Neler Yeni

🔥İndirim RAYBAN POLARIZE GOZLUK 2577 TL(YENIDEN INDIRIMDE)pesin fiyatina 3taksit

ka.dir18

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Kadir Danacı
Çok kararsız kaldım bir grup orjinal demiş bir grup çakma demiş ilk defa güneş gözlüğü alıcaktım

xebec

80+
logo hatalı atasundan bakabilirsin ve polarize değil camdan anlaşılıyo kendi gözlüğümle karşılaştırdım

Senin gözlüğün sahte, iade edin. Bize gelen gözlükler orijinal. Boşa konuşmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Optikçiler şikayet etmiş. bundan sonra doğru yorum yapmayacağım

PC Ekranına bakın polarize olduğunu karşıdan bakınca anlıyorsunuz. Işıklar birbirini kırıyor ve ekran simsiyah görünüyor.

Polarize olduğunu test etmek için cep telefonu ekranı ve monitor ekranın gozlugu 60 90 derece cevirdiginizde ekran kararır. Bu şekilde test edin, gözlüğümü test ettiğimde ekran kararıyor.

Çok kararsız kaldım bir grup orjinal demiş bir grup çakma demiş ilk defa güneş gözlüğü alıcaktım

Gözlüğü satın alın, atasun'a götürün karşılaştırın. Ondan sonra karar verin.

Mustafa Emre Koç

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
Mustafa emre koç
Instagram
Mustafae_k
Senin gözlüğün sahte, iade edin. Bize gelen gözlükler orijinal. Boşa konuşmayın.

Polarize olduğunu test etmek için cep telefonu ekranı ve monitor ekranın gozlugu 60 90 derece cevirdiginizde ekran kararır. Bu şekilde test edin, gözlüğümü test ettiğimde ekran kararıyor.

Gözlüğü satın alın, atasun'a götürün karşılaştırın. Ondan sonra karar verin.
sol camda rb logosu yok :d sen al hocam

xebec

80+
sol camda rb logosu yok :d sen al hocam

Hocam, mesajları okumamışsın belli ki. Şaşırmadım yine.

Biz kac hafta gundur konuşuyoruz, 2 tane aldım. İkisi de orijinal, teyit de ettirdim LUXOTTICA firmasına. Mail attım, fotoğrafı konuya ekledim. Mailde cevap da geldi.

Ama sen gelmişsin burada bize RB logosu yok diyorsun. Yani konuyu oku baştan sona doğru neyi tartıştığımızı anlarsın. Sana sahte gelmişse iade et ki mağdur olma, boşa yazma buraya. Bu kadar boş bir mesaj atılmaz, gözlüğü ve garanti belgesini paylaş ki burada insanlar bilgilensin, boş yapmak için buraya mesaj yazma hocam. Faturanı, garanti belgeni ve gözlüğün resimlerini koy, bu sahte de.

Yine ne dediğimi ve mesajları anlamadıysan yaz bana, sana tekrar anlatabilirim, hatta tane tane anlatırım.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,703
İsim
Bilal Tepe
Orjinal mi

Muzlusüt

80+
Rayban mağazasına göstersem bakarlar değil mi hocam?
Bakmadılar. Adama orjinal mi diye bakabilir misiniz diyorum, bizden mi aldınız diyor. E oradan alsam sorar mıyım orjinal mi diye. Oradan almadığım içinde bakmadılar gözlüğe. Optikçilerde net bir cevap veremiyor fiyatını duyan orjinal olmayabilir diyor. Bi tane yer orjinal değil dedi net olarak. Sebep olarak onlarda gözlük sapında made in italy yazıyo benimkinde öyle ibare yazmıyordu. Gözlük birleşim noktasındaki farkı gösterdi, benimki biraz daha keskindi onların elindeki gözlüğe göre, sonra burun arası boşluğa baktı benimkinin daha küçüktü. Sonra Atasun optikte inceledim bi falso göremedim her tarafı birebir benziyordu hatta onda da made in italy vesaire gibi ibare yoktu. Emin olamadım kesin cevap verende olmadı, iade talep ettim.

serwintes

80+ Gold
Yazmayacağım dedim hadi yazayım bize gelen gözlükler kesinliklie orijinal atasundaki ürün italya üretim oldugu için italya yazıyor çin olsa o da aynı olur
atasunda 5100tl şu an 2.5 a düşmüş alın bakın keyfinize

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Buğra tayfur
Ben ürünü sipariş vermiştim resim bilgi isteyen varsa atabilirim bugün elime ulaştı ben çok beğendim ve bence orjinal

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Cemal Hasan
İki hafta önce Hugo Boss a 5k bayıldık ggwp :(

beratxma1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Berat Tekin
Alıntıyı görüntüle

aynı gözlüğü 3.5 dan sipariş ettim sonra 2.9 a düştü sipariş ettim simdi 2.6ya düştü OPDKSAOPKJDOPSKPADJSA

elime ulaştı bu arada orijinal ürün atasunda aynısı 4.5k
Bu kadar paraya değer mi hocam?

