Neler Yeni

144 Hz ve üstü sorunsuz monitör tavsiyesi

melih35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Melih
Bütçe
2000
Merhabalar forum üyeleri, Asus VG24VQ modeli vardı. Ölü pikselden ve ghostingden iade talebi oluşturdum. Sonucu bekleyene kadar monitör araştırmasına girdim. 1-2 hafta sürem var.

Bütçem 2000TL çok iyi sorunsuz bir monitör olursa fiyatı biraz daha arttırabilirim. Ekran kartım RTX2060
Kullanım amacım: Oyun, film, dizi ve kodlama için kullanacağım. Bana oyun oynarken ve film izlerken sıkıntı vermesin yeter

Monitörden beklentilerim şunlar;
  • 144Hz veya üzeri
  • Ghosting olmaması
  • Işık sızması olmaması
  • Flickering sorunu olmaması
  • Max 24 inc
  • 1 ms olayı çok önemli değil Gerçek GtG monitörler çok pahalı
    bunların olduğu monitörler bakıyorum. En önemli nokta Hiç sorunsuz değil de. En az sorunu olanı almak derdim. Ghosting olmaması, ışık sızması olmaması.
Gözüme çarpan monitörler. Bu monitörleri kullanan arkadaşlar Ghosting, ışık sızması gibi durumları gerçekten objektif şekilde yazarlarsa çok iyi olur.
  • Viewsonic XG2405 IPS (Bu monitörde ghosting yok diyorlar ancak Işık sızması denilen olay varmış.)
  • ASUS VG249Q IPS (Bu monitörü tam bilmiyorum araştırmadım vatan bilgisayarda görüp orada Ghosting testi için ekranı koyu gri yapıp mouse ile test ettiğimde yok gibiydi. Bu monitörü kullananlar varsa tüm detayları yazarsanız sevinirim.)
  • LG 24GN650-B 23.8 (Bu monitörü gördüm bunun satışı güvenilir sitelerde stokta yok. Ghosting ve ışık sızması olayını çok görmedim kimse tam net bir bilgi vermemiş)
Toparlayacak olursam. Belirtmiş olduğum monitörlere sahip arkadaşlar bahsettiğim (Ghosting, ışık sızması, flickering vb) problemlerin olup olmadığı konusunda net bilgileri bizlerle paylaşırsa iyi olur.
Bu söylediklerimin dışında (Ghosting, ışık sızması, flickering vb) sorunlarının olmadığı monitör tavsiyelerinizi yazınız.

Bir sorum da şu olacak, genelde TN haricinde VA paneller önerilir Ghosting'in az olması için ama bu baktığım 3 monitörde IPS ve ghosting olayı neredeyse yok gibi. Bunu açıklayacak var mı ?

Top Bottom