Neler Yeni

100000 TL SİSTEM ÖNERİSİ

Lgoyü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
661
İsim
Enes
Dostum eline sağlık. Öncelikle sana şu şekilde trickleri açıklayayım 4090 eklememe ya da İntel seçmeme sebebim tdp değerleri ve elektrik tüketimi fatura çok gelsin istemiyorum bütçe yüksek gelebilir ama bu para için 1.5 senedir çalışıyorum o yüzden zengin değilim yani :D ve evet monitör klavye mouse vs her şey dahil. Sistemi bilerek beyaz renk kurmak istiyorum ve gidip palit zotac vb. gibi markalara asla yanaşmak dahi istemiyorum sadece asus msi ve gigabyte kanka :) ama senin fikirlerini gerçekten merak ediyorum öğrenecek çok şeyim olabilir senden çok kişi saygı duyuyor sana tebrik ederim bu açıdan :)
Palit gayet kaliteli bir marka

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,051
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Dostum eline sağlık. Öncelikle sana şu şekilde trickleri açıklayayım 4090 eklememe ya da İntel seçmeme sebebim tdp değerleri ve elektrik tüketimi fatura çok gelsin istemiyorum bütçe yüksek gelebilir ama bu para için 1.5 senedir çalışıyorum o yüzden zengin değilim yani :D ve evet monitör klavye mouse vs her şey dahil. Sistemi bilerek beyaz renk kurmak istiyorum ve gidip palit zotac vb. gibi markalara asla yanaşmak dahi istemiyorum sadece asus msi ve gigabyte kanka :) ama senin fikirlerini gerçekten merak ediyorum öğrenecek çok şeyim olabilir senden çok kişi saygı duyuyor sana tebrik ederim bu açıdan :)
Estağfurullah hepinizle severek ilgilenmeye çalışıyorum bildiğim kadarıyla elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım zaten kendi içime sinmeyen biseyi kimseye tavsiye etmem dediklerini çok iyi anladım hatta beyaz cam kasa üzerine de kurabiliriz fanlar vs tek marka seni uzun yıllar götürecek göze hoş gelen performanslı kaliteli bir sistem isteyin var bu doğrultuda elimden geleni yapacağım senden ricam bugün belki geç olur ama yarın atmış olurum bugün olmazsa mazur gör bugün gerçekten yoruldum baya boş kasa 20 kilo olur mu canım çıktı evir çevir vs 😂

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe
4070ti + r7 7800x3d güzel gider o zaman senin için en f/p sistem öyle toplanır
beyaz biraz pahalıya kaçtırır ama kürşat hocam yapar şovunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Furkan Azaklı
Estağfurullah hepinizle severek ilgilenmeye çalışıyorum bildiğim kadarıyla elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım zaten kendi içime sinmeyen biseyi kimseye tavsiye etmem dediklerini çok iyi anladım hatta beyaz cam kasa üzerine de kurabiliriz fanlar vs tek marka seni uzun yıllar götürecek göze hoş gelen performanslı kaliteli bir sistem isteyin var bu doğrultuda elimden geleni yapacağım senden ricam bugün belki geç olur ama yarın atmış olurum bugün olmazsa mazur gör bugün gerçekten yoruldum baya boş kasa 20 kilo olur mu canım çıktı evir çevir vs 😂
tabii ki hocam hiç problem değil ilgilenmen yeter çok sağol 😊

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,051
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe
Hocam ben bi toplamaya çalıştım çoğu parça asus olduğu için biraz tuzlu oldu fiyatı ama güzel oldu bence bir bakın derim
71500 tutuyor totalde 4070ti ile

veya

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Furkan Azaklı
Hocam ben bi toplamaya çalıştım çoğu parça asus olduğu için biraz tuzlu oldu fiyatı ama güzel oldu bence bir bakın derim
70700tl tutuyor totalde

Kanka eline emeğine sağlık ama msinin bu modeli coil whinenin kralı bilgin vardır muhtemelen ekran kartında en iyi markalar halen msi ve asus olsa da bu iki markanın coil whine problemi yüzünden pek sıcak bakamıyorum ancak eline sağlık harika olmuş
Mesaj otomatik birleştirildi:

70700tl tutuyor totalde

Kanka bu arada 4070ti yada 4080 gibi ekran kartları varken 850w yeterli olacak mıdır sence ya? Bana biraz yetersiz geliyor şahsen fikrin nedir?

