Neler Yeni

10000 TL Ekran Kartı Hariç Sistem Önerisi

proslewa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Bozdoğan
Bütçe
10000
Arkadaşlar selam. Elimde zaten hali hazırda bir ekran kartı(1660 Super) olduğu için ekran kartı hariç bir sistem toplamak istiyorum. Bütçem 10000 TL civarı.
Kendim şöyle bir şey düşündüm. https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/AKB58ZLE
Sizce mantıklı mı?

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,195
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Kendin tek tek 5600 li güzel kasa toplarsın

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,195
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
bu kendi oluşturduğum konfigürasyon zaten, örnek olması açısından koydum, parçaları farklı farklı yerlerden daha uyguna da alabilirim.
Anakart en az b550 al işlemci de 5600 olabilir bu şekilde güzel olur

ayrx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
samet cüceoğlu
bu kendi oluşturduğum konfigürasyon zaten, örnek olması açısından koydum, parçaları farklı farklı yerlerden daha uyguna da alabilirim.
7k ya gelir zaten hemen hemen kendin toplarsan bence gayet yeterli olur sistem o ekran kartını satıp 1660 süperi kalan parayla rtx 3060 alıp harika bi sistem toplamış olursun bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

7k ya gelir zaten hemen hemen kendin toplarsan bence gayet yeterli olur sistem o ekran kartını satıp 1660 süperi kalan parayla rtx 3060 alıp harika bi sistem toplamış olursun bence.
şoka 7k civarına sanırım gelicekti rtx 3060 kaçırmadan al derim

Chİeff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
onur

proslewa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Bozdoğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

20 temmuzda gelecek de, 3060 değil de 3050 olabilir o, yanlış yazmışlar sanırım

Chİeff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
onur

yanılmıyorsam o rtx3050 idi

proslewa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Bozdoğan

eline sağlık hocam, bir de işlemci soğutucu gerekir mi sence?

Chİeff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
onur
eline sağlık hocam, bir de işlemci soğutucu gerekir mi sence?
aslında bu işlemci için işlemci soğutucusu bana göre şart fiyat kısıtlı olduğu için eklemek istemedim fakat bu işlemci full
yük altında 80 dereceleri gören bir işlemci. Eğer imkanınız varsa soğutucu tam yerinde bir karar olur.

proslewa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Bozdoğan
aslında bu işlemci için işlemci soğutucusu bana göre şart fiyat kısıtlı olduğu için eklemek istemedim fakat bu işlemci full
yük altında 80 dereceleri gören bir işlemci. Eğer imkanınız varsa soğutucu tam yerinde bir karar olur.

bu yeterli olur mu sence?

Chİeff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
onur
bu işlemci için yetersiz kalır eğer 60 derece gibi makul seviyelerde tutmak istiyorsan sıvı soğutma tercih etmelisin bu işlemci için.

ama işlemciye yönelik uygulamalar yapmıyor isen 5600x gtx1660s in yanında fazla kaçıyor daha makul bir işlemci de seçebilirsin

Top Bottom