Neler Yeni

🔥İndirim RAYBAN POLARIZE GOZLUK 2577 TL(YENIDEN INDIRIMDE)pesin fiyatina 3taksit

arasjr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Aras Şimşek
2. gözlüğü aldım sırf indirim görünce dayanamıyorum 20 sayfa yorumu da okudum ortalık karışmış optikçi dahil olmuş mailler atılmış bence gözlük orjinal :)

serwintes

80+ Gold
54 ekartman. Çocuk gözlüğü gibi.
valla değil benim kafamda büyük ama 55 falan olsa daha iyi olurdu
Mesaj otomatik birleştirildi:

2. gözlüğü aldım sırf indirim görünce dayanamıyorum 20 sayfa yorumu da okudum ortalık karışmış optikçi dahil olmuş mailler atılmış bence gözlük orjinal :)
sanırsam 1 kişiye çakma gelmiş ona da iade ürün geldi o yüzden cakma

trendyolun bana para vermesi lazım kaç kişi aldı

arasjr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Aras Şimşek

Çakma olduğunu nasıl anladı o arkadaş

serwintes

80+ Gold
tulumbadan salladı ürün bile yok çakma diyenlerde

bak bi kişi sadece mantıklı konuşmaya çalıştı dedi sistemde şu an 2900 e bana veriyor bunlar nasıl 2.5 a satıyor diye ama hesaba katmadığı şey karşısındakinin caddedeki rakip optikçi değilde trendyol oldugu

alana hayırlı olsun baya ucuza geliyor ben kendim 2900 e aldım

xebec

80+
Tamam sen kullan, iyi akşamlar.

Benim çıkarımlarıma göre Luxottica dahi fotoğrafla garanti belgesiyle uzaktan anlayamaz diyorum. O maile cevap veren de sıradan, müşterilerle muhattap olan bir personel. Zaten garanti belgesine ilgili firma yazıldıktan sonra fotoğraftan hiç anlayamaz. Garanti belgesine bakıp öyle bir firmanın iş ortakları olup olmadığına bakmıştır, ona göre onay vermiştir. Fotoğrafla kimsenin anlayacağı iş değil. Zira belirttiğim gibi kimi optikçi orijinal demiş kimisi sahte demiş. Önünde görsen dahi net karar veremiyorsan fotoğraf hiç olmaz. Zaten garantiyi de kopyalarsın gözlüğü kopyalayabildikten sonra. Kimseyi yağladığım yok, konu ilgimi çekti yazmak istedim düşüncemi. Attığın maili ve aldığın cevabı da gördüm, bir şeyi kanıtlamıyor ürün fiziksel olarak resmi şekilde incelenmediği sürece. Oraya kaliteli ama sahte bir RayBan koyup garanti belgesini yine atarsan aynı cevabı alırsın.

Söyledikleriniz mantıksız değil kaçak olabileceğini ben de yazmıştım zaten, ama şu firmaların pazara verdiği ihracat fazlası denen ürünlerin alayı sahte, orijinal değil onu belirteyim de. :D.

Alan memnunsa gerisi önemsiz bro, kötülemiyoruz az mantıklı okuyun şu yazdıklarımı. Kampanya olur da aylarca olmaz, örnek veriyorum; ben optikçi olarak 3500 liraya alıyorsam üretici firmadan, Trendyol bunu aylarca 2900 liraya satamaz. Böyle bir ticaret şekli yok. Kampanya olur belirli sayıda stok satar eyvallah, kampanya çeşit çeşit sitede mağazada zaman zaman olur eyvallah da aylarca aynı fiyattan aynı sitede kalması, üstüne üstlük Trendyol'un bu gözlüğü satma yeterliliği olmaması ve Avrupa'da satılması gereken ürünün İtalya olması gerekirken burda satılanın Çin olması... Tüm bunlar birleşip sizin için bir şey ifade etmiyor olabilir ama benim için bir şeyler ifade ediyor bunu aktardım sadece. Karalama yok. Fiziksel ürünler her zaman fason üretime çok müsait. Çarşı pazar ihracat fazlası denilen Nike, Colombia falanla dolu, alayı sahte. O yüzden alacak olsam yetkili satıcıdan alırım diyorum. Birilerini övüp birilerini karalamak gibi bir derdim yok, gözlük değil saat veya farklı bir ürün olsa da benzer yorumu yapardım.