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe
Kanka eline emeğine sağlık ama msinin bu modeli coil whinenin kralı bilgin vardır muhtemelen ekran kartında en iyi markalar halen msi ve asus olsa da bu iki markanın coil whine problemi yüzünden pek sıcak bakamıyorum ancak eline sağlık harika olmuş
hocam o zaman ya bu gigabyte'ı ya da asus rog strix 4080'i alabilirsiniz

Kanka bu arada 4070ti yada 4080 gibi ekran kartları varken 850w yeterli olacak mıdır sence ya? Bana biraz yetersiz geliyor şahsen fikrin nedir?
850w platinum seçtiğim psu
bence yeterli olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Furkan Azaklı
Palit gayet kaliteli bir marka
Olabilir ama tercih ekseninde değil hocam :)

Arkadaşlar selam. Aşağıdaki gibi bir beyaz konsepte sahip sistem toplamak istiyorum. Sizlerden de fikir almak ve kafamdaki soruları aydınlatmanız için yardım istiyorum.

Soru 1) Parçaların birbiri ile uyum sorunu ya da herhangi bir sorun var mıdır?

Soru 2) Ayrıca merak ettiğim bir konu da şöyle ki sıvı soğutmanın fanlarını aldığım ürünün stok fanları yerine başka başka bir fan ile değiştirebilir miyim? Kasa da sıvı soğutma dahil bütün fanları lianli yapmak istiyorum ancak sıvı soğutma örneğin asus marka ancak fanları lian li olacak şekilde olabilir mi?

Soru 3) Rtx 4070 ti ekran kartının performansını açık bir şekilde belli edecek kalitede bir monitör önerebilir misiniz? Kaliteli markalar olsun lütfen.

Soru 4) Bu model ekran kartı ile ilgili coil whine problemi bilgisi olan var mı? asus ve msı markası için değil gigabyte ve bu model için soruyorum?

Soru 5) Atx 3.0 standartlarına sahip beyaz renk strimer kablo önerisi alabilir miyim? mümkünse kaliteli olsun.

İŞLEMCİ: AMD RYZEN 9 7950X3D
KASA FANI: LİAN Lİ SL 120
KLAVYE MOUSE SET: MSI SET BEYAZ RENK
MONİTOR: ?
EKRAN KARTI: GİGABYTE RTX 4070Tİ AERO
KASA ASUS TUF GT502 BEYAZ
RAM: DOMINATOR DDR5 BEYAZ
SSD: KİNGSTON FURY RENEGADE
PSU: MSI MPG A1000G 1000W
SIVI SOGUTMA: ASUS ROG RYUO III 360 ARGB 360mm Beyaz
ANAKART: Asus ROG Strix X670E-A Gaming WiFi AM5

Not: Ekran kartı özellikle rtx 4070 ti modeli seçtim TDP değerleri bakımından 4090 gibi ekran kartı 450w tüketirken 4070ti 285w tüketmekte. İntel işlemcileri de bu yüzden tercih etmiyorum. Ayrıca sistemdeki ekran kartını 4090 model olarak güncellersek bu bütçeye diğer parçalardan kısmamız gerekiyor bu da optimal bir düzen de sistem de darboğaz problemlerine yol açacaktır örneğin anakarttan kısarsak anakart diğer parçaları yeterince iyi besleyemeyecektir vb. gibi. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar tekrar selam dün açtığım konuya istinaden sizden siyah renk olabilecek şekilde ve kesinlikle işlemciden kısmadan yani 4090 & 7950x3d olacak şekilde kaliteli marka ve çevre bileşenleri dahil bu bütçede bir sistem önermenizi istiyorum. Merakla bekliyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,736
Üyeler
140,692
Son üye
benzersizkullanıcıadı
Top Bottom