Neler Yeni

Yardım DOLAPTAN SERVER KAYITLI S23 ULTRA ALMAK

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, yazılım, bilgisayar ve telefon
Arkadaşlar dolap üzerinden Server kayıtlı bir şekilde s23ultra satan birine ulaştım. 29k fiyat istiyor. Daha önce satıcı bir çok satış yapmış ve yaklaşık 80 yorum var ve hepsi olumlu. Kayıtlı bir şekilde xiomi ve Samsung, kayıtsız olarak da ip 13-14 serileri satıyor aktif olarak. Forumdan bir arkadaş da önerdi bana burayı ama hala çok aradayım. Sizce server kayıtlı s23 ultra tercih etmeli miyim? Ne gibi sorunlar oluşabilir neler gelebilir başıma? Bu işi yapmalı mıyım? Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

şahin doğan

80+ Platinum
Bazıları cihaz üzerinden güncelleme almıyor. Bilgisayara bağlayıp güncelleme yapmak zorunda kalıyorsun. Bunun dışında bir sorun duymadım.

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bazıları cihaz üzerinden güncelleme almıyor. Bilgisayara bağlayıp güncelleme yapmak zorunda kalıyorsun. Bunun dışında bir sorun duymadım.
Satıcı güncelleme alacağını söylüyor. Ayrıca bu zamana kadar araştırdım ve kimseden öyle bir şikayet duymadım belki daha önceden farklı bir şekilde yapıyorlarmıştır ama yine de tekrar sorarım.
Sence dolap üzerinden almamda bir sorun çıkar mı hocam?

şahin doğan

80+ Platinum

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
782
İsim
Hasan Doruk
Dolap üzerinden 30kya telefon almam asla. İstiyorsa 1000 tane yorumu olsun. Tavsiyem yüzyüze alman

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dolap üzerinden 30kya telefon almam asla. İstiyorsa 1000 tane yorumu olsun. Tavsiyem yüzyüze alman
Neden hocam? Yüzyüze ben de isterim ama yeri bana uzak dolayısıyla imkansız. Yorumları çok iyi ayrıca forum üzerinden o satıcıdan alışveriş yapan Bi arkadaş da önerdi bana. Ben de çok sıcak bakmıyorum ama en mantıklısı bu gibi. Satıcıyı araştırdığımda hiç olumsuz yoruma rastlamadım çok arada kaldım. Bu fiyata Bi arkadaşım 1 yıl tr garantili köşelerinde ufak deformasyon olan iPhone 13 veriyor onu mu tercih etmeliyim yoksa ne düşünüyorsunuz?

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,208
İsim
Ali yılmaz
piyasayı bilmiyom ama bence fazla ucuz gibi

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,465
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Link atar mısın bi arastiriyim. Bende dolap saticisiyim

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
782
İsim
Hasan Doruk
Neden hocam? Yüzyüze ben de isterim ama yeri bana uzak dolayısıyla imkansız. Yorumları çok iyi ayrıca forum üzerinden o satıcıdan alışveriş yapan Bi arkadaş da önerdi bana. Ben de çok sıcak bakmıyorum ama en mantıklısı bu gibi. Satıcıyı araştırdığımda hiç olumsuz yoruma rastlamadım çok arada kaldım. Bu fiyata Bi arkadaşım 1 yıl tr garantili köşelerinde ufak deformasyon olan iPhone 13 veriyor onu mu tercih etmeliyim yoksa ne düşünüyorsunuz?
13 tercih ederim. Teknik özellik olarak vs. Karşılaştırılacak bir yanı yok s23 ultra ezer geçer fakat Şöyle bir şey var ki yurtiçi iphone 13ü 2 ay sonra da 2 yıl sonrada tak diye değerinde satarsın. iPhone’un en avantajlı özelliği bu zaten. Ha diyorsun amiral gemisi sağlam bir s23 ultra istiyorum. Mantıksız değil. Ama dediğim gibi yani uzaktan dolap üzerinden almak bilemiyorum ben olsam asla almazdım. Bir şey olsa Kime neyi nasıl kanıtlayacaksın ki. Uğraş dur. Yüzyüze almaya çalıs.

baykemal

80+ Bronze
Server kayıtlı ne oluyor? Daha önce IMEI kopyalama duymuştum fakat bunu ilk defa duydum. Bilmediğim için soruyorum.

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Server kayıtlı ne oluyor? Daha önce IMEI kopyalama duymuştum fakat bunu ilk defa duydum. Bilmediğim için soruyorum.
İmei repair diye de geçiyor. Aynı şekil başka bir telefon imeisini geçiriyorlar. Ama cihaz update vb alabiliyor sıkıntısız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Link atar mısın bi arastiriyim. Bende dolap saticisiyim
Atıyorum özelden hocam

yerçileği

80+ Bronze
başka bir forumda şöyle yazılmış
Yasal bir işlem değil. Tavsiye etmememle birlikte kısaca bilgi vereyim.