Oğlum bu nasıl bir kafa? Güvenen alır, güvenmeyen almaz niye sap gibi kalsın almayan? İnanmadığı için almamıştır, onu bağlayan bir şey yok. Seni de bağlayan bir şey yok. Güle güle kullan.

Senin piyasa, ticaret hiç bir haberin yok hocam. Bir de ticaret dersi falan veriyorsun.

Daha geçen haftalarda migros, 1 alana bir bedava çikolata ürünlerinde kampanya yaptı. Bil bakalım kimler aldı, esnaflar rafları boşalttı yüzlerce ürün aldı. Küçük esnafa verilen fiyat ile büyük süpermarketlere verilen fiyat farklı demek ki. Sana göre Migros sahte ürün satıyor öyle mi? :D Daha bir çok firmanın yaptıkları indirimleri sayabilirim buraya.

Neyse, trendyol gibi büyük bir firmaların fiyat kırmak için zararına bile satış yaptıkları olur. Başka parti gelecektir, stoklar yenilenecektir, bir sürü sebep olabilir. Bu kadar uzun uzun yazmana gerek yok, süslü kuru sıkı laflara gerek yok. Böyle bir ticaret her zaman vardır, ticaretten anlamadığın o kadar belli ki. Bu forumda kimler neleri piyasa fiyatının çok çok altında ürünler aldı, ben de çok defa aldım. Bazen büyük süpermarketler, stok yenilemek, bitirmek için böyle yaparlar.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,974
İsim
HBE

Yetişkinler 57 den başlamıyor mu? O bir numaranın büyük farkı oluyor. Rayban normalden Bi tık da dar kalıplı diye biliyorum. O yüzden ben giyemiyorum mesela. Mecbur Armani yada exchange. Exchange almak zorunda kalmıştım geçen ay. 59 ekartman tam oldu :) benim kafa daha büyük

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
Senin piyasa, ticaret hiç bir haberin yok hocam. Bir de ticaret dersi falan veriyorsun.

Daha geçen haftalarda migros, 1 alana bir bedava çikolata ürünlerinde kampanya yaptı. Bil bakalım kimler aldı, esnaflar rafları boşalttı yüzlerce ürün aldı. Küçük esnafa verilen fiyat ile büyük süpermarketlere verilen fiyat farklı demek ki. Sana göre Migros sahte ürün satıyor öyle mi? :D Daha bir çok firmanın yaptıkları indirimleri sayabilirim buraya.

