Neler Yeni

Çözüldü✓ 100k civarı sistem toplamayı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz?

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,879
İsim
Metehan Akyalı
Parca kalitesi guzel ama mesela 2k sistemi değil.Fiyat vermek dogru olmaz.35 k denir simdi fakat 3080li sisteme de 35k verilmz.Ama parca kalteleri de saglam.Ek olarak beyaza tsktiysaniz ve nvdu istiyorsaniz kazık fiyattsn sistem almaniz gerekiyor.Şahsen 4090 varkende sirf beyaz diye de bilemedim.Bence sistem komple beyaz olma yerine beyaz kasa secenegi var onu secip alabilirsiniz.

Dipnot bu sistemde kasa ozellestirmesi daha iyi
Hocam sizin ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum. Ama şöyle de bir şey var. 3-4 yıl önce falan toplamıştım sanırım, döneminin son sistem diyebileceğimiz bir sistemim vardı. Samsung Odyssey G7 monitörüm falan vardı yani düşünün ve o sistemden oldukça memnundum. İstediğim her oyunu 2k'da oynuyordum sorun sıkıntı olmadan. Yine ekran kartı 3080'di. Hayatım boyunca hep Nvidia kullandım, hep memnun kaldım, o yüzden ekran kartında değişikliğe gitmeyi düşünmüyorum. Önerileriniz, düşündüğünüz için içten teşekkür ederim. Sistemin de beyaz olması için biraz fazla ödemeyi göze almış durumdayım.

Şimdi oturup bi etraflıca düşününce 4090'ı gereksiz bulmaya başladım. Neden diye soracak olursanız, zaten ben bu kartı o kadar kastıracak seviye de kullanmayacağım. Eski sistemimin benzerini geri toplamak daha mantıklı gelmeye başladı şimdi. Şu sahibinden de bulduğum fiyatı, içerikte bir kaç değişikle 38.250 TL'ye kadar düşürdüm (pazarlıksız). Pazarlıklarla 35-36k'ya toplasam, üstüne de bir monitör, oynayacağım oyunlarda bence bana fazlasıyla yetecektir diye düşünüyorum. + Full beyaz renk olacak sistem, taktım. 😁

Önceki sistemden kalma Samsung 1tb Evo+'dı galiba M2 SSD'm var. Klavye ve mouse'umda var. Onları satın almayacağım.

Edit: Bu arada sistem kendi profilimde varmış, şimdi baktım. İncelemek isterseniz, bakabilirsiniz.

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,484
İsim
Emir
Hocam sizin ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum. Ama şöyle de bir şey var. 3-4 yıl önce falan toplamıştım sanırım, döneminin son sistem diyebileceğimiz bir sistemim vardı. Samsung Odyssey G7 monitörüm falan vardı yani düşünün ve o sistemden oldukça memnundum. İstediğim her oyunu 2k'da oynuyordum sorun sıkıntı olmadan. Yine ekran kartı 3080'di. Hayatım boyunca hep Nvidia kullandım, hep memnun kaldım, o yüzden ekran kartında değişikliğe gitmeyi düşünmüyorum. Önerileriniz, düşündüğünüz için içten teşekkür ederim. Sistemin de beyaz olması için biraz fazla ödemeyi göze almış durumdayım.

Şimdi oturup bi etraflıca düşününce 4090'ı gereksiz bulmaya başladım. Neden diye soracak olursanız, zaten ben bu kartı o kadar kastıracak seviye de kullanmayacağım. Eski sistemimin benzerini geri toplamak daha mantıklı gelmeye başladı şimdi. Şu sahibinden de bulduğum fiyatı, içerikte bir kaç değişikle 38.250 TL'ye kadar düşürdüm (pazarlıksız). Pazarlıklarla 35-36k'ya toplasam, üstüne de bir monitör, oynayacağım oyunlarda bence bana fazlasıyla yetecektir diye düşünüyorum. + Full beyaz renk olacak sistem, taktım. 😁

Önceki sistemden kalma Samsung 1tb Evo+'dı galiba M2 SSD'm var. Klavye ve mouse'umda var. Onları satın almayacağım.

Edit: Bu arada sistem kendi profilimde varmış, şimdi baktım. İncelemek isterseniz, bakabilirsiniz.
bu konuyu akşam işten eve geçince konuşalim fakat ben ileriye dönük bir sistem olmasından yanayım.Satmak isterkende sizi üzmeyecek fiyatlara satarsiniz.Su an aldiginiz o 3080li hazir sistem 3 4 yıl sonra daha da talep azalır bence*Fakat 4090li sistem alsaniz kullanip aldiginiz fiyata bile satabilirsiniz( birkc yil sonra)

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,879
İsim
Metehan Akyalı
bu konuyu akşam işten eve geçince konuşalim fakat ben ileriye dönük bir sistem olmasından yanayım.Satmak isterkende sizi üzmeyecek fiyatlara satarsiniz.Su an aldiginiz o 3080li hazir sistem 3 4 yıl sonra daha da talep azalır bence*Fakat 4090li sistem alsaniz kullanip aldiginiz fiyata bile satabilirsiniz( birkc yil sonra)
Tabi hocam, vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
Benim derdim çok ileriye dönük olması değil. Boş vakitlerimde akşam 1-2 saat oyun oynasam yeterli.
Belki biraz çizim yaparım, biraz da video edit yaparım o kadar.
Dediğiniz de mantıklı ama 3-4 yıla neler olur neler. O zamana 5090 alırız artık. :D

