: Mousepad önerisi ve Kulaklık önerisi olarakta yıllarca hep "Control" mousepad kullandım artık "Speed" mousepad kullanmak istiyorum Kulaklık olarakta FPS oyunlarında sağlam ses kasacağım Wireless model arıyorum bunun içinde öneri yaparsanız çok sevinirim.

Dipnot 3: Kulaklık ve Mousepad toplam bütçeye dahil değildir ayriyeten alacağım onları.

Sistem ;

İşlemci :
Anakart :
Ekran Kartı :
RAM :
M2 SSD :
Sıvı Soğutma :
Kasa :
PSU :

Ekipmanlar ;

Monitor : Alienware 24.5" 360 Hz 0.5 ms Fast IPS (OK!)
Klavye : Steelseries Apex Pro TKL (OK!)
Mouse : Logitech G Pro X Superlight (OK!)
Kulaklık :
Mousepad :
İşlemci 5800x3d ram d41 yada dg60 SSD Kingston kc3000/ Kingston fury renegade alabilirsin. Fiyata odaklı gitmedim ama bu parçalar gayet kaliteli.

Mt1903

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
Emir Asan
Teşekkürler hocam gayet güzel gözüküyor tabi karar vermek için daha erken.
Tercih sizin tabi işlemciyi Ryzen 7 5800x3d 3 3.5 fazla verip değiştirmeye değmez bence, önbellek yüksek ama tdp 100'ün üstünde ısınma sorunu çok olur. Anakart mini değil ATX çift m2 slotu ve 4 ram slotlu olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Ramler bu ara piyasada çok fazla çakma ram var satıcı amazon ve 3600 mhz cl16. Olabildiğince fp toplamaya çalıştım.^^

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Hazer
İşlemci 5800x3d ram d41 yada dg60 SSD Kingston kc3000/ Kingston fury renegade alabilirsin. Fiyata odaklı gitmedim ama bu parçalar gayet kaliteli.
Araştıracağım hocam teşekkürler.
Tercih sizin tabi işlemciyi Ryzen 7 5800x3d 3 3.5 fazla verip değiştirmeye değmez bence, önbellek yüksek ama tdp 100'ün üstünde ısınma sorunu çok olur. Anakart mini değil ATX çift m2 slotu ve 4 ram slotlu olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Ramler bu ara piyasada çok fazla çakma ram var satıcı amazon ve 3600 mhz cl16. Olabildiğince fp toplamaya çalıştım.^^
Farkettim hocam teşekkür ediyorum listeme not ettim detaylıca araştırıp yavaş yavaş boşlukları dolduracağım.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Peşin paranız varsa ve ikinci el veya açılmış olması gibi takıntılarınız yoksa Modart'ın FB. ikinci el grubuna gidin, hazır bir sürü temiz, refaranslı üye var. Toplayıp satan onlardan daha üst bir şey veya daha görselli bir şey çekebilirsiniz.

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Hazer
Peşin paranız varsa ve ikinci el veya açılmış olması gibi takıntılarınız yoksa Modart'ın FB. ikinci el grubuna gidin, hazır bir sürü temiz, refaranslı üye var. Toplayıp satan onlardan daha üst bir şey veya daha görselli bir şey çekebilirsiniz.
Sadece ekran kartını ikinci el almayı kalanlarını sıfır almayı tercih ediyorum hocam o grubu biliyorum fakat grupta şu sıralar çakal çok olmaya garip fiyatlar da satışlar olmaya başladı o yüzden bulaşmıyorum.

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Hazer
Motherboard : ASUS ROG STRIX B550-A Gaming AMD AM4 DDR4 ATX

CPU : AMD Ryzen 7 5800X3D 8 Core 3.40 GHz AM4

GPU : ASUS RTX 3080 ROG STRIX White Edition 320 Bit GDDR6X 10 GB

RAM : Corsair Vengeance RGB PRO SL 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16

M.2 SSD : Kingston Fury Renegade 1 TB (7300-6000MB/s) PCIe 4.0

Liquid Cooling : Lian Li GALAHAD 360 White 360 mm

Case : Corsair iCUE 4000X RGB ATX

PSU : Sharkoon SS-COOLZERO 750W 80+ Gold Full Moduler

Böyle bir beyaz sistem denedim sizce fiyatına değer mi? Ekran kartı ikinci el kfg tam şeklinde olacak kalan parçalar sıfır alınacak.

ihsanu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İhsan

Kasa için bunu önerebilirim, kendim kullanıyorum ve çok memnunum, biraz büyük :D. İçinde Corsair 750W Bronze PSU var

Ayrıca Anakart olarakta Gigabyte önermiyorum, bende B550M DS3H var ve biosunda kronik bazı problemler var, 360hz monitör aldıysanız sisteminizin en kötü 360fps alması gerekir aksi taktirde fps 180fps altına düşünce ekranda titreme oluyor(FreeSync'den dolayı).

Ram olarak kesinlikle 3600Mhz ve 32GB bir ram öneriyorum ki ilerleyen zamanlarda tekrar yükseltme yapmayın hemde kafanız rahat olsun.
Kendi kullandığım Ram: https://www.trendyol.com/corsair/cm...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.46.9

İşlemci olarak ben Ryzen 7 5800X kullanıyorum ve senin içinde 5800X3D olabilir diye düşünüyorum(Eğer 3060'tan daha güçlü bir ekran kartı alacaksan), Eğer daha da güçlü bir ekran kartı alacak olursan ya intele yada R9'a yönelebilirsin.(3060 ve 5800x uyumu çok iyi olduğunu düşünüyorum)

Sıvı soğutma olarak 240mm(5800X'te 78 dereceleri görüyor cs'de ortalama 900fps alırken) veya 360mm(daha uygun olur).

Son düzenleme:

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Hazer

Kasa için bunu önerebilirim, kendim kullanıyorum ve çok memnunum, biraz büyük :D. İçinde Corsair 750W Bronze PSU var
Öneri için teşekkürler hocam az önce bir üst yorumda kendi toplamaya çalıştığım sistemi de attım arkadaşlar fikirlerini paylaşsınlar duruma bu kasayı da düşünebilirim.

Can...

80+ Platinum

Frkn833

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Furkan
Konudan bağımsız hocam monitörünüzden bende düşünüyorum asus rog 270 hz ile allienware 360 arasında kaldım indirim bekleyecemde almak için siz memnun musunuz birde 240 hz kullandınız mı çok fark var mı yani 240 ile 360 ın 144 ile 240 var diyolar

Nwork

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berke Umut Karadağ
Arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar dilerim oruç tutan kardeşlerimin Allah (c.c) oruçlarını kabul etsin inşallah, Normalde benim çok fazla sistem konum olur fakat bu sefer hem iş hem oyun bilgisayarlarımı sattım ve tamamen güzel bir sistem kurmak istiyorum öncelikle sistem tamamen 1080p FPS oyunlarına göre ve görselliğe odaklı olacak genelde Valorant, Apex Legends ve CSGO oynuyorum güzel singleplayer çıktığında onları da oynuyorum fakat çok az oynadığım için 2K monitör vs düşünmüyorum genel olarak FPS oyunlarına odaklıyım bunun için "İntel / AMD" işlemciler önerebilirsiniz piyasa hakkında gerçekten çok bilgim yok bu konuda öneriye ihtiyacım var ekran kartı kısmında "NVIDIA" olmalı kesinlikle 3070 Ti veya 3080 almak istiyorum sıfır almak mantıklı değil ikinci el olarak temiz KFG tam olarak alabilirim, PSU kısmında 750W işimi görecektir diye düşünüyorum "Full Moduler" olması tabii ki de benim işime daha çok yarar. RAM, Soğutucu, M2 SSD, Kasa ve Anakart konusunda fikirlerinizin hepsine açığım sadece belirli başlı şeyler belirtmek istiyorum M2 SSD hızlarının en az 3500 O / 3600 Y olması veya daha yüksek olması ve 1 TB olması önemli benim için. Soğutma konusunda kule tipi değil sıvı soğutma 360 mm ARGB olması yeterli kalan parçaları ister F/P ister sağlam kaliteli parça olarak önerebilirsiniz. Son olarak temel iki şeyden bahsedeyim ilk olarak bu sistemi full beyaz yapmak istiyorum fakat çok pahalı olacak gibi hissediyorum bu konuda yardımınıza da ihtiyacım var fikir olarak ve parça önerisi olarak olursa belki bir kaç parçayı beyaz yaparız kalanı siyah kalır sonradan upgrade ederim ya da komple siyah problem değil bu tabi ki ikinci olarak bütçemden bahsedeyim 30K bütçem var duruma göre tabi ki 1-2K daha çıkabilirim problem yok.

Dipnot: Önerdiğiniz ve emin olduğumuz her sağlam parça için aşağıda ki boşlukları doldurup konuyu düzenleyeceğim.

Dipnot 2: Mousepad önerisi ve Kulaklık önerisi olarakta yıllarca hep "Control" mousepad kullandım artık "Speed" mousepad kullanmak istiyorum Kulaklık olarakta FPS oyunlarında sağlam ses kasacağım Wireless model arıyorum bunun içinde öneri yaparsanız çok sevinirim.

Dipnot 3: Kulaklık ve Mousepad toplam bütçeye dahil değildir ayriyeten alacağım onları.

Sistem ;

İşlemci :
Anakart :
Ekran Kartı :
RAM :
M2 SSD :
Sıvı Soğutma :
Kasa :
PSU :

Ekipmanlar ;

Monitor : Alienware 24.5" 360 Hz 0.5 ms Fast IPS (OK!)
Klavye : Steelseries Apex Pro TKL (OK!)
Mouse : Logitech G Pro X Superlight (OK!)
Kulaklık :
Mousepad :
Kulaklık olarak uygun fiyatlı olup kesinlikle segmentinin üzerinde olan James Donkey 712 Siyah 7.1 Surround Rgb Gaming Kulaklık öneririm. Kendim de kullandığım için direkt önerisini yapabilirim.

Top Bottom