Neler Yeni

11. sınıfta ders nasıl çalışılır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Efe Yılmaz
Arkadaşlar merhaba, 11. sınıfa yeni geçtim. Yazın meslek lisesine geçme fikri vardı aklımda, hala var. Okula gidip sordum nakil aldırabiliyor muyum diye, evet dediler ama bir yandan üniversite de okumak istiyorum. Neyse, uzatmadan konuya geleyim: Şu anda hiç temelim yok ve nasıl ders çalışacağımı bilmiyorum. Bana yardımcı olabilirseniz ve tavsiye verebilirseniz sevinirim.
Not:Sizce mesleğe geçmek hata mı olur ?

Furkan Yanık

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Furkan Yanık
Arkadaşlar merhaba, 11. sınıfa yeni geçtim. Yazın meslek lisesine geçme fikri vardı aklımda, hala var. Okula gidip sordum nakil aldırabiliyor muyum diye, evet dediler ama bir yandan üniversite de okumak istiyorum. Neyse, uzatmadan konuya geleyim: Şu anda hiç temelim yok ve nasıl ders çalışacağımı bilmiyorum. Bana yardımcı olabilirseniz ve tavsiye verebilirseniz sevinirim.
tabii ki hata olur up up

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Anadolu lisesi daha iyidir meslek liselerinde bazi temel dersler yok sana üni sinavinda zor durumda bırakır 9.sinif 10. Haftada 2 konu olarak çalis 9 bitince 10. Sinifa başlarsin haftada 2 konu tekrar gibi günü birlik 11.sinifina bak yoksa 12.sinifta altindan kalkamazsin

kayınchu

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
sakın meslek lisesine geçme 11. sınıfta yapacağın en büyük hata 11 i öğrenmemek olur tamamiyle 11. sınıf derslerine odaklan ne 9 ne 10 bakmana gerek yok 2. dönemin sonlarına doğru bakabilirsin belki ama yapman gereken en önemli şey 11 in konularını en iyi şekilde öğrenmek bunlardan ayrı olarak günlük çalışmanın yanına belki 25-40 arası paragraf ta ekleyebilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

sakın meslek lisesine geçme 11. sınıfta yapacağın en büyük hata 11 i öğrenmemek olur tamamiyle 11. sınıf derslerine odaklan ne 9 ne 10 bakmana gerek yok 2. dönemin sonlarına doğru bakabilirsin belki ama yapman gereken en önemli şey 11 in konularını en iyi şekilde öğrenmek bunlardan ayrı olarak günlük çalışmanın yanına belki 25-40 arası paragraf ta ekleyebilirsin
temelim yok demişsin bu da önemli tabii ki temelde kazanman lazım bunu biliyoruz ama eğitimci olmadığım için bu konuda bir şey söyleyemem

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Efe Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam eğer mesleğe geçersem üni düşünmüyorum zaten :d
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama mesleğe geçtim zaman elbetteki üniversite sınavına giricem çünkü 270 puan alırsam polis olmak istiyorum

Top Bottom