Neler Yeni

monitör değişimi 144 den 240 hz'e

montenegro98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
burak karadağ
GÜNCELLEME
22.03.2024 tarihinde thh ye başvuru yaptım fakat hala bir cevap gelmedi. nekadar sürede cevap geliyor normal mi hala cevap gelmemesi?

tech pro ya göndermiş olduğum aoc 272gu/bk 144 hz monitörüme karşılık değişim onay formunda C27G2ZE/BK / AOC 27” C27G2ZE/BK 0,5MS 240HZ HDMI DP bu monitör veriliyor bunu kullanan duyan varmıdır nasıl bir monitör alınır mı sizce?
sanırım önerdikleri curved monitör

arkadaşlar kabul etmemem durumunda 3000 TL para iadesi yapılacağı söyleniyor benim monitör düz ekran ips panel adamların önerdikleri curved va panel böyle işmi olur ne yapabilirim yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:

Honigfluss

80+ Bronze
Fps oyunlarını ciddi bir şekilde oynuyorsan avantaj elde etmek için alabilirsin. Onun dışında VA panel olduğu için ve aşağıda saydığım dezavantajları ile birlikte komple daha kötü.
Avantajları
144 hz vs 240 hz
6 + frc vs 8 bit
dezavantajları
IPS vs VA
yükseklik ayarı, döndürme, pivot var vs yok
hoparlör var vs yok

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Anonim Ankh
iki monitörün karşılaştırmasına buradan bakabilirsin,
Mesaj otomatik birleştirildi:

240 Hz, sistemin iyiyse FPS oyunları için güzel ama VA panel olduğu için de oyunlar için iyi değil. Kötü diyebilirim bu yüzden.
İki monitör için en kritik özellik panel tipi, IPS'ten de VA'ya geçmek kötü bir tercih olur.

montenegro98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
burak karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fps oyunlarını ciddi bir şekilde oynuyorsan avantaj elde etmek için alabilirsin. Onun dışında VA panel olduğu için ve aşağıda saydığım dezavantajları ile birlikte komple daha kötü.
Avantajları
144 hz vs 240 hz
6 + frc vs 8 bit
dezavantajları
IPS vs VA
yükseklik ayarı, döndürme, pivot var vs yok
hoparlör var vs yok
iki monitörün karşılaştırmasına buradan bakabilirsin,

240 Hz, sistemin iyiyse FPS oyunları için güzel ama VA panel olduğu için de oyunlar için iyi değil. Kötü diyebilirim bu yüzden.
İki monitör için en kritik özellik panel tipi, IPS'ten de VA'ya geçmek kötü bir tercih olur.
evet 240 hz diye sevinmiştim ama va panel olduğunu şimdi öğrendim ben va panel istemiyorum bu ürünü reddedersem ne olur sizce? öteki monitörü 3000 TL'ye almışım zamanında
not : gelen üründe önceki ürünümün garantisi bittiği için garantisiz olacakmış

Honigfluss

80+ Bronze
evet 240 hz diye sevinmiştim ama va panel olduğunu şimdi öğrendim ben va panel istemiyorum bu ürünü reddedersem ne olur sizce? öteki monitörü 3000 TL'ye almışım zamanında
İade veya aynı monitör ile değişim iste

montenegro98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
burak karadağ

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Anonim Ankh
İade vermeleri daha kötü, yenisini alıp 0 ama garantisiz olarak da satıp paraya dönüştürebilirsin, tabi uğraşırsan. Aynı model ile değiştirmemelerinin sebebi monitörün stoklarda kalmamış olabilir. İade verirse de 3.000 TL şu an iyi değil.

ben bu monitörü 3000 TL ye almışım bana nekadar iade olurki yine 3000 mü?
Evet

montenegro98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
burak karadağ
İade vermeleri daha kötü, yenisini alıp 0 ama garantisiz olarak da satıp paraya dönüştürebilirsin, tabi uğraşırsan. Aynı model ile değiştirmemelerinin sebebi monitörün stoklarda kalmamış olabilir. İade verirse de 3.000 TL şu an iyi değil.

Evet
çok saçma bir olay değilmi zaten bu süreç 1.5 ayı buldu daha fazla bekleyebilirim olayı thh ye taşısam ne olur acaba

UmutLity

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Lity
tech pro ya göndermiş olduğum aoc 272gu/bk 144 hz monitörüme karşılık değişim onay formunda C27G2ZE/BK / AOC 27” C27G2ZE/BK 0,5MS 240HZ HDMI DP bu monitör veriliyor bunu kullanan duyan varmıdır nasıl bir monitör alınır mı sizce?
sanırım önerdikleri curved monitör

Kullanıyorum gayet memnunum

montenegro98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
burak karadağ

Kullanıyorum gayet memnunum
bu nelaka hocam?

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Anonim Ankh
çok saçma bir olay değilmi zaten bu süreç 1.5 ayı buldu daha fazla bekleyebilirim olayı thh ye taşısam ne olur acaba
Başka bir model iste ips 144 hz olanlardan, onunla değişimini talep et, kabul edilmeyeceği takdirde THH'ye başvuracağını bildir.

Ya da onlardan seçenek iste, IPS panel olan monitörler için

montenegro98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
burak karadağ
Başka bir model iste ips 144 hz olanlardan, onunla değişimini talep et, kabul edilmeyeceği takdirde THH'ye başvuracağını bildir.

Ya da onlardan seçenek iste, IPS panel olan monitörler için
önerdiğiniz ürün va panel ve curved benim monitörümle uzaktan yakından bir alakası yok. diye yazdım gelen cevap şu;
Red etmeniz halinde ancak ücret iadesi gerçekleşebilir.

ne yapayım şimdi ben

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,316
Üyeler
142,111
Son üye
Sıkılıyorum Sabri
Top Bottom