Neler Yeni

Çözüldü✓ %1 fps değerim düşük ve çok takılma yaşıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Çalışkan
sistemim i5 10400f ve rtx 2060
f1 23 oyununda 165hz monitörde 160-180 civarı fps alsam da %1 fps değerim 20 ve sürekli takıkıyo oyun.sistemi güncelledim, resetledim ekran kartı ve bios da güncel sorun donanımsal olabilir mi ?

tridyboos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
mehmet şükrü kuş
Instagram
@tridyboos
f1 23 oyununda 165hz monitörde 160-180 civarı fps alsam da %1 fps değerim 20 ve sürekli takıkıyo oyun.sistemi güncelledim, resetledim ekran kartı ve bios da güncel sorun donanımsal olabilir mi ?
ben bu tarz durumları ram yüzünden diye düşünüyorum sistemine yetersiz kalıyor olabilir eğer deneme şansın varsa 32gb ram ile denemeni tavsiye ediyorum ram yetersiz kalındığında windows geçici ram de depolar verileri geçi ramde bizim kullandığımız ssd hdd gibi depolamalar ram bunlardan daha hızlı olduğu için sorun yok ama geçi ram kullanma başlarsa sistem takılmalar yaşana biliyor buda istenmeyen bir durum artık günümüz şartlarında 16gb bana sorucak olursan yetersiz kalmaya başladı eskiden işlemcimiz ekran kartımız fln kötü olduğu için pcde belli başla uygulamalar çalıştırıyorduk ve onlarda çok ram harcamıyordu ama sistemlerin güçlenmesinden sonra birçeok uygulama arkada açık bir şekilde ve ram harcıyor güncel oyunlarda ztn fazla ram kullanmaya başladı butarz durumlar rramden kaynaklanıyor bana sorucak olursan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Çalışkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam zaten oynadığım oyın 10gb ram kullanıyo ondan mı emin depilim o yüzden fakat arada işlemci kulannımı 30lardan 100e çıkabiliyo. Acaba donanımsal bi arıza ya da sorun olduğunu tespit edebilceğim basit bi uygulama falan var mıdır?

Top Bottom