Neler Yeni

12 gb vram 2k oyunlar için yeterli mi?

The Semih

80+ Silver
Kankacım rahatlıkla yeter sadece bazı oyunlarda ufak defek sıkıntı çıkartır zaten onuda anlarsın eğer 4000 serisi bir kart alıyorsan hikayeli oyunlarda ws. Dlss3 ü de açarsın VRAM kullanımın düşer ama 2k oyunculuk için 4000 serisini öneririm dlss VRAM kullanımını baya etkiliyor o yüzden

Şu video hakkında ne düşünüyorsun hocam ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz

Söylediğim şeylerin mantıklı ve doğru olduğunu destekler nitelikte olduğunu düşünüyorum dostum hadi 4 GB vramle 2k oyun oynasın 15 FPS ile yani oynayanda varsa helal oldu hayatta o arkadaşa başarılar dilerim

The Semih

80+ Silver
Söylediğim şeylerin mantıklı ve doğru olduğunu destekler nitelikte olduğunu düşünüyorum dostum hadi 4 GB vramle 2k oyun oynasın 15 FPS ile yani oynayanda varsa helal oldu hayatta o arkadaşa başarılar dilerim
Haklısın zaten kankam, 4GB ile 2K da RAMİ yüksekse zorlar anca çünkü VRAM yetmeyince RAM den destek alıyor, Last of us 20GB RAM kullanıyor haberleri bu yüzden çıktı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz

Şimdi kankam çözünürlük ve grafik kalitesi arttıkça ekran kartına düşen yük artar bu adam 2k oyunculuk için 12 GB VRAM yetermi diye soruyorsa bu arkadaş 2k ve extrame yüksek ultra ayarlarda oyun oynayacaktır yani 4gb vramın neyini savunuyorsunuz ki şöylede bşr durum var senin diyelimkş 2019 da oynadığın oyun 2023 e geldiğinde sistemine aynı yükü yüklemiyor yük güncellemelerle yeniliklerle artıyor bu adam zaten belki 4 belki 5 yada 10 yıl sonra bu kartı değiştirmesi gerektiğini biliyor

The Semih

80+ Silver
Şimdi kankam çözünürlük ve grafik kalitesi arttıkça ekran kartına düşen yük artar bu adam 2k oyunculuk için 12 GB VRAM yetermi diye soruyorsa bu arkadaş 2k ve extrame yüksek ultra ayarlarda oyun oynayacaktır yani 4gb vramın neyini savunuyorsunuz ki şöylede bşr durum var senin diyelimkş 2019 da oynadığın oyun 2023 e geldiğinde sistemine aynı yükü yüklemiyor yük güncellemelerle yeniliklerle artıyor bu adam zaten belki 4 belki 5 yada 10 yıl sonra bu kartı değiştirmesi gerektiğini biliyor
Evet öyle 2022-2023 ve ötesi için 4000 serisi gerekiyor şu anda

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz
Haklısın zaten kankam, 4GB ile 2K da RAMİ yüksekse zorlar anca çünkü VRAM yetmeyince RAM den destek alıyor, Last of us 20GB RAM kullanıyor haberleri bu yüzden çıktı.
Ha kanka pardon bende tersler gibi soru sorunca şu bilgisayarla alakası olmayıp boş boş konuşanlar dan zannettim senide pardon
Yani kanka neyin kafası bu milletteki anlamıyorum

The Semih

80+ Silver
Ha kanka pardon bende tersler gibi soru sorunca şu bilgisayarla alakası olmayıp boş boş konuşanlar dan zannettim senide pardon
Yani kanka neyin kafası bu milletteki anlamıyorum
Ben sınırda yaşamayı sevmiyorum zaten bir şey aldığımda hep ileri görüşlü davranıyorum bence herkes böyle yapmalı. Yani aşırı bütçe kısıtlılığı çekmediğim sürece orta sistem toplarım hep.