Server kaydı ile adından anlaşıldığı gibi bir sunucuya, servera kayıt falan yapılmıyor.

Olay kısaca Root atmadan IMEI değiştirmek. Normalde cihaza root atarsın imei atarsın ama ne güncelleme alır ne bişe olur hem de Samsung cihazlar bir çok özelliğini kaybeder Knox'tan dolayı.
Ama bu yöntemle resmen balıktan kılçık çeker gibi işi çözüyorsun

-Ücreti pahalı
-Senin bir imei vermen gerek. Özellikle imei vereceğin telefonun özelliği. Örneği Samsung S3 imeisi verdin operatör imeiden senin cihazı 3g özellikli olduğunu görüp 3g hız verir. 3310 imeisi atarsan 2gde kalırsın ya da 3g yazsa bile yavaş olur.
-İmei'yi yapacak kişiye veriyorsun o bir dosya düzenliyor. Bunu yazılımcı birisi yapıyor basit bir şey değil.
-O dosyayı odin ya da diğer yazılımlar yardımı ile sadece usb kablo kullanarak senin cihazına yükleyerek imei değişimi yapılmış oluyor.

Adı gibi değil bildiğin telefoncuların yaptığı imei atmak. Ama daha güvenli ve konforlu. Cihaz güncelleme alır ve format atınca imei uçmaz. Samsung Note20 Ultrayı ojinal bir Samsun Note3'e çevirmiş olursun kısaca :) İstediğini yap imei uçmaz. Tek risk o eski imeili cihaza eğer hat takılırsa ve bu tespit edilirse 2 cihazda güme gider. Yine imei gerekir ve işlem yapılması gerekir. Çok pahalı bir işlem.

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
başka bir forumda şöyle yazılmış
Yasal bir işlem değil. Tavsiye etmememle birlikte kısaca bilgi vereyim.

Server kaydı ile adından anlaşıldığı gibi bir sunucuya, servera kayıt falan yapılmıyor.

Olay kısaca Root atmadan IMEI değiştirmek. Normalde cihaza root atarsın imei atarsın ama ne güncelleme alır ne bişe olur hem de Samsung cihazlar bir çok özelliğini kaybeder Knox'tan dolayı.
Ama bu yöntemle resmen balıktan kılçık çeker gibi işi çözüyorsun

-Ücreti pahalı
-Senin bir imei vermen gerek. Özellikle imei vereceğin telefonun özelliği. Örneği Samsung S3 imeisi verdin operatör imeiden senin cihazı 3g özellikli olduğunu görüp 3g hız verir. 3310 imeisi atarsan 2gde kalırsın ya da 3g yazsa bile yavaş olur.
-İmei'yi yapacak kişiye veriyorsun o bir dosya düzenliyor. Bunu yazılımcı birisi yapıyor basit bir şey değil.
-O dosyayı odin ya da diğer yazılımlar yardımı ile sadece usb kablo kullanarak senin cihazına yükleyerek imei değişimi yapılmış oluyor.

Adı gibi değil bildiğin telefoncuların yaptığı imei atmak. Ama daha güvenli ve konforlu. Cihaz güncelleme alır ve format atınca imei uçmaz. Samsung Note20 Ultrayı ojinal bir Samsun Note3'e çevirmiş olursun kısaca :) İstediğini yap imei uçmaz. Tek risk o eski imeili cihaza eğer hat takılırsa ve bu tespit edilirse 2 cihazda güme gider. Yine imei gerekir ve işlem yapılması gerekir. Çok pahalı bir işlem.
3k civarı ücreti normalde - 100$ civari
Mesaj otomatik birleştirildi:

13 tercih ederim. Teknik özellik olarak vs. Karşılaştırılacak bir yanı yok s23 ultra ezer geçer fakat Şöyle bir şey var ki yurtiçi iphone 13ü 2 ay sonra da 2 yıl sonrada tak diye değerinde satarsın. iPhone’un en avantajlı özelliği bu zaten. Ha diyorsun amiral gemisi sağlam bir s23 ultra istiyorum. Mantıksız değil. Ama dediğim gibi yani uzaktan dolap üzerinden almak bilemiyorum ben olsam asla almazdım. Bir şey olsa Kime neyi nasıl kanıtlayacaksın ki. Uğraş dur. Yüzyüze almaya çalıs.
Evet yüzyüze almak daha mantıklı ama imkan yok hocam. İ13 de düşündüm ama s23u daha mantıklı geliyor. Hep Android kullandım bu zamana kadar dolayısıyla biliyorum neyi var neyi yok. Batarya bakımından i13den iyi, 120hz, type-c ayrıca ekranı vb daha büyük. İ13 elime küçük geldi. Arkadaşın i13üne baktığım zaman ekranını beğenmedim pikselleri açık açık gözüküyor kaliteli gelmedi ekranı. Biraz daha biriktirip 14-15 alınabilir ama fiyatını hakediyor mu trde orası mechul. Dolayısıyla en mantıklı seçenek bu gibi geldi bana

Top Bottom