Neler Yeni

10. Sınıf Bölüm Seçimi tavsiyesi

enesb.03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes Burak Ozan
🤑 zaten pc yi çok seven biriyim üni dışında ücretsiz kurslar alırım belki kendimi geliştirmeye çabalarım
Mesaj otomatik birleştirildi:

gidiyorum ama fitness zaman aldığı için daha sokuyor gibi
şöyle düşün ilerde keşke spora gitseydim dememek için devam et

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
pc sevmekle bilgisayar mühendisliğinin alakası yok bunu belirtiyim :) okuması çok zor mesleklerden bişeye çalışırken yaparken saç baş yolduruyor. çok net doktorluktan sonra en zor bölüm bunu da böyle bil yani elini kolunu sallayarak mezun olamazsın adamın içinden geçiyorlar. tabi okduğun okulda zorlukta büyük etken
Bende bilgisayar seviyorum bilgisayar mühendisi olmayı da bu yüzden istiyorum alakası yok derken ne demek istedin

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,772
İsim
Enes Tutar
Herkes sayısal demiş ama Sayısalda neredeyse tek bir seçeneğin var, mühendislik. Ama eğer ki fizik ve matematik sevmiyorsan sakın bulaşma. Seçeceğin bölümü ilgi alanlarına göre ve yeteneğine göre belirle. İnsanların burada yazdığı sana pek fayda sağlamaz. Bilgisayara ilgim var demişsin, ilgin neticesinde bir bölüm seçebilirsin. Ama o bölümü iyi araştırman lazım, mesela seçtiğin bölüm ne yapar, iş olanakları fazla mı, geleceği var mı gibi araştırman lazım.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Fen bilimleri derslerine duyduğunuz ön yargı çok garip. Yeterince vakit ayırınca %90+ üzerinde başarı elde etmek çok zor değil, yeteri kadar çalışabilir miyim bu soruyu sorun bence kendinize.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,163
İsim
Ahmet Sevinç
İngilizce'n iyiyse ve seviyorsan Dil oku kanka tercihen Boğaziçi Çeviribilim ben şuan Mersin'de İngiliz dil bilimi okuyorum ve çok memnunum direk Tayland'da işin hazır 5000$ maaşlı
dilde gelecek yok diyorlar ama kursa gitsem bile kendimi geliştirebilirim

Rulep

80+ Gold
Hangi bölümü seçersen seç derece yapmadığı sürece pek bir önemi kalmıyor sayısal kolay değil 9-10 a benzemez kararını ona göre ver yapacağım dediğin sürece yaparsın Bilgisayar mühendisliği istiyorsan sayısal seçeceksin yapamıyorum diye bir şey yok o zaman bilgisayar mühendisliğinden vazgeçeceksin

whisper snow

80+ Silver
dilde gelecek yok diyorlar ama kursa gitsem bile kendimi geliştirebilirim
Türkiye'de yok evet ama yurt dışında zibil gibi ingilizce öğretmeni arıyorlar dostum birde tayca öğrensen direk alırlar 4-5k $ maaş

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
Bende bilgisayar seviyorum bilgisayar mühendisi olmayı da bu yüzden istiyorum alakası yok derken ne demek istedin
gördüğün dersler kullandığın programlardan sonra sadece bilgisayar seviyordum dersin :) bölümü okumadan önce çok detaylı araştırmasını yapın yazılım öğretıyorlar ve yazılım öğrenene kadar çok zor ve aşırı emek zaman isteyen bişey. her bilgisayar sevenin yapacağı bişey değil

enesb.03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes Burak Ozan
Bence sayısal okumalısın neden diceksen çünkü şu yüzden iyi kötü bir ingilizcem var diyorsun ve yazılımcı olabilirsin. Yazılım dili ingilizce olduğu için çok daha rahat kavrarsın. Ve ilerleyen dönemlerde sadece yanında laptopunu taşıyarak işini yapacaksın. İstersen hatta burdan yurtdışına gitmeden online bir şekilde çalışabilirsin. Çevremde çok insan var yazılımcı olup yurtdışında saatlik 25-30 dolar alan onlarda fazla para değil daha üstünü alanlarda var. Şöyle düşün döviz kazanacaksın ve türkiyede yaşayacaksın gurbetçiler gibi :D Sonra dersin türkiye cennet cennet

Tabii iletişiminin iyi olması gerek. Yani ingilizcenin c1 seviyesinde olması lazım.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Ahmet Yıldırım
Kimya ve fizik bilgisayar mühendisliğinde de var ayrıca calculus denen bir matematik de var. Kimya ve fiziği sevmesen de yapmak zorundasın. Kurtuluş yok onlardan. Sözelde ve eşit ağırlıkta iş yok ve kolay zaten. Neyi seviyorsan onu yapacaksın. Ayrıca yazılım da o kadar kolay değil haberin olsun.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,163
İsim
Ahmet Sevinç
Bence sayısal okumalısın neden diceksen çünkü şu yüzden iyi kötü bir ingilizcem var diyorsun ve yazılımcı olabilirsin. Yazılım dili ingilizce olduğu için çok daha rahat kavrarsın. Ve ilerleyen dönemlerde sadece yanında laptopunu taşıyarak işini yapacaksın. İstersen hatta burdan yurtdışına gitmeden online bir şekilde çalışabilirsin. Çevremde çok insan var yazılımcı olup yurtdışında saatlik 25-30 dolar alan onlarda fazla para değil daha üstünü alanlarda var. Şöyle düşün döviz kazanacaksın ve türkiyede yaşayacaksın gurbetçiler gibi :D Sonra dersin türkiye cennet cennet

Tabii iletişiminin iyi olması gerek. Yani ingilizcenin c1 seviyesinde olması lazım.
b1 b2 sayılır benimki

enesb.03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes Burak Ozan
Onu biraz daha geliştirip yazılımcı olabilirsin yakın gelecekte çok yardımı olucaktır.

Ama şunu da bilmelisin herkes yazılımcı olmak istiyor ama kendini geliştiren yazılımcı olabiliyor pes edenler olamıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,475
Üyeler
141,300
Son üye
YardimİsteyenWindows11
Top Bottom