Neler Yeni

12100F ile RX 6700 XT, 1080P Darboğaz Yapar mı?

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
559
İsim
Mahir
Oyundan oyuna değişir tabi ama tahmini %10 civarı darboğaz olur. Çok rahatsız etmez ama bütçen olunca 2k ya geçsen güzel olur.

barisijen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Barış Bulut
@ilyas26 @DerratiX hocamlar teşekkür ederim. çok anladığım konular olmadığından emin olmak istedim. parçalara veya herhangi bir şeye zararı olmayacağı sürece sorun yok, 2K monitöre geçene kadar kullanacağım zaten 2-3 ay. performans noktasında da zaten 1080p'de kullanacak olmamdan mütevellit 2K'ya kıyasla daha iyi performans sağlayacağından, darboğaz kaynaklı performans kaybı da o arayı dengeleyecek gibi bir durum olur herhalde. gözle görülür bir rahatsızlık yaşatacak gibi gözükmüyor.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,868
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Şu video hocam. GPU Usage'e bakıyordum.
Hocam 12100F ve RX 6700 XT içeren şu video var, darboğaz olsa da etkisi ne denli hissettirir bilemiyorum tabii
Şu videoda da aynı işlemci RX 6700'ü tam anlamıyla besleyebiliyor ve 1080P'de darboğaz gözükmüyor. 6700 XT daha güçlü bir kart farkındayım ama 12100'ün tek çekirdek performansı da çok yüksek.
Alt çekirdekler tıkanırsa,, %1 ya da %o'de 1 FPS'in düşük olur o zaman da sıkıntı yaşarsın. Bence 6700XT yerine 6700 tercih etmelisin.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
@ilyas26 @DerratiX hocamlar teşekkür ederim. çok anladığım konular olmadığından emin olmak istedim. parçalara veya herhangi bir şeye zararı olmayacağı sürece sorun yok, 2K monitöre geçene kadar kullanacağım zaten 2-3 ay. performans noktasında da zaten 1080p'de kullanacak olmamdan mütevellit 2K'ya kıyasla daha iyi performans sağlayacağından, darboğaz kaynaklı performans kaybı da o arayı dengeleyecek gibi bir durum olur herhalde. gözle görülür bir rahatsızlık yaşatacak gibi gözükmüyor.
2-3 ay VSR ile idare edersin. Al geç hocam.

barisijen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Barış Bulut
Alt çekirdekler tıkanırsa,, %1 ya da %o'de 1 FPS'in düşük olur o zaman da sıkıntı yaşarsın. Bence 6700XT yerine 6700 tercih etmelisin.
Hocam ileride illa ki 2K monitöre geçerim diye almışken daha iyisini alayım dedim, o yüzden sipariş geçtim çoktan zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2-3 ay VSR ile idare edersin. Al geç hocam.

VSR'ı oyundayken driver'dan mı açıyorduk hocam? Gelince deneyeyim çok hakim değilim ben de.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,868
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam ileride illa ki 2K monitöre geçerim diye almışken daha iyisini alayım dedim, o yüzden sipariş geçtim çoktan zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

VSR'ı oyundayken driver'dan mı açıyorduk hocam? Gelince deneyeyim çok hakim değilim ben de.
AMD'nin denetim masasından Virtual Super Resolution ayarını açıp oyun içi çözünürlüğünü arttıracaksın hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,930
Üyeler
152,148
Son üye
bekir_eker
Top Bottom