Neyse, trendyol gibi büyük bir firmaların fiyat kırmak için zararına bile satış yaptıkları olur. Başka parti gelecektir, stoklar yenilenecektir, bir sürü sebep olabilir. Bu kadar uzun uzun yazmana gerek yok, süslü kuru sıkı laflara gerek yok. Böyle bir ticaret her zaman vardır, ticaretten anlamadığın o kadar belli ki. Bu forumda kimler neleri piyasa fiyatının çok çok altında ürünler aldı, ben de çok defa aldım. Bazen büyük süpermarketler, stok yenilemek, bitirmek için böyle yaparlar.
Alakası yok bro, ticaret dersi falan vermedim ama senin ihtiyacın yok değil. Çikolata satmak ile gözlük satmayı yanayana getiriyorsan kahkaha patlatırım. Ben son tüketici olarak 1 al 1 bedava migrostan da alırım, uğraşmam mahalle bakkalından da normal fiyata alırım. 2000 tane almayacaksam 3-5 lira kaybım olur en fazla. Günde 2 milyon tane Ülker çikolatalı gofret satılıyor ülkede. Bir tanesi niş bir ürün, diğeri ise sıradan market ürünü, elmayla armutu ayırmalısınız. Hayatsızsam çikolatayı ben de Amazon'dan uyguna düşürebilirim. Son kullanım tarihi geçmeye yaklaşmış olabilir, üretici marka ürününü öne çıkarıyor olabilir veya Migros vb. artık hangi satıcı ise yine kendi reklamını yapıyor olabilir. Milyon tane sebep var, piyasada en ucuz 4000-5000 (?) liraya satılan gözlüğü yalnızca Trendyol aylarca 2600 liraya satamaz, arada yaklaşık 2 kat fiyat farkı var, bu şekilde kampanya olmaz, iş ortaklarını tutup yabana atamazsın. Ürünü satan binlerce optikçi var, satan bir sürü website var ve sadece Trendyol böyle bir imkana sahipse, doğru bir ticaret değil bu. Çeşitli dönemlerde çeşitli siteler böyle bir fiyata satıyorsa ürünü atarsanız bakarım o zaman mantıklı gelir. Aksi durumda Trendyol'un çok düşük karla sattığı veya kendi cebinden karşıladığı senaryo hariç tüm senaryolar mantıksız. Parfüm, saat, gözlük gibi ürünleri çikolata ile kıyaslamanız çok abes. Gözlük alıp satmak için üretici firmadan tedarik edip, satış yeterliliğiniz varsa satabiliyorsunuz markanın ürününü (konuda bildiğini iddia eden kişilerin söylemleri bu şekildeydi, bizzat kendi bilgim değil, aksi yönde bilginiz varsa paylaşırsınız). Kaldı ki yazdığım diğer sebeplere mantıklı bir cevap ben hala bulamadım. Siz de veremediniz. Benim için 3 temel soru var, mantıklı cevap bulamadığım sürece orijinal olmadığı düşüncesinden vazgeçemem, herkesin de bu soruları sorması gerekiyor. Trendyol da babamın oğlu değil Optikçiler de.

1) Ürünün Avrupa satış modeli İtalya olması gerekiyor, Trendyol sanırım çin üretimi gönderiyor. Nasıl ve neden? Zira RayBan Türkiye'ye çin ürünü getiriyorsa bunun Optikçilerde falan da bulunması gerek, yok getirmiyorsa Trendyol Çin ürününü nasıl getirtti?

2) Trendyol 'un gözlük satabilme yetkisi yoksa nasıl RayBan'dan ürün tedarik edip sitesinde satabiliyor? Arkadaşın verdiği örnek güzeldi, ilaç satamadığı için gözlük de satamıyor olması lazım. Bu durum böyle değilse paylaşırsınız öğrenmiş olurum.

3) Atasun var, Optikçi var uber tane online website var, bu gözlüğün yalnızca Trendyol satıcısında uzun süre bu kadar ucuz olması ticaret etiğine aykırı. Kimse kampanya olmasın, ucuza ürün satılmasın demiyor. Trendyol'un bu konuda tekel olması benim için soru işareti. Ben de kendi bilgisayarımı Türkiye'de rekor bir indirimle satın almıştım, 50-100 stok anca vardı anında bitti. Kampanyaya kimse karşı değil, ben de çoğu zaman çok uygun fiyata ürün alıyorum. Durumun rekabete aykırı olması ticareti baltalıyor. Yoksa gitsin 20 liraya satsınlar bana ne?

