Neler Yeni

Çözüldü✓ 1000-3000 TL ARASI MOUSE ÖNERİSİ

BıgDream

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Talha
İlgilendiği Kategoriler
PC-PC GAMES
Bütçe
3000

Çok uygun fiyatlı ve güzel göründüğü için bi süredir RAZER Deathadder Essential kullanıyordum (1000hz) fakat bir süredir eski performansında değil.​

CS, COD, FORTNITE gibi hızlı oyunlar oynuyorum. Beyaz renk kullanıyorum. Kablolu, kablosuz olması önemli değil.​

Şuan kullandığım mouse'daki sıkıntı : Çok hızlı bir şekilde hareket ettirdiğimde algılamıyor veya donuyor. Eğer bir çözümü varsa lütfen söyleyin.​

Mouse bilgisi iyi olan biri HZ değerlerinin ne anlama geldiğini anlatabilirmi. TEŞEKKÜRLER​

chorci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
chorci
Kral almadıysan hala önce hz mantığını söyleyeyim hz bilgisayar ile mouse arasındakı bildirim hızı yani 1000hzde 1ms 2000hzde 0,5 ms 4000hz de 0,250ms diye gidiyor. 1000-3000 arasında çok fazla güzel mouse var ve tutuş şeklinin de ne olduğu önemli. Nasıl bişey aradığını söylersen önerebilirim.

BıgDream

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Talha
İlgilendiği Kategoriler
PC-PC GAMES
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kral almadıysan hala önce hz mantığını söyleyeyim hz bilgisayar ile mouse arasındakı bildirim hızı yani 1000hzde 1ms 2000hzde 0,5 ms 4000hz de 0,250ms diye gidiyor. 1000-3000 arasında çok fazla güzel mouse var ve tutuş şeklinin de ne olduğu önemli. Nasıl bişey aradığını söylersen önerebilirim.
coni beni 4,6 yıl falan güzel götürsün mouse derdine düşmeyeyim. güzel şık bir mouse önerilerini beklerim
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuan elimdeki 1000hz ve sanki yine aynı sıkıntıyı yaşıcakmışım gibi hissediyorum o yuzden en az bi 2k hz olsa iyi olur. renk fark etmez

bi süre cevap gelmeyince hiç girmedim siteye. Ama wraith mouse lar baya hoşuma gitmişti. Şuan 3k veremem mouse ama 2 hafta sonra falan alırım.

Son düzenleme:

chorci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
chorci
kral yeni blazing sky f1 ve blazing sky x1 ler geldi 2900e sonra vxe r1 pro alabilirsin 2100e vgn dragonfly f1 pro da 2300e bunlarin cogunlugunda benzer sensorler var sadece blazing skylarda 3950 digerlerinde 3395 sensorleri var birde blazing skylarda 8k hz destegi var ve dongle ilk 1000 urun icin kutudan cikiyor digerlerinde satin almaniz lazim donglei ekstradan

BıgDream

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Talha
İlgilendiği Kategoriler
PC-PC GAMES
kral yeni blazing sky f1 ve blazing sky x1 ler geldi 2900e sonra vxe r1 pro alabilirsin 2100e vgn dragonfly f1 pro da 2300e bunlarin cogunlugunda benzer sensorler var sadece blazing skylarda 3950 digerlerinde 3395 sensorleri var birde blazing skylarda 8k hz destegi var ve dongle ilk 1000 urun icin kutudan cikiyor digerlerinde satin almaniz lazim donglei ekstradan

VXE R1 Wireless Mouse R1 Pro Max mi alsam yoksa bu blazing olandanmı alsam diye düşünüyorum ama önce bilen birinden tavsiye alsam güzel olur yardım edermisin.​

NodYett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Eren Çarko
Hocam R1 yerine blazing alsanız yanında xtn dongle hediye şuan

Bütçe varsa alın geçin x1 yada F1 olanlardan

Gripex90x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Furkan yalçıntaş
hocam g502 öneririm kesinlikle
g502 kda desenlisi var beyaz gerçekten güzel gözüküyor performans başarılı gayet

Son düzenleme:

chorci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
chorci
hocam neye gore oneriyorsunuz onu bildiginiz tugla ne sensoru guncel nede agirligi moba oyuncusu degilseniz cok cok kotu

yani vxe yerine bencede blazing daha iyi olabilir cikabiliyorsan ama 2000 civarina alayim sonra dongle alabilirim derseniz vxede cok iyi

BıgDream

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Talha
İlgilendiği Kategoriler
PC-PC GAMES
hocam neye gore oneriyorsunuz onu bildiginiz tugla ne sensoru guncel nede agirligi moba oyuncusu degilseniz cok cok kotu

yani vxe yerine bencede blazing daha iyi olabilir cikabiliyorsan ama 2000 civarina alayim sonra dongle alabilirim derseniz vxede cok iyi
8000hz çok avantajlı değilmidir ve yanında kesin dongle gelcekse bence blazıng almalıyım. x1 ve f1 arasındakı fark nedir ?