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz
Evet öyle 2022-2023 ve ötesi için 4000 serisi gerekiyor şu anda
Hatta şu an benim imkanım olsa bir yıl sonra falan ekran kartı alırım 1 yıl sonra olur sonra derim ki ondan 1 yıl sonra ekran kartı alayım derim yani bunun sebebi nedir teknoloji gelişiyor ben 4070 ti aldım acaba 4080 falanmk alsaydım diye düşünüyorum ya sunun şurasında 5 yıl önce 4 GB ramli PC ler toplanıyordu yazık yani 2 GB ekran kartını 2ö el alıp bilgisayar topluyorduk hani o bilgisayarlar yok niye çöp oldular artık çöp hadi 2 GB ekran kartıyla PUBG oyna ama o zamanlar oynanuyordu insanlara bunu anlatmaya çalışıyoruz burada ama millette dik var konuşuyor sor bakalım ona daha eline 4070ti almışmı 8 GB ekran kartı olmuşmuda konuşuyor 12 VRAM gereksiz 4 GB ile oyun oynuyoruz diyor yani bilmiyor birde bilgi kirliliği yapıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben sınırda yaşamayı sevmiyorum zaten bir şey aldığımda hep ileri görüşlü davranıyorum bence herkes böyle yapmalı. Yani aşırı bütçe kısıtlılığı çekmediğim sürece orta sistem toplarım hep.
Kanka ben şuan 4070 ti aldım işlemcimle sıvı soğutma yok ama ileriye dönük bir sistem topladığımı düşündüğüm için bilemedin 3 5 aya alır kullanırım sonradan ya bunu satayımda yükselteyim diye uğraşamam sevmiyorum öyle şeyleri alacaksan iyisini al kullan ya bu kadar ne kadar para o kadar köfte

The Semih

80+ Silver
Hatta şu an benim imkanım olsa bir yıl sonra falan ekran kartı alırım 1 yıl sonra olur sonra derim ki ondan 1 yıl sonra ekran kartı alayım derim yani bunun sebebi nedir teknoloji gelişiyor ben 4070 ti aldım acaba 4080 falanmk alsaydım diye düşünüyorum ya sunun şurasında 5 yıl önce 4 GB ramli PC ler toplanıyordu yazık yani 2 GB ekran kartını 2ö el alıp bilgisayar topluyorduk hani o bilgisayarlar yok niye çöp oldular artık çöp hadi 2 GB ekran kartıyla PUBG oyna ama o zamanlar oynanuyordu insanlara bunu anlatmaya çalışıyoruz burada ama millette dik var konuşuyor sor bakalım ona daha eline 4070ti almışmı 8 GB ekran kartı olmuşmuda konuşuyor 12 VRAM gereksiz 4 GB ile oyun oynuyoruz diyor yani bilmiyor birde bilgi kirliliği yapıyor
Bu Vram muhappeti eskiden de çıkmıştı, 256 bit ekran kartı daha iyi diyorlardı hani ozamanlara döndük.

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz
3060 12gb yeterli midir 2k
Kanka bana göre kısmen yeterli diyebilirim oyununa göre değişir yani bazı oyunu 2k oynarsın bazı oyunu 2k oynarsın ama belki 40 FPS oynarsın yani 3060 kullanmadığım ve dlss2 performansını pek bilmediğim için pek yorum yapamam ama eğer grafik kalitesini düşüren oynarsın diye düşünüyorum kankaö
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu Vram muhappeti eskiden de çıkmıştı, 256 bit ekran kartı daha iyi diyorlardı hani ozamanlara döndük.
Ya eskiden dediğin gibi bit muhabbeti vardı birde ama işin aslı o zamanlar bit muhabbeti mantıklıydı artık o iş geçti istersen 1000 bit yap önemli ama yerine göre duruma parçaya göre önemli

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,246
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Fh5 de deneme şansım olmadı (param yok) ama
Fh4 de rdr2 de falan hiç sıkıntı çıkarmadı extreme ayarlarda
fh4 ve rdr2de bendede sorun çıkmadı deneyebilirsen cyberpunkta rtx açık dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Mustafa sakızcı
3060 12gb yeterli midir 2k
3060 12 GB kullanıyorum 2k monitöre sahibim. Deneyimlerime dayanarak bir çok oyunu ayar kısmadan 2K da rahat oynatmıyor diyebilirim. 2K ayar kısmadan oynamak isteyenler 3060 ın üzerindeki kartlara yönelmeliler bence. Bazı oyunlarda 2K sıkıntı çıkartmazken bir çok oyunda malesef 60 fps altına düşüyor ayar kısmak zorunda kalıyorsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,907
Üyeler
141,645
Son üye
awgwgag
Top Bottom