Bu sorular kafasını kurcalamayanlar ürünü alabilir, bu sorular kafasını kurcalayanlar da almaz, günün sonunda herkes mutlu ayrılır. Ben zaten güneş gözlüğü kullanıcısı değilim, fiyatı ne olursa olsun almayacağım için durumu anlamak adına soruyorum bu soruları. Yoksa ne Optikçiler ne de diğer firmalar umrumda değil

xebec

80+
Alakası yok bro, ticaret dersi falan vermedim ama senin ihtiyacın yok değil. Çikolata satmak ile gözlük satmayı yanayana getiriyorsan kahkaha patlatırım. Ben son tüketici olarak 1 al 1 bedava migrostan da alırım, uğraşmam mahalle bakkalından da normal fiyata alırım. 2000 tane almayacaksam 3-5 lira kaybım olur en fazla. Günde 2 milyon tane Ülker çikolatalı gofret satılıyor ülkede. Bir tanesi niş bir ürün, diğeri ise sıradan market ürünü, elmayla armutu ayırmalısınız. Hayatsızsam çikolatayı ben de Amazon'dan uyguna düşürebilirim. Son kullanım tarihi geçmeye yaklaşmış olabilir, üretici marka ürününü öne çıkarıyor olabilir veya Migros vb. artık hangi satıcı ise yine kendi reklamını yapıyor olabilir. Milyon tane sebep var, piyasada en ucuz 4000-5000 (?) liraya satılan gözlüğü yalnızca Trendyol aylarca 2600 liraya satamaz, arada yaklaşık 2 kat fiyat farkı var, bu şekilde kampanya olmaz, iş ortaklarını tutup yabana atamazsın. Ürünü satan binlerce optikçi var, satan bir sürü website var ve sadece Trendyol böyle bir imkana sahipse, doğru bir ticaret değil bu. Çeşitli dönemlerde çeşitli siteler böyle bir fiyata satıyorsa ürünü atarsanız bakarım o zaman mantıklı gelir. Aksi durumda Trendyol'un çok düşük karla sattığı veya kendi cebinden karşıladığı senaryo hariç tüm senaryolar mantıksız. Parfüm, saat, gözlük gibi ürünleri çikolata ile kıyaslamanız çok abes. Gözlük alıp satmak için üretici firmadan tedarik edip, satış yeterliliğiniz varsa satabiliyorsunuz markanın ürününü (konuda bildiğini iddia eden kişilerin söylemleri bu şekildeydi, bizzat kendi bilgim değil, aksi yönde bilginiz varsa paylaşırsınız). Kaldı ki yazdığım diğer sebeplere mantıklı bir cevap ben hala bulamadım. Siz de veremediniz. Benim için 3 temel soru var, mantıklı cevap bulamadığım sürece orijinal olmadığı düşüncesinden vazgeçemem, herkesin de bu soruları sorması gerekiyor. Trendyol da babamın oğlu değil Optikçiler de.

1) Ürünün Avrupa satış modeli İtalya olması gerekiyor, Trendyol sanırım çin üretimi gönderiyor. Nasıl ve neden? Zira RayBan Türkiye'ye çin ürünü getiriyorsa bunun Optikçilerde falan da bulunması gerek, yok getirmiyorsa Trendyol Çin ürününü nasıl getirtti?

2) Trendyol 'un gözlük satabilme yetkisi yoksa nasıl RayBan'dan ürün tedarik edip sitesinde satabiliyor? Arkadaşın verdiği örnek güzeldi, ilaç satamadığı için gözlük de satamıyor olması lazım. Bu durum böyle değilse paylaşırsınız öğrenmiş olurum.

3) Atasun var, Optikçi var uber tane online website var, bu gözlüğün yalnızca Trendyol satıcısında uzun süre bu kadar ucuz olması ticaret etiğine aykırı. Kimse kampanya olmasın, ucuza ürün satılmasın demiyor. Trendyol'un bu konuda tekel olması benim için soru işareti. Ben de kendi bilgisayarımı Türkiye'de rekor bir indirimle satın almıştım, 50-100 stok anca vardı anında bitti. Kampanyaya kimse karşı değil, ben de çoğu zaman çok uygun fiyata ürün alıyorum. Durumun rekabete aykırı olması ticareti baltalıyor. Yoksa gitsin 20 liraya satsınlar bana ne?

