Neler Yeni

13 yaşında 1.64 boy 55 kilo olmak

KaRa BeLa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Ege Ünal
13 yaşındayım boyum 1.64 kilom 55. Spora gidiyorum yaklaşık 1 ay oldu başlayalı. Haftada 1 cheat meal yapıyorum. Cheat mealden sonra hiç cips kola tüketmiyorum düzenli olarakta spor yapıyorum. Sizce haftada 1 cheat meal çok mu? Birde spora başlamadan önce çok şey yerdim neredeyse hepsini azalttım/kestim. Ve yiyip yiyip kilo alamayan bir vücüt tipine sahibim. Kilom normal mi?

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Hastalıklı olmadığın sürece yiyip yiyip kilo alamayan bir vücut tipi yoktur. Eğer haftanın yarısından fazlasında spora gittiğini varsayarsak hafif hafif kilo almak için 2800 kalori civarı alman gerekiyor. Ek olarak spor olarak fitness yapıyorsan lütfen protein eksik etme. Proteini eksik edersen antrenman sonrası parçalanmış kasların ya çok yavaş iyileşecek ya da iyileşmeyecek ve kas kaybı yaşayıp gelişim gösteremeyeceksin. **Senin vücut tipine ve şu anki amacına önerilen protein günlük 100gr civarı.

.RBO.

80+ Silver
Kilo alma üzeride kendimden örenek vereceğim yaşlarımız yakın ben 14 üm spora 71 kg olarak başladım boy186 80 e çıktım nasıl oldu normal yemekleri biraz fazla yedim üstüne son akşam yemeğinden sonra 1 tabak dolusu yeşil mercimek yedim bu aralar kilo alışım frenlesede gücüm artıyor baya düşük bütceliyim bu arada haftada tavuğu max4 gün yiyebiliyorum belki 3 bazen iyice düşüyor ama bu artık benim yaşamım halin geldi o yüzden farketmez bir gün calori macro hedifi tuturamadım diye sporu bırakacak kahrolacak halim yok

KaRa BeLa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Ege Ünal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hastalıklı olmadığın sürece yiyip yiyip kilo alamayan bir vücut tipi yoktur. Eğer haftanın yarısından fazlasında spora gittiğini varsayarsak hafif hafif kilo almak için 2800 kalori civarı alman gerekiyor. Ek olarak spor olarak fitness yapıyorsan lütfen protein eksik etme. Proteini eksik edersen antrenman sonrası parçalanmış kasların ya çok yavaş iyileşecek ya da iyileşmeyecek ve kas kaybı yaşayıp gelişim gösteremeyeceksin. **Senin vücut tipine ve şu anki amacına önerilen protein günlük 100gr civarı.
Proteini haftanın 5 günü alıyorum neredeyse. Kırmızı et ve tavuk göğsü yiyerekten. Yağı dediğim gibi bayağı azalttım. Şekerde aynı şekil. Benim merak ettiğim bir soru daha var. Kilom direk kas yapmaya uygun yatkın bir vücüt mu? Yoksa kilo verip yaparsam dahamı iyi olur? Şuan direk kas yapıyorum. Cheat meal aralıkları normal mi?

Top Bottom