Neler Yeni

Samsung Galaxy A54 Alınır mı? Beklentilerime Göre Alternatif Öneriler Nelerdir?

ipekitten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
ipek
Bütçe
16.000
Merhabalar arkadaşlar şu anki telefonum Huawei P Smart 2019 ve 2019 yılından beri kullanıyorum fakat çok sorun yaşadığım için yeni bir telefon almak istiyorum. Bütçem 15-16bin TL, daha üstüne çıkamam, öğrenciyim. Fakat daha ucuz olsun diye daha kalitesiz bir şey alma gönüllüsü de değilim.

Araştırırken A54 almaya karar vermiştim fakat sonradan aklıma A31 kamerasının sarı çektiği, satürasyon ayarının iyi olmadığı aklıma geldi ve bunla ilgili şikayetlerin sadece o modelde bitmediğini gördüm. Sizce bu bütçeyle A54 almam mantıklı mı yoksa onun yerine önerebileceğiniz başka telefonlar var mı? Şimdiden teşekkürler.

Telefondan beklentilerim: Işık ve renk ayarı iyi olan, gece çekim yapabileceğim kamera, uzun ömürlü şarj. (Suya dayanıklı olması da iyi olur ama elzem değil)
Telefonu kullanma amacım: iletişim, dersler (ödev teslimi, online derslere girme, microsoft office kullanımı), sosyal medya (içerik üretmiyorum), fotoğraf çekmek.

Not: Telefondan oyun vs oynayan bir insan değilim o yüzden bu konuda performansını umursamıyorum. Ayrıca S serisi düşünmüyorum çünkü hem bütçemi biraz aşıyor hem de daha önce Vatan'dan mağazada S20 Fe almıştım ama bozuk çıktı... Aylarca iadesiyle uğraştım. Başka marka istememe sebebim de önceki deneyimlerimin beni tatmin etmemesi.

MythPhantom

80+ Bronze
Ben 2.5 senedir S20FE kullanıyorum. PUBG vb. oyunlar harici ısınma yok. 120HZ ekrandan dolayı şarj biraz hızlı bitiyor ancak 120HZ'e rağmen 11 ile aynı ekran sürelerini alabiliyorsunuz. Oyun oynarken evet ısınıp kendini kısıyor, oyun harici tam performans çalışıyor.
cihaz Normalde de ısınıyor
uçak modunu kapatıp mobil ve Bluetooth u açıktan 20sn sonra cihaz aşırı sıcak oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mağazalarda 20K'dır belki, ben internet sitelerindeki fiyatına baktım Akakçeden.
Pt.com..tr Güvenilir site zaten alınır

Merhabalar arkadaşlar şu anki telefonum Huawei P Smart 2019 ve 2019 yılından beri kullanıyorum fakat çok sorun yaşadığım için yeni bir telefon almak istiyorum. Bütçem 15-16bin TL, daha üstüne çıkamam, öğrenciyim. Fakat daha ucuz olsun diye daha kalitesiz bir şey alma gönüllüsü de değilim.

Araştırırken A54 almaya karar vermiştim fakat sonradan aklıma A31 kamerasının sarı çektiği, satürasyon ayarının iyi olmadığı aklıma geldi ve bunla ilgili şikayetlerin sadece o modelde bitmediğini gördüm. Sizce bu bütçeyle A54 almam mantıklı mı yoksa onun yerine önerebileceğiniz başka telefonlar var mı? Şimdiden teşekkürler.

Telefondan beklentilerim: Işık ve renk ayarı iyi olan, gece çekim yapabileceğim kamera, uzun ömürlü şarj. (Suya dayanıklı olması da iyi olur ama elzem değil)
Telefonu kullanma amacım: iletişim, dersler (ödev teslimi, online derslere girme, microsoft office kullanımı), sosyal medya (içerik üretmiyorum), fotoğraf çekmek.

Not: Telefondan oyun vs oynayan bir insan değilim o yüzden bu konuda performansını umursamıyorum. Ayrıca S serisi düşünmüyorum çünkü hem bütçemi biraz aşıyor hem de daha önce Vatan'dan mağazada S20 Fe almıştım ama bozuk çıktı... Aylarca iadesiyle uğraştım. Başka marka istememe sebebim de önceki deneyimlerimin beni tatmin etmemesi.
S20Fe Ve S21Fe
Fotoğraf çekerken de çok yapay oluyor doğal olmuyor. IPhone 11in kamerası çok iyi.

