Neler Yeni

1 TB HDD vs 480 GB SSD

Roche

80+ Bronze
Herkese selamlar, genel olarak oyun yükleyeceğim ve video depolayacağım bir depolama birimine ihtiyacım var. Bilgisayarımda 256 GB SSD mevcut ve Windows hali hazırda SSD ye kurulu. SSD almak istiyorum aslında fakat Sea Of Thieves, GTA V, FH4 kurduğumda zaten gene depolama biriminin çoğu dolmuş olacak. SSD ile HDD arasında çok fark olur mu? Fiyat olarak ikisi de aynı.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,627
İsim
Kerem Çavuş
bana sata ssd mantıklı gelmiyor hddnin okuma hızı 256mb satanın 500mb 1tb hdd almak daha mantıklı bence

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Hasan Ciftci
Hocam oyun icin kullancak isen 1 tb hdd alin ben öyle yapacagim hali hazirda bir 1 tb ssdm var ama yetmiyor benimde HDD daha mantikli 480 bir ssd ye göre zaten baktigimiz gibi forza horizon 5 bile 100 gb larda.

milenix

80+ Gold
Herkese selamlar, genel olarak oyun yükleyeceğim ve video depolayacağım bir depolama birimine ihtiyacım var. Bilgisayarımda 256 GB SSD mevcut ve Windows hali hazırda SSD ye kurulu. SSD almak istiyorum aslında fakat Sea Of Thieves, GTA V, FH4 kurduğumda zaten gene depolama biriminin çoğu dolmuş olacak. SSD ile HDD arasında çok fark olur mu? Fiyat olarak ikisi de aynı.
oyunların yüklenmesini bekleyebilirim diyorsan hdd al ama uzun süre bekleyemem diyorsan ssd daha hızlı ve iyi

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,627
İsim
Kerem Çavuş
izlemeni öneririm.
ben de arkadaşın neye ihtiyacı olduğunu okumanı öneririm bu genel olarak bilinen bir şey fh4 ve gta 5 yüklese zaten dolucak video depolayacağını da söylemiş onu da göz önünde bulundur asıl önceliği depolama

Roche

80+ Bronze
ben de arkadaşın neye ihtiyacı olduğunu okumanı öneririm bu genel olarak bilinen bir şey fh4 ve gta 5 yüklese zaten dolucak video depolayacağını da söylemiş onu da göz önünde bulundur asıl önceliği depolama
Evet hocam, videolar depolayacağım derken küçük boyutlu değil. Ortalama 30 - 40 GB boyutlu videolar. Zaten dediğim gibi 3 oyun kursam SSD dolacak. O yüzden HDD e daha yakınım ama HB üzerinde Sandisk SSD indirimle HDD ile aynı fiyata düşünce bir düşündüm.

Top Bottom