Neler Yeni

15-18K Arası Hangi Laptop Tercih Edilmeli

Ö.F.Ç.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ömer Çaylan
Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar 18K bütçe ile günlük kullanım ve üniversite için laptop arıyorum. Bu bütçede şunları buldum (Hp Dell Asus ve Casper markalarını eledim)

Lenovo tarafında V15 e sıcak bakıyorum işlemcisi güçlü 16 gb ram lakin ekranın Tn panel olması ve yapılan yorumlardan malzeme kalitesinden şüpheliyim.
Acer olarak i5 Intel Core i5-1235U ve mx 550 ve ıps ekran olması nedeniyle düşünüyorum lakin 8 gb ram az geliyor ilerde bir 8 daha ekleme imkanı var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Özetle : Günlük kullanım ve Üniveriseti için hangisi ideal olur , malzeme kalitesi olarak daha iyidir. Harici gpu dan vazgeçip 16 gb ram'li almak daha mı mantıklı olur Acerin extensa 15 i7-1255u işlemcili olanına da sıcak bakıyorum.

Cihazları kullanmış bilen arkadaşlar artıları eksileri yönünden yardımcı olursa sevinirim, bu bütçede laptop arayıp benim gibi kararsız kalan arkadaşlara da yardımcı olur umarım konu.

Golf 4 R32

80+ Silver
Ekran kartı olmayan laptop alma. MX550 ekran kartı olanı kaçırma derim.

MyBeN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Murat Cmgl
Ben tavsiye değil sadece karar verme aşamasında sana yardımcı olacak bilgi sunacağım. Acer Aspire 3 A315 42G kullanıyorum yaklaşık 3 yıldır Pc günün en az 18 saati sürekli açık ve genel olarak memnunum. Win 10 işletim sistemi yüklü ve 8 gb Ram gerçekten çok yetersiz kalıyor ben 16 Gb ye çıkartım.

Pc nin memnun olmadığım tarafı ise kasası. Ekran menteşeleri maalesef çok çabuk sorun yarattı üstelik Pc evde kullanılıyor ve monitöre bağlı. Yani o kapak yeri geldi 1 ay bile kapanmadığı oldu ki bilgisayarıma çok özen gösteririm çünkü onun üzerinden ekmek yiyorum. Menteşeler sertleşince kapat iç taraftan deforme olmuş. Üstelik Acer servisi de pc gelecek 6 hafta bekleyecek parça bulabilirsek gibi bir diyaloga girdi benimle. Afaki şekillerle yapıştırma yolu ile yarım yamalak çözdürdük. Ekranın alt tarafında açıklık var. Gerekirse ekranı söker kasa olarak kullanırım yine de kullanırım çünkü donanımsal olarak hiç bir şikayetim yok.

Şimdi senin verdiğin Acer modellerinde ekran menteşesi nasıldır tam olarak kestirmek zor. Ancak resimlere dikkat edersen ekranı açarken menteşe ve ekran bölümünün alt tarafı bir yükseltici görevi görüyor yani orada bir sürtünme olacağı anlaşılıyor. 3 5 ay sonra o kapağın alt tarafında deforme olur mu diye düşünüyorum. Bence bu kapak modelinin nasıl olduğuna teknoloji marketten bak ve ona göre değerlendir. Malum para kolay kazanılmıyor.

Ö.F.Ç.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ömer Çaylan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şuna da bakabilirsiniz
Hocam hem ram düşük hem depolama asusun cihazları f/p olarak mantıksız kaldığı için eledim.
bir de şunu atıyım https://www.n11.com/urun/lenovo-thi...d-dizustu-bilgisayar-42145086?magaza=bisistem

Thinkbook kasası metal kasa biraz daha orta sınıf bir laptop ve kasası ekstra parmak izi okuma vs var düşünülebilir sonradan ssd arttırılır
Cihazı araştırıp yorumlarına da baktım genelde olumlu yorum ve bu model ıps ekran ve klavye aydınlatması bulunuyormuş attıgınız linkin depolama alanı düşük olduğu için bu linki buldum :

İlerleyen dönemde bir 8 gb ram daha eklerim diye düşünüyorum alacağım mx550 olan acer içinde aynısını düşünüyordum. şuan için tercihim lenovo thınkbook oldu hem olumlu yorumlar hemde malzeme kalitesi yönünde katkınız için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben tavsiye değil sadece karar verme aşamasında sana yardımcı olacak bilgi sunacağım. Acer Aspire 3 A315 42G kullanıyorum yaklaşık 3 yıldır Pc günün en az 18 saati sürekli açık ve genel olarak memnunum. Win 10 işletim sistemi yüklü ve 8 gb Ram gerçekten çok yetersiz kalıyor ben 16 Gb ye çıkartım.

Pc nin memnun olmadığım tarafı ise kasası. Ekran menteşeleri maalesef çok çabuk sorun yarattı üstelik Pc evde kullanılıyor ve monitöre bağlı. Yani o kapak yeri geldi 1 ay bile kapanmadığı oldu ki bilgisayarıma çok özen gösteririm çünkü onun üzerinden ekmek yiyorum. Menteşeler sertleşince kapat iç taraftan deforme olmuş. Üstelik Acer servisi de pc gelecek 6 hafta bekