Neler Yeni

Komple sistem yeniliyorum gelin beraber dizelim!

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Hazer
30 bin bütçe de 9 bin monitör e gitti 21 kaldı Beyaz istiyorsun bak sana naçizane tavsiye vereyim ben 10 senedir PC ile uğraşıyorum toplama birçok sistem yaptım hazır sistemleri analiz ettim vs kendim de de beyaz sistem var ve şuanki aklım olsa beyaz şart kosmazdim Beyaz Sistemler cidden anlamsız pahalı olmakta beyaz takıntısıni geçtikten sonra bütçe dahilinde sistem önerilerine bakalım monitör her şey dahil 30 bin bütçen var dedin 280hz monitör var itopya da gamebooster 4250 ye onu alırdım ben olsam şimdi gamebooster ile alienware bir mi dicekler evet değil alienware tokatlar şuanki monitörleri ama bütçeni doğru ölçüde doğru parçalara yatirmamiz gerekiyor diye düşünüyorum sistem bir bütün halinde sistem olur bak klavye mouse vs de lazım sistemi iyi analiz etmek gerekiyor ben yine 360hz monitör koymaya çalışırım ama bütçe dahilinde ona bakacağız müsait olunca sana bütün parçaların linkini atarım ona göre karar verirsin he tabi ekran kartı ikinci el olacak dediğin gibi sıfır almak pek mantıklı değil fiyat farkından dolayı EK OLARAK OYNADIĞIN OYUNLAR İŞLEMCİ BAZLI ONU İYİ SEÇMEMİZ GEREKİYOR
Orası öyle hocam dediklerinizde haklısınız fakat şöyle diyim size yanında (OK!) yazanlar önceden alınmış olanlar yani hala 30K bütçem var duruma göre 1-2K daha arttırabilirim. Ayrıca bide aşağıda ki sistem nasıl yorumlar mısınız?

Motherboard : ASUS ROG STRIX B550-A Gaming AMD AM4 DDR4 ATX

CPU : AMD Ryzen 7 5800X3D 8 Core 3.40 GHz AM4

GPU : ASUS RTX 3080 ROG STRIX White Edition 320 Bit GDDR6X 10 GB

RAM : Corsair Vengeance RGB PRO SL 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16

M.2 SSD : Kingston Fury Renegade 1 TB (7300-6000MB/s) PCIe 4.0

Liquid Cooling : Lian Li GALAHAD 360 White 360 mm

Case : Corsair iCUE 4000X RGB ATX

PSU : Sharkoon SS-COOLZERO 750W 80+ Gold Full Moduler

Topladığın sistemi atar mısın, uzun süre fps oyunlarında yüksek yerlerde bulundum ve bebim için bu tarz oyunlarda en yüksek değerleri almak hep önemli oldu bu yüzden seni neyin mutlu edip neyin edemeyeceği konusunda yardımcı olabilirim hedef fpslerin doğrultusunda
Bu yorumumda mevcut hocam sizde değerlendirin nasıl yeterli mi bi bakın.
Dediğim gibi sistem iyi ancak ram olarakta bunu eklersen tadından yenmez.

Senden önce birisi sistemi toplamış, 2K ve 4K full ayarlarda kaç fps aldığını görmek istersen bu videoyu izleyebilirsin.
Onada bakacağım hocam teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam o paralara am5 bir sistem daha mantıklı olur gibi geliyor bana
4900TL İŞLEMCİ
4600TL ANAKART
3750TL RAM
1200TL M2 SSD

YAPAR SANA 14.5K
PSU PCIE 5 uyumlu 1000w fsp alsan 4.4k
geri kalan da kasa ve yeterli gelmiyeceği için soğutma
AM5 düşünmüyorum hocam çok maliyetli sistem evet güncel fakat AM4 ile sağlam sistem dizmek var AM5 ile eh iştelik sistem dizmek var o yüzden AM4 dizmeyi tercih ediyorum.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,703
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Orası öyle hocam dediklerinizde haklısınız fakat şöyle diyim size yanında (OK!) yazanlar önceden alınmış olanlar yani hala 30K bütçem var duruma göre 1-2K daha arttırabilirim. Ayrıca bide aşağıda ki sistem nasıl yorumlar mısınız?

Motherboard : ASUS ROG STRIX B550-A Gaming AMD AM4 DDR4 ATX

CPU : AMD Ryzen 7 5800X3D 8 Core 3.40 GHz AM4

GPU : ASUS RTX 3080 ROG STRIX White Edition 320 Bit GDDR6X 10 GB

RAM : Corsair Vengeance RGB PRO SL 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16

M.2 SSD : Kingston Fury Renegade 1 TB (7300-6000MB/s) PCIe 4.0

Liquid Cooling : Lian Li GALAHAD 360 White 360 mm

Case : Corsair iCUE 4000X RGB ATX

PSU : Sharkoon SS-COOLZERO 750W 80+ Gold Full Moduler

Bu yorumumda mevcut hocam sizde değerlendirin nasıl yeterli mi bi bakın.