şuan elimdeki 1000hz ve sanki yine aynı sıkıntıyı yaşıcakmışım gibi hissediyorum o yuzden en az bi 2k hz olsa iyi olur. renk fark etmez
Sahip olduğunuz mouse Essential ve önce sensor bilgilerini öğrenelim. Razer deathadder essential sensor diye arattığınızda PAW3328 diye bir sensor görüceksiniz bu sensor PAW3327 ile aynı. Daha sonra PAW3327 sensor bilgilerine değerlerine bakıyoruz.
1721910305723.png

Sizin şikayetiniz hızlı hareket ettirdiğinizde algılamaması bunun için ips değerine bakmalısınız bu değerin anlamı 1 saniye içinde ne kadar inçlik bir mesafeyi algılayabildiğidir. Bir diğer bakmanız gereken g değeri bu da bildiğiniz g kuvveti anlamına gelir ve ne kadar g kuvvetini algılayabildiğini gösterir. Diyelim 50 g 250 ips mouse kullanıyorsunuz bu sefer takılma olmaz ama hareket kaçırır, çünkü g kuvvetini aşmadınız fakat ips yani inç başına okuma değerini aştınız bu yüzden 5 hareketin 3 ünü okuyabilir. Ayrıca hz her zaman sabittir sadece iletim görevini yapar 1000 veya 2000 olması size avantaj dezavantaj sağalamaz. Aşağıya sensor değerlerine bakabilceğiniz siteyi bırakıyorum.

BıgDream

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Talha
İlgilendiği Kategoriler
PC-PC GAMES

VXE R1 pro max almayı düşünüyordum mesela ama bide dongle almam gerekicek. Ama blazing alırsam hem 2x hz ve yanında hediye dongle geleceği için bence kesin blazing daha iyi olur. Sen ne dersin dostum ?​

Sahip olduğunuz mouse Essential ve önce sensor bilgilerini öğrenelim. Razer deathadder essential sensor diye arattığınızda PAW3328 diye bir sensor görüceksiniz bu sensor PAW3327 ile aynı. Daha sonra PAW3327 sensor bilgilerine değerlerine bakıyoruz. Alıntıyı görüntüle

Sizin şikayetiniz hızlı hareket ettirdiğinizde algılamaması bunun için ips değerine bakmalısınız bu değerin anlamı 1 saniye içinde ne kadar inçlik bir mesafeyi algılayabildiğidir. Bir diğer bakmanız gereken g değeri bu da bildiğiniz g kuvveti anlamına gelir ve ne kadar g kuvvetini algılayabildiğini gösterir. Diyelim 50 g 250 ips mouse kullanıyorsunuz bu sefer takılma olmaz ama hareket kaçırır, çünkü g kuvvetini aşmadınız fakat ips yani inç başına okuma değerini aştınız bu yüzden 5 hareketin 3 ünü okuyabilir. Ayrıca hz her zaman sabittir sadece iletim görevini yapar 1000 veya 2000 olması size avantaj dezavantaj sağalamaz. Aşağıya sensor değerlerine bakabilceğiniz siteyi bırakıyorum.

öncelikle bilgilendirme için çok sağol. Bu razer mouse ilk aldığımda böyle bi sorun yaşamadım son 1,2 ay içinde kendini göstermeye başladı. Daha sonra daha da kötü oldu. Mesela saedece çok hızlı anında çevirdiğimde takılma oluyordu sonra ise normal seviyede çevirdiğimde takılmaya başlamıştı.

Son düzenleme:

VXE R1 pro max almayı düşünüyordum mesela ama bide dongle almam gerekicek. Ama blazing alırsam hem 2x hz ve yanında hediye dongle geleceği için bence kesin blazing daha iyi olur. Sen ne dersin dostum ?​

öncelikle bilgilendirme için çok sağol. Bu razer mouse ilk aldığımda böyle bi sorun yaşamadım son 1,2 ay içinde kendini göstermeye başladı. Daha sonra daha da kötü oldu. Mesela saedece çok hızlı anında çevirdiğimde takılma oluyordu sonra ise normal seviyede çevirdiğimde takılmaya başlamıştı.
Çok eski mouse ömrü bitmiş olabilir sonuçta elektronik bir şey, yada belki sadece sensor camı tozlanmıştır bi üfleyin.

BıgDream

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Talha
İlgilendiği Kategoriler
PC-PC GAMES
Çok eski mouse ömrü bitmiş olabilir sonuçta elektronik bir şey, yada belki sadece sensor camı tozlanmıştır bi üfleyin.
alalı 1 yıl falan anca olmuştur. çok üfledim ama bir şey değişmedi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,879
Üyeler
156,537
Son üye
volkswagenjetta
Top Bottom