Neler Yeni

12 Yaşında biri ne tür spor yapabilir?

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
İsmi ismi.
Dostlarım bu video uygun geldi bugün bu hareketleri yaptım güzel bir program. Ancak hareketleri yaparken de aklımdan geçen bir şey vardı o da tam gelişme çağında olduğum için bunların yan etkisinin kalıcı ve büyük olma ihtimaliydi. İnternette bu yüzden şınav mekik barfiks önerilmiş, bu arada rastladım amacımı kızlara hava atmak vs. sanmayın tek amacım sağlıklı ve fit olmak. Üstelik eskiden futbol vs. sporlarla aktif ilgilendiğimden bunun ne kadar diğer işleri yapma hevesini arttıracak, motivasyonunu arttıracak bir şey olduğunu biliyorum daha bugün gördüm işte. Özete gelirsek tahmin ettiğim gibi dambıl ile olan hareketleri yapmamalı mıyım ve bunun dışında neler yapabilirim? Bu arada kilom 45 boyum 1 63.
Dalga geçecek arkadaşlarımın da ellerinden öper gitmesini rica ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada genelde güvendiğim evrim ağacı sitesinde böyle bir açıklama gördüm ama yine de bir tehlike var o da kas yırtılması falan. Daha iyi bir araştırma ile kesin karar alabilirim.

Son düzenleme:

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,047
İsim
uwu
Dostlarım bu video uygun geldi bugün bu hareketleri yaptım güzel bir program. Ancak hareketleri yaparken de aklımdan geçen bir şey vardı o da tam gelişme çağında olduğum için bunların yan etkisinin kalıcı ve büyük olma ihtimaliydi. İnternette bu yüzden şınav mekik barfiks önerilmiş, bu arada rastladım amacımı kızlara hava atmak vs. sanmayın tek amacım sağlıklı ve fit olmak. Üstelik eskiden futbol vs. sporlarla aktif ilgilendiğimden bunun ne kadar diğer işleri yapma hevesini arttıracak, motivasyonunu arttıracak bir şey olduğunu biliyorum daha bugün gördüm işte. Özete gelirsek tahmin ettiğim gibi dambıl ile olan hareketleri yapmamalı mıyım ve bunun dışında neler yapabilirim? Bu arada kilom 45 boyum 1 63.
Bnde 15 yaşındayım 179 um 63 kilo bnde spor düşünüyorum ama uyku düzeni düzgün değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,046
İsim
ll.Wilhelm

Bu arada genelde güvendiğim evrim ağacı sitesinde böyle bir açıklama gördüm ama yine de bir tehlike var o da kas yırtılması falan. Daha iyi bir araştırma ile kesin karar alabilirim.
12 yaşında fit olmak istiyorsan dediğin gibi şınav barfiks gibi şeyler yeterli olur

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
İsmi ismi.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
12 yaşında fit olmak istiyorsan dediğin gibi şınav barfiks gibi şeyler yeterli olur
Rastgele şınav barfiks yetmez üstelik bu spor gibi aynı etkiyi veremez bir kere aynı disiplinle ciddi çalışmadığım için aynı olmaz bence. 10 şınav 3 set 10 mekik 3 set yapmak mantıksız geliyor hocam.

xragu

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,311
İsim
Fenasi Kerim durmaz
O Yaşta kickboks veya tekwando idealdir yaşın büyüdükçe gyme gidebilirsin şimdilik şınav mekik barfiks yeterli olucaktık kemiklerinin oturması ergenliğin bitmesi lazım daha çok küçüksün

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,046
İsim
ll.Wilhelm
Rastgele şınav barfiks yetmez üstelik bu spor gibi aynı etkiyi veremez bir kere aynı disiplinle ciddi çalışmadığım için aynı olmaz bence. 10 şınav 3 set 10 mekik 3 set yapmak mantıksız geliyor hocam.
Yaşına göre şınav mekik gibi şeyler yeterli diye düşünüyorum hocam

Altan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Altan D.
Futbol altyapıya gir oyna

ya da dövüşe yazıl

Rulep

80+ Gold
Vücut yapmak zahmet iş bu yaşta gereksiz kuvvetli olsan yeterliKoşu,barfiks,şınav,mekik yapabilirsin ayrıyaten ilgin varsa farklı sporlara da yöneltebilirsin ben badminton oynuyordum mesela

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Hocam bu arada düzenli yapıp pes etmemek istiyorsanız haftada en fazla 2-3 gün spor yapın sonra yükseltirsiniz bu arada deadlift ağırlıklı squat gibi hareketler yapmadığın sürece bir şey olacağını sanmıyorum rahatlıkla dambıl ile çalışabilirsin hem güçlenmiş olursun

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Nedox Bey
Konuyla alakasiz ama spor olarak masa tenisi guzel bu yaslarda kort tenis de olur.

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
İsmi ismi.
Hocam bu arada düzenli yapıp pes etmemek istiyorsanız haftada en fazla 2-3 gün spor yapın sonra yükseltirsiniz bu arada deadlift ağırlıklı squat gibi hareketler yapmadığın sürece bir şey olacağını sanmıyorum rahatlıkla dambıl ile çalışabilirsin hem güçlenmiş olursun
Güzel tavsiyeniz için teşekkürler.
Ülkede sporun anlamı futbol basketbol olmuş. Üstelik okuduğum çoğu yerde gelişme çağında ağırlık kaldırılmaz yalandır diye gördüm yani zırvaymış.

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Güzel tavsiyeniz için teşekkürler.
Ülkede sporun anlamı futbol basketbol olmuş. Üstelik okuduğum çoğu yerde gelişme çağında ağırlık kaldırılmaz yalandır diye gördüm yani zırvaymış.
Evet zaten öyle bir şey olmaz fakat yüksek ağırlıklar ile yaparsan sakatlanma ihtimali olur sana tavsiyem 3 veya 5 kilo dambıl ile başla güçlendikçe arttırırsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,780
Üyeler
156,981
Son üye
dinleyici921
Top Bottom