Onada bakacağım hocam teşekkür ederim.

AM5 düşünmüyorum hocam çok maliyetli sistem evet güncel fakat AM4 ile sağlam sistem dizmek var AM5 ile eh iştelik sistem dizmek var o yüzden AM4 dizmeyi tercih ediyorum.
Am4 soket desteği bitti am5 uzun vadeli iyi yatırım olacaktır bunu da göz ardı etmeyiniz

O zaman monitör hariç size sistem bakicaz doğrumu mu bütçe de 30/32 bin Maksimum

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Hazer
Am4 soket desteği bitti am5 uzun vadeli iyi yatırım olacaktır bunu da göz ardı etmeyiniz
Orası öyle hocam da dediğim gibi AM5 dizersem bi 4070 falan lazım bana çok bütçe isteyen bir iş.

O zaman monitör hariç size sistem bakicaz doğrumu mu bütçe de 30/32 bin Maksimum
Evet hocam doğru bir de yukarıda kendi deneme olarak topladığım sistem nasıl önerir misiniz?

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,703
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Orası öyle hocam da dediğim gibi AM5 dizersem bi 4070 falan lazım bana çok bütçe isteyen bir iş.

Evet hocam doğru bir de yukarıda kendi deneme olarak topladığım sistem nasıl önerir misiniz?
Am5 dizersen 4000 serisi şart değil ki ileride ekran kartı alırsın önemli olan altyapın hazır sağlam olsun

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Hazer
Am5 dizersen 4000 serisi şart değil ki ileride ekran kartı alırsın önemli olan altyapın hazır sağlam olsun
Ben kendim deneme olarak bana hitap edecek şekilde sağlam bir AM4 dizdim hocam sizde konuda istediğime göre AM5 dizin karşılaştıralım olur mu?

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,703
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Ben kendim deneme olarak bana hitap edecek şekilde sağlam bir AM4 dizdim hocam sizde konuda istediğime göre AM5 dizin karşılaştıralım olur mu?
tabii ki memnuniyetle yardımcı olurum akşam iftardan sonra paylaşım yapacağım

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,703
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Ve şunu da söylemek istiyorum beyaz olmaz büyük ihtimalle bilginiz olsun

Merakla bekliyor olacağım seni sihirli adam.. :peepokalp:
Fazla merak iyi değildir bela açar 😂

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Hazer
Ve şunu da söylemek istiyorum beyaz olmaz büyük ihtimalle bilginiz olsun

Fazla merak iyi değildir bela açar 😂
Canınız sağolsun hocam problem yok ama siz benim deneme sistemimi değerlendirmediniz üzüldüm kırıldım.. :peeposad:

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,703
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Canınız sağolsun hocam problem yok ama siz benim deneme sistemimi değerlendirmediniz üzüldüm kırıldım.. :peeposad:
Onu ben kurduğum zaman karşılaştırma yapıp değerlendirme yapacağım önceliğim am5 ona göre Am4 e yoğunlaşıp değerlendirme yapabiliriz şuan iyi desem bile içime sinmez dediğim gibi öncelik am5 o olmazsa tabii ki Am4 de kurarız

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Hazer
Onu ben kurduğum zaman karşılaştırma yapıp değerlendirme yapacağım önceliğim am5 ona göre Am4 e yoğunlaşıp değerlendirme yapabiliriz şuan iyi desem bile içime sinmez dediğim gibi öncelik am5 o olmazsa tabii ki Am4 de kurarız
Tamamdır hocam nasıl derseniz.

Frkn833

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Furkan
360 Hz daha kullanamadım hocam sistem yok elimde kapalı kutu bekliyor :D Ama 280 Hz kullandım profesyonel olarak FPS oyunları oynuyorsan eğer farkı anlarsın ms'lerin etkisi var aman aman olmasa da fakat normal oyuncu isen çok takılma 280 Hz işini görecektir 360 Hz için zorlama kendini.

Hocam kablolu kulaklık önermişsiniz fakat bana profesyonel oyunlar için Wireless gerekiyor ama teşekkürler yinede. :D
Zorlamak değilde aslında yani 270 hz ortalama 6800 360 hz ise 9 a düşüyordu allienware olarak ara ara itopyada. Ama etkisi nasıl 144 ile 240 arasındaki gibi sağlam fark var mı birde söyle bir şey var zaten cs ve valo harici 360 hz alabileceğimiz oyun yok :)

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Hazer
Zorlamak değilde aslında yani 270 hz ortalama 6800 360 hz ise 9 a düşüyordu allienware olarak ara ara itopyada. Ama etkisi nasıl 144 ile 240 arasındaki gibi sağlam fark var mı birde söyle bir şey var zaten cs ve valo harici 360 hz alabileceğimiz oyun yok :)
Farkının olup olmadığını yorumumda bahsettim hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,216
Üyeler
146,663
Son üye
lightwqw
Top Bottom