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
723
İsim
Ömer Murat KARACA
cihaz Normalde de ısınıyor
uçak modunu kapatıp mobil ve Bluetooth u açıktan 20sn sonra cihaz aşırı sıcak oluyor.

Pt.com..tr Güvenilir site zaten alınır
Ben S21FE için dedim fiyatı, 11 için demedim

Yani hocam 2.5 senedir ben günlük kullanımda aşırı bir ısınma göremedim. Sizdeki ısınıyorsa bir şey diyemeyeceğim. Ayrıca 11 de öyle soğuk çalışabilen bir cihaz değil🙂 (ısınma sorunu var demiyorum)

Neyse, konu sahibi karar verir artık🤷‍♂️

serwintes

80+ Gold

MythPhantom

80+ Bronze
Ben S21FE için dedim fiyatı, 11 için demedim

Yani hocam 2.5 senedir ben günlük kullanımda aşırı bir ısınma göremedim. Sizdeki ısınıyorsa bir şey diyemeyeceğim. Ayrıca 11 de öyle soğuk çalışabilen bir cihaz değil🙂 (ısınma sorunu var demiyorum)

Neyse, konu sahibi karar verir artık🤷‍♂️
Öyle Hocam ama Iphone 11 bana göre en Mantıklısı Samsungun Fe serisi iyi değil
S23 Fe kullanan tanidigim da beğenmedi pili 3 saat gidiyordu.
Çok isiniyordu
Yanii Fe serisi Samsung alınmaz eğer alacaksaniz S23 veya S24 alınır Fe serisine bulasilmaz O kadar Net.

arayüzü donmuyor
A54 un arayüzü donuyor

serwintes

80+ Gold
a54 için kötü diyebileceğim tek şey ekran gövde oranı

Çok isiniyordu
Yanii Fe serisi Samsung alınmaz eğer alacaksaniz S23 veya S24 alınır Fe serisine bulasilmaz O kadar Net.

A54 un arayüzü donuyor
donmuyo bende var a

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
723
İsim
Ömer Murat KARACA
Çok isiniyordu

A54 un arayüzü donuyor
S20FE harici hepsinde Exynos işlemci var, ondan dolayı o dedikleriniz 🙂

Ayrıca Hocam siz S20FE kullandığınıza emin misiniz🙂 Dxomark puanına göre 11'den daha iyi fotoğraf çeken, yapaylıkla hiçbir alakası olmayan cihaza yapay deyip 11 çok iyi diyorsunuz. Yani tuhaf gerçekten. Ben başka yorum yapmayacağım 🤚

MythPhantom

80+ Bronze
a54 için kötü diyebileceğim tek şey ekran gövde oranı

donmuyo bende var a
Android sürümü Kac hocam
Her zaman dönmüyor zaten ara sıra takılma ve Arayüzü donuyor

serwintes

80+ Gold
Android sürümü Kac hocam
Her zaman dönmüyor zaten ara sıra takılma ve Arayüzü donuyor
takılma olayı sadece telefonu kapatıp açtıgımda oluyo bide güncelleme aldıktan sonraki ilk açışta kısacası her tamamen kapattıgımda o takılma oluyo sonra stabil sürümü bilmiyom aldıgımdan beri 30 tane güncelleme geldi

MythPhantom

80+ Bronze
S20FE harici hepsinde Exynos işlemci var, ondan dolayı o dedikleriniz 🙂

Ayrıca Hocam siz S20FE kullandığınıza emin misiniz🙂 Dxomark puanına göre 11'den daha iyi fotoğraf çeken, yapaylıkla hiçbir alakası olmayan cihaza yapay deyip 11 çok iyi diyorsunuz. Yani tuhaf gerçekten. Ben başka yorum yapmayacağım 🤚
Dxomark.com'a baktığınıza emin misiniz S20 Fe 115
IPHONE 11 116 PUAN almis

MythPhantom

80+ Bronze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,996
Üyeler
141,782
Son üye