Neler Yeni

🔴 MERKEZ BANKASI GENE FAİZ ARTTIRDI!🔥

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,959
İsim
Burak Karadağ

- Merkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Piyasa beklentilerinin üzerinde bir adım atan Merkez, politika faizini 500 baz puan artırarak yüzde 40'a çıkardı. Genel beklenti 250 baz puanlık artış yönündeydi.​

Hafize Gaye Erkan başkanlığında üst üste altıncı kez faiz yükseltildi. Geçen ay olduğu gibi bu ayda 500 baz puanlık bir artışa giden Merkez, faizi yüzde 35'ten yüzde 40'a çıkardı. Merkez'den yapılan açıklamada, "Para Politikası Kurulu politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 30'dan yüzde 35 düzeyine yükseltilmesine karar vermiştir." denildi.

"FAİZ, ENFLASYONU YÜZDE 5 HEDEFİNE ULAŞTIRACAK ŞEKİLDE BELİRLENECEK"​

"SADELEŞME SÜRECİ, KADEMELİ OLARAK DEVAM EDECEK"​

"KURUL ELİNDEKİ TÜM ARAÇLARI KULLANMAYA DEVAM EDECEK"​

merkez-bankasi-faizi-beklentinin-uzerinde-artirdi_16559947_2532_z2.jpg

Son düzenleme:

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,235
İsim
Efecan
Hocam ben bu faiz işlerine biraz cahilim ne türden iyi ne türden kötü oldu bu beklenenden fazla artış

HalilAydogan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Halil Aydogan
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Instagram
https://www.instagram.com/hhalilaydogan/
Twitter
hhalilaydogan
ben artık anlayamıyorum. İyi bir şey mi oluyor, kötü mü?
Faiz ve enflasyonda olması gereken faizin enflasyondan fazla olması. Ne zaman ki enflasyon inmeye başlar ardından faiz iner

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,959
İsim
Burak Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben artık anlayamıyorum. İyi bir şey mi oluyor, kötü mü?
Çok kötü bir durum. Faiz oranlarının yükseltilmesi, tüketici harcamalarını ve yatırımları azaltabilir çünkü yüksek faiz oranı, borçlanma maliyetlerini artırır. Bu da ekonomideki büyümeyi yavaşlatır, ki bizim ülkede faiz nirvanaya ulaştı artık.

ysuflix

80+ Gold
2 tane binho 13 tane ekos hissem var nası etki eder arkadaşlar ilk kez hisse aldım anlamıyorum

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,184
İsim
SEYF
Yavuz Sultan Selim kanka başkaları dusurmeseydi. Şimdi yükseltme gereği olmazdi. Şuan yükseltme oluyor fakat artık güven yok

Grausam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mikail KOÇ
Çok kötü bir durum değil aslında geç kalınmış bir artış bu, yapılan hamle doğru ve iyi bir durum faiz artırılması demek piyasayı soğutup enflasyonist baskıyı ortadan kaldırmak için yapılır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
916,323
Üyeler
142,112
Son üye
Razien