Neler Yeni

🟢MÜJDE! TÜRK-İŞ KANUNU: ÇALIŞMA SAATLERİ DÜŞÜYOR!⏱️

kojiro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Mert Erçelik
özelde de firmaya göre değişiyor, kurumsal firmada çalışıyorum 45 saat haftalık çalışma süremiz var ekstrası olursa saatlik ücretin 1.5 katından hesaplanıyor, 40 saat olursa ve maaşlarda aynı kalırsa iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,101
İsim
a l p e r
iyi guzel 20 lira da maas alsan 35k falan yapar
Mesaj otomatik birleştirildi:

özelde de firmaya göre değişiyor, kurumsal firmada çalışıyorum 45 saat haftalık çalışma süremiz var ekstrası olursa saatlik ücretin 1.5 katından hesaplanıyor, 40 saat olursa ve maaşlarda aynı kalırsa iyi olur
maas dusmez buyuk ihtimalle dusmesi de sacma olur

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
998
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, yazılım, bilgisayar ve telefon
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,101
İsim
a l p e r
Bu kosulda maas duser prim kalkar birseyler yaparlar illaki. Yine esek gibi calisip ayni maasi aliriz. Hem bu sefer daha cok koyar herkesin tatilinde biz ise gidiyoruz diye
maas dusmez kanka ne diyip maasi dusurcekler. suan nasil 45 saat standart calisma suresiyse 40 saat olacak artik. ha ekstra seni calistirmaya calisirsa mesai ucretini vermek zorunda kalir

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
998
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
maas dusmez kanka ne diyip maasi dusurcekler. suan nasil 45 saat standart calisma suresiyse 40 saat olacak artik. ha ekstra seni calistirmaya calisirsa mesai ucretini vermek zorunda kalir
Misal bizde prim var. Prim kalkar muhtemelen. Ustelik isverenden daha çakalı mi var bulurlar illaki birsey. Molalardan kisarlar cart curt

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,101
İsim
a l p e r
Misal bizde prim var. Prim kalkar muhtemelen. Ustelik isverenden daha çakalı mi var bulurlar illaki birsey. Molalardan kisarlar cart curt
valla kanka nerde calisiyon bilmiyom da. prim bizde de var 3 ayda bir. yigit akude calisiyorum bizimkiler bisey yaptim mi geri adim atmiyolar. surda yazan herseyi tikir tikir veriyolar yani. geri falan cekemezler boyle seyleri

Ekler

• IMG_0457.png
    IMG_0457.png
    2.7 MB · Hit: 36

kojiro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Mert Erçelik
verilen haklar geri alınamaz diye biliyorum primi kısarlar kaldırmazlar

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
998
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
valla kanka nerde calisiyon bilmiyom da. prim bizde de var 3 ayda bir. yigit akude calisiyorum bizimkiler bisey yaptim mi geri adim atmiyolar. surda yazan herseyi tikir tikir veriyolar yani. geri falan cekemezler boyle seyleri
Su haber bi gelsin de bakalim ne olacak. Yazidigim seylerin olmamasi daha iyi tabi de umidim de yok pek

kojiro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Mert Erçelik
valla helal olsun şu ekstralar bile çalışanı mutlu eder, bizimkilerde nerden kıssakta nerden az versek derdinde, yemek ücretine zam yapıp primi kısmışlardı şimdi geçen sene şubatta aldığım primi daha yeni alabiliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,101
İsim
a l p e r
hah benimde demek istedigim buydu o verilen hak geri alinmaz yani. icerde bi ton muhasebe insan kaynaklari calisani var. iyice dusunup oyle karar veriyorlardir

valla helal olsun şu ekstralar bile çalışanı mutlu eder, bizimkilerde nerden kıssakta nerden az versek derdinde, yemek ücretine zam yapıp primi kısmışlardı şimdi geçen sene şubatta aldığım primi daha yeni alabiliyorum
prim falan degil de en sevdigim mesai ucretlerinin brutten hesaplanmasi oldu. saati 133 liraya geliyor gunde 500 tll gayet iyi

bide bu calisma saati 5 gune inerse tadindan yenmez

kojiro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Mert Erçelik
hah benimde demek istedigim buydu o verilen hak geri alinmaz yani. icerde bi ton muhasebe insan kaynaklari calisani var. iyice dusunup oyle karar veriyorlardir

prim falan degil de en sevdigim mesai ucretlerinin brutten hesaplanmasi oldu. saati 133 liraya geliyor gunde 500 tll gayet iyi

bide bu calisma saati 5 gune inerse tadindan yenmez
bizde brütten değil net yatandan hesaplanıyor 113TL mesai, yemek ne kadar sizde bizim günlük 200x26

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,029
İsim
Diyarhan
Haftalık 5 saatin çok kazanca çok farkı olmaz. Bana kalsa sigara tuvalet molasını düşsünler 1 saat de erken çıkayım 😃

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,101
İsim
a l p e r
bizde saatlik den hesaplanıyor 113TL mesai, yemek ne kadar sizde bizim günlük 200x26
yemekhane var bizde bisey odemiyoruz. 4te normal is bitiyo 8e kadar durursan 4x133

Top Bottom