Bu sorular kafasını kurcalamayanlar ürünü alabilir, bu sorular kafasını kurcalayanlar da almaz, günün sonunda herkes mutlu ayrılır. Ben zaten güneş gözlüğü kullanıcısı değilim, fiyatı ne olursa olsun almayacağım için durumu anlamak adına soruyorum bu soruları. Yoksa ne Optikçiler ne de diğer firmalar umrumda değil

Sana bir de laf anlatacağız.

Çikolata bir ürün, gözlük de bir ürün. Anlayamadığın şeylere kafa yorma, hala bir şeyler yazmışsın, sit com'a döndü konu. 2 katı fiyat farkı olur, bir çok üründe de yüzde 50 indirimler, yüzde 60, yüzde 70 indirimler de olur. dediğim gibi senin piyasadan hiç haberin yok, daha fazla kendini rezil etme kral.

1- Ürünün avrupa satış modeli İtalya ne alaka? Boyner ve Atasun da çin modeli satıyor. Atasun'a gittik karşılaştırdık, aynı model. Luxottica Ray-Ban çin fabrikasında da üretiyor. Mesajlardır neyi anlatıyoruz? :Doptikçiler de aynı gözlüğü satıyor. Aynı gözlük çin modeli, ATASUN, BOYNER ve optikçiler satıyor. Mesajları okumamışsın.

2- Trendyol gözlük satabilme yetkisi nasıl yok, siz hangi alemde yaşıyorsunuz? Boyner satıyor, N11 satıyor, kim diyor size satabilme yetkisi yok diye? Hangi mağarada yaşıyorsunuz? :D Garanti belgelerini aç orada yetkili olan mağazaların kaşesi olur. Cahile bir de bunu anlatıyoruz hala.

3 - Ticaret etiği diyor hala, serbest piyasa burası. İsteyen istediği fiyata satar.

Mağaradan yeni çıkmışsın, interneti yeni de bağlatmışsın hayırlı olsun kral.

Yeter yazma artık, ben burda seni rezil etmeye yoruldum.

arasjr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Aras Şimşek
tulumbadan salladı ürün bile yok çakma diyenlerde

bak bi kişi sadece mantıklı konuşmaya çalıştı dedi sistemde şu an 2900 e bana veriyor bunlar nasıl 2.5 a satıyor diye ama hesaba katmadığı şey karşısındakinin caddedeki rakip optikçi değilde trendyol oldugu

alana hayırlı olsun baya ucuza geliyor ben kendim 2900 e aldım
Size gelen garanti belgesinde ürünün modeli ve rengi yazıyor mu ?

arasjr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Aras Şimşek
Bende yazmıyordu hocam.
Site'de kendi yaptıkları açıklama da ürün modeli ve rengi yazmayan ürünler orjinal değildir demişler adamlar kendi ile çelişiyor :)

SİTEMİZDEN ALDIĞINIZ TÜM ÜRÜNLER 2 YIL DİSTRİBÜTÖR
LUXOTTİCA GARANTİLİDİR.
ADINIZA KESİLMİŞ FATURA,GARANTİ BELGESİ,ORJİNAL KILIFI,SİLME BEZİ VE GEREKLİ OLAN TÜM ORJİNAL AKSESUARLARIYLA BİRLİKTE GÖNDERİLMEKTEDİR.
ÜRÜNLERİMİZİN FATURASI VE GARANTİ BELGESİNDE MODELİ VE RENK KODU
EKSİKSİZ OLARAK YAZMAKTADIR.
FATURASINDA SADECE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ YAZAN , MODEL VE RENK KODU YAZMAYAN
ÜRÜNLER
ORJİNAL DEĞİLDİR.

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
Sana bir de laf anlatacağız.

Çikolata bir ürün, gözlük de bir ürün. Anlayamadığın şeylere kafa yorma, hala bir şeyler yazmışsın, sit com'a döndü konu. 2 katı fiyat farkı olur, bir çok üründe de yüzde 50 indirimler, yüzde 60, yüzde 70 indirimler de olur. dediğim gibi senin piyasadan hiç haberin yok, daha fazla kendini rezil etme kral.

1- Ürünün avrupa satış modeli İtalya ne alaka? Boyner ve Atasun da çin modeli satıyor. Atasun'a gittik karşılaştırdık, aynı model. Luxottica Ray-Ban çin fabrikasında da üretiyor. Mesajlardır neyi anlatıyoruz? :Doptikçiler de aynı gözlüğü satıyor. Aynı gözlük çin modeli, ATASUN, BOYNER ve optikçiler satıyor. Mesajları okumamışsın.

2- Trendyol gözlük satabilme yetkisi nasıl yok, siz hangi alemde yaşıyorsunuz? Boyner satıyor, N11 satıyor, kim diyor size satabilme yetkisi yok diye? Hangi mağarada yaşıyorsunuz? :D Garanti belgelerini aç orada yetkili olan mağazaların kaşesi olur. Cahile bir de bunu anlatıyoruz hala.

3 - Ticaret etiği diyor hala, serbest piyasa burası. İsteyen istediği fiyata satar.

Mağaradan yeni çıkmışsın, interneti yeni de bağlatmışsın hayırlı olsun kral.

Yeter yazma artık, ben burda seni rezil etmeye yoruldum.
Yaşın kaç arkadaşım, bu üslup ne? Adam akıllı tartışamıyor musun? Yok rezil etmek, yok mağaradan çıkmışsın falan. Karşındakinin fikri senle aynı olmayabilir, önce üslubunu düzelt. 2024 yılında bunları hala öğrenememek için ekstra çaba mı sarf ediyorsunuz?. :D

Okuduğunu anlamıyorsun sanırım, ürünlerde kampanya olmaz falan demedim ben. Evimde zibilyon tane ürün var, hepsini de kampanyalı almışımdır. Çeşit çeşit siteden aldım, bazen pahalı, bazen daha uygunu denk geldi. Bir site tekelinde kalmadı. N11'i at çöpe gitsin, bütün ürünleri şaibeli o sitenin.

Daha fazla yorum yapmama gerek yok, yazacağımı yazdım zira. Düzgün şekilde tartışabilecek varsa mesajımı alıntılar konuşuruz zaten. Ben fikrimi belirttim. Benim fikrim kimse için senin için bağlayıcı değil, senin fikrin de benim için bağlayıcı değil. Alanlara hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın :).

Muzlusüt

80+
Site'de kendi yaptıkları açıklama da ürün modeli ve rengi yazmayan ürünler orjinal değildir demişler adamlar kendi ile çelişiyor :)

SİTEMİZDEN ALDIĞINIZ TÜM ÜRÜNLER 2 YIL DİSTRİBÜTÖR
LUXOTTİCA GARANTİLİDİR.
ADINIZA KESİLMİŞ FATURA,GARANTİ BELGESİ,ORJİNAL KILIFI,SİLME BEZİ VE GEREKLİ OLAN TÜM ORJİNAL AKSESUARLARIYLA BİRLİKTE GÖNDERİLMEKTEDİR.
ÜRÜNLERİMİZİN FATURASI VE GARANTİ BELGESİNDE MODELİ VE RENK KODU
EKSİKSİZ OLARAK YAZMAKTADIR.
FATURASINDA SADECE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ YAZAN , MODEL VE RENK KODU YAZMAYAN
ÜRÜNLER
ORJİNAL DEĞİLDİR.
Bende iadeye verdim bugün teslim aldılar benden. Orjinalliğinden şüphelendim, özellikle optikçinin biri kağıdın yapısınıda eleştirmişti.

Ekler

• Screenshot_2024-04-15-19-20-30-833_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-04-15-19-20-30-833_com.google.android.apps.photos.jpg
    167.5 KB · Hit: 64
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,205
Üyeler
142,701
Son üye