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
Arkadaşlar konunun 19 sayfasını da okudum, ne daha önce RayBan aldım ne de daha önce güneş gözlüğü kullandım. 20 senedir dereceli gözlüğümle yaşarım, sizin kadar da gözlük nedir bilmem. Konuyu objektif şekilde okuduğumda @hasancandogru hocamızın yazdıkları mantıklı geldi. Zira adam diyor ki bu gözlüğü optikçiler 2500'e mal edemiyor, ATASUN (dediğine göre sahibiymiş) dahi en uygun fiyat garantisi ile 4100 TL'ye satıyormuş ve bir de Trendyol'un gözlük satma hakkı olmadığı gibi firmalardan gözlük de alamıyormuş. En kritik nokta burası bence, RayBan'dan gözlük siparişi veremeyen Trendyol sitesinde nasıl bunu satıyor, ben bir mantık uyduramadım. ABC Optik adlı satıcı Trendyol'da satabilrmiş ama Trendyol kendi adıyla satamazmış çünkü yeterliliği yok. Bu durumda Trendyol ya bu ürünü -orijinalse dahi- kaçak şekilde satıyor ya da ürünler çakma. Ben çakma olduğunu düşünüyorum, ben olsam alır mıyım almam. Apple örneği falan çok verilmiş ama Apple'ın teknoloji ürünleri sattığını es geçiyorsunuz. İçindeki donanım mühendisliğin, yazılımını zaten kopyalama imkansız. Gözlük ise tamamen fiziksel bir ürün. Bunu da geçtim Apple kendi sitesinde zaten piyasadan yüksek fiyata satıyor. Yetkili veya normal Apple satıcılarının tamamında dönem dönem fırsatları görüyoruz, bazen Amazon uyguna veriyor bazen Medimarkt bazen Vatan bazen de doğrudan Apple parteneri olan Gürgençler, PT vesaire. E kardeşim bu RayBan fırsatları sadece Trendyol'a mı özgü? Ben gidip RayBan yetkili satıcısından da bu fiyata alamam mı bir an için bile? Ama Trendyol'da aylardır var bu durum sanırım, ilginç. Bir de şunu es geçmemek lazım, RayBan veya bir başka firma da ürünlerini bu dünyada üretiyor, gayet çakması yapılabilir. Hele ki gözlük, saat gibi ağırlıklı fiziksel ögelerden oluşan ürünleri eğer marka alacaksanız çok ama çok dikkatli yetkili satıcılardan almalısınız. Bunların çakması neden yapılamasın? Gözlük sonuçta. Bankalarda dahi geçen sahte paralar üretebilen bir dünyada yaşıyoruz, benim için ürünün nasıl göründüğü vesaire önemli değil, kopyalanabilir. Saat ve gözlük kültürü dikkat ederseniz birbirine çok benziyor, ikisinin de müdavimi çok. İkisi de yüksek fiyatlı ve ikisinin de çakması gerçeği muhabbetleri dönüyor çeşit çeşit yerlerde. Ben olsam almam, ama aldınız kaliteliyse gerisi de önemsiz. Çakma ürünler de kaliteli olmuyor değil sonuçta.

19 sayfa okuyunca ben de çok şey yazdım tabi, özetlemek istediğim şey şu; RayBan, Rolex vs. markalar marka bilinirliğini ve güvenilirliğini korumak için zaten o kadar fiyat etmeyen ürünlerini pahalı satar, ve pahalı satmaya da devam ederler. Bir kampanya olur da, aylarca mı olur arkadaş, konu martta açılmış ben okuyana kadar nisana geldi. Kampanya olsa bile bu gibi firmaların hele ki online kampanyaları bu kadar uzun süre olmaz. Mantıklı değil, dışarda tonla satıcısı var bu firmanın, onun ne eksiği var Trendyoldan müşteri olarak? :D

Linçlemeyin bak, ne optikçiyim ne Atasun çalışanıyım. Hatta ben Atasun'u sevmiyorum, yüksek fiyatlı ürünler dışında düşük fiyata sattığı ürünler hurdadan hallice geliyor bana. O yüzden 7-8 ay önce yeni gözlüğümü gördüğüm bir optikçiye girip ordan almıştım 2.500 civarına. Mantıklı fikirlerinizi yazın tartışalım. Dediğim gibi ben de sizin gibi sadece gözlük kullanıcısıyım, satıcısı değil.

Ek: Çözüm basit aslında, optikçi birinin şu gözlüğü sipariş edip yetkili servise falan göndermesi gerekiyor. Daha çok iletişim şansı olduğu için söylüyorum bunu. Yoksa kafaya takan bir son kullanıcı da gerekli yerlere ulaştırabiir ama zorlanır sanırım. Bu işin fotoğrafla veya herhangi bir gözlükçüye göstermekle de net olarak sonuçlanacağını sanmıyorum. Zira aldığı gözlüğe orijinal diye cevap alanda var sahte diye cevap alan da var konuda. Gözlükçüler bile hemfikir değil gibi duruyor.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,646
Üyeler
142,000
Son üye
ege1321512512
Top Bottom