Neler Yeni

ddr5 geçmeye değermi

sleppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Devrim Deniz Beyaz
bende amd ryzen 7 5800x var 16gb ram anakartım harika değil m2 ssd ile kullanıyorum yeni bir tane alıcam fakat anakartta yer yok bilgisyarı güncellemeyi düşünüyorum bazı parçalarını işlemci ve ramler güncellemeye değermi

LefkaSM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Ali
Acelen yoksa değmez arada 10 fps fark var baktığım üzere anakart değissen bile hem işlemci hemde ram degişmen gerekiyor paran varsa yap yok az ise ddr4 hâlâ daha güncel

• Beğen
Reaksiyonlar: Shaw

sleppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Devrim Deniz Beyaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Acelen yoksa değmez arada 10 fps fark var baktığım üzere anakart değissen bile hem işlemci hemde ram degişmen gerekiyor paran varsa yap yok az ise ddr4 hâlâ daha güncel
mantıklı acelem yok bu işlemci dayanır 2-3 sene daha diye tahmin ediyorum oyunlara

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,992
İsim
İsim İSİMOĞLU
Hazırda sistem varsa, hele 5800x gibi bir işlemcisi varsa asla değmez. DDR5 sıfırdan alınıyorsa çok mantıklı, 7500F sistemler falan mükemmel fiyatlara satılıyor.

sleppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Devrim Deniz Beyaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hazırda sistem varsa, hele 5800x gibi bir işlemcisi varsa asla değmez. DDR5 sıfırdan alınıyorsa çok mantıklı, 7500F sistemler falan mükemmel fiyatlara satılıyor.
sistem hazırda anakart ile sıkıntı yaşadım depolamada

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer Deniz Önder
bende amd ryzen 7 5800x var 16gb ram anakartım harika değil m2 ssd ile kullanıyorum yeni bir tane alıcam fakat anakartta yer yok bilgisyarı güncellemeyi düşünüyorum bazı parçalarını işlemci ve ramler güncellemeye değermi
Eğer ileride 40 serisi ekran kartı almayı planlıyosan şimdiden değiş. Eğer planlamıyorsan boşver kalsın. Zam gelecektir bu kış tüm ürünlere. Ona göre gitmeni tavsiye ederim.

• Üzgün
Reaksiyonlar: Shaw

LefkaSM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Ali
RAM için geçmeye değmez. İşlemci DDR5 istiyorsa geçmek mantıklıdır.
Ram ddr5 ise anakart ddr5 olmak zorunda anakart ddr5 ise işlemci ddr5 olmak zorunda tek işlemciyi yada tek anakartı geçiremezsin

Armi3067

80+ Bronze
Ben geçtim değer şimdi arkadaş güzel bir şey söylemiş 10 fps fark ediyor diye fakat ortalama DDR5'e geçiş yaparken işlemcide değişeceğini göz önünde bulundurursak parça başına 10 fps kazansan toplam 30 fps ben öyle yaptım baktım fps 8-10 arasında, yeni işlemcide öyle, ekran kartıda aynı şekil ortalama 30 fps artısı oldu ve bu daha yüksek grafiklerde ben geçeli 1 ay oldu bence geçilir ekran kartım kendine geldi eski sistemde tam performans alamadığımı fark ettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram ddr5 ise anakart ddr5 olmak zorunda anakart ddr5 ise işlemci ddr5 olmak zorunda tek işlemciyi yada tek anakartı geçiremezsin
Aynen öyle DDR4-DDR5 İşlemci alırsan, ya DDR4 yada DDR5 anakart alıcaksın sonra seçtiğin anakarta göre ram alıcaksın ben 12400F alıp DDR4'te kalıcaktım ama işlemci ileriye dönüklük açısından DDR5 olsun istedim sonra AMD ye karar verip direkt geçtim DDR5 sisteme.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,751
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
İşte ben de diyorum ki işlemci öyle bir şey istiyorsa işlemci-RAM-anakart DDR5 yaparsın. Sadece RAM'e bakarak bunu yapmayın diyorum.

Top Bottom