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,484
İsim
Emir
Tabi hocam, vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
Benim derdim çok ileriye dönük olması değil. Boş vakitlerimde akşam 1-2 saat oyun oynasam yeterli.
Belki biraz çizim yaparım, biraz da video edit yaparım o kadar.
Dediğiniz de mantıklı ama 3-4 yıla neler olur neler. O zamana 5090 alırız artık. :D
5090 minimum 100k olur sanırım.O yüzden bilemedim.Ben alırken omurluk bir pc alırdım sahsen ki 4090 ölene kadar götürür

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,879
İsim
Metehan Akyalı
5090 minimum 100k olur sanırım.O yüzden bilemedim.Ben alırken omurluk bir pc alırdım sahsen ki 4090 ölene kadar götürür
Ya valla iki çocuk olduğu için, ikisi de çok küçük. Bunlar az daha büyüdükten sonra 3-4 yıla zaten bilgisayar istemeye başlarlar. Bu bilgisayarı onlara veririm, hanımla kendime yeni toplarım.

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,484
İsim
Emir
Ya valla iki çocuk olduğu için, ikisi de çok küçük. Bunlar az daha büyüdükten sonra 3-4 yıla zaten bilgisayar istemeye başlarlar. Bu bilgisayarı onlara veririm, hanımla kendime yeni toplarım.
ailecek pc toplamaca :D cok para yav.Ben yorumumu yaptım sadece kasada beyaz olsa kâfi derseniz alabilirsiniz ileride pcyi satip 2 pc parasi da cikabilir.

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,879
İsim
Metehan Akyalı
ailecek pc toplamaca :D cok para yav.Ben yorumumu yaptım sadece kasada beyaz olsa kâfi derseniz alabilirsiniz ileride pcyi satip 2 pc parasi da cikabilir.
Öyle olur büyük ihtimal. 😁 Tamam hocam teşekkür ederim. Ben düşünüp ona göre hareket edeceğim.

bsprosu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Cihan
Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir masaüstü sistemlere uzağım. Şimdi tekrardan bir sistem toplamayı düşünüyorum. Bir sürü yeni şey çıkmış.

İtopya üzerinden kafama göre bir sistem oluşturdum (full beyaz renk). Fiyat araştırmasına girmedim henüz.

Oluşturduğum sistem:
1-) KASA - NZXT H6 Flow USB 3.2 Beyaz ATX Mid Tower
2-) ANAKART - ASUS ROG STRIX B650-A GAMING WIFI 6400MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI DP ATX
3-) İŞLEMCİ - AMD Ryzen 9 7900X 4.7GHz 64MB Önbellek 12 Çekirdek AM5 5nm Tray
4-) EKRAN KARTI - GIGABYTE GeForce RTX 4070 SUPER AERO OC 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3
5-) RAM - GSKILL 64GB (2x32GB) Trident Z5 RGB 6000Mhz CL36 DDR5 1.35V Beyaz Dual Kit
6-) PSU - ASUS ROG LOKI SFX-L 750W 80+ Platinum ATX3.0 PCIe5.0 ARGB Full Modüler 120mm Fanlı
7-) SOĞUTUCU - CORSAIR iCUE H150i ELITE CAPELLIX XT 360mm Beyaz Sıvı İşlemci Soğutucusu
8)) MONİTÖR - ASUS 27" ROG Strix XG27ACS-W 180Hz(OC) 1ms(GtG) HDMI DP USB-C HDR400 Adaptive-Sync Beyaz WQHD Fast

Bu sistemin toplamı İtopya'da 106.433,56 TL tutuyor. Bu fiyata bu sistemi toplamaya değer mi sizce? Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Toplama amacımda oyun oynamak. Tahminimce oynayacağım çevrimiçi iki oyun olur. Lol ve Apex Legends. Çevrimdışı da genel olarak hikayeli oyunlar oynamayı seviyorum.
Tek bir yerden topladığın zaman pahalıya geliyor akakçeden ucuzunu bulup tek tek sipariş edip çok daha ucuza da getirebilirsin birde almışken 4070 Ti Süper alman daha sağlıklı olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Survivor
yorumlar mısın https://forum.donanimarsivi.com/konu/bu-sisteme-rtx-4080-super-expert-alinir-mi.988401/#post-8932052
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tek bir yerden topladığın zaman pahalıya geliyor akakçeden ucuzunu bulup tek tek sipariş edip çok daha ucuza da getirebilirsin birde almışken 4070 Ti Süper alman daha sağlıklı olur
taksitli alınca öyle olmuyor

2xYam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
İsmail Erdem Konyar
Çözülmüş ama ben senin yerinde olsam GameGaraj sitesinden Shark 7A kasasını özelleştirip alırdım.

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,879
İsim
Metehan Akyalı
Teşekkürler arkadaşlar sistemi topladım, gelmesini bekliyorum. :)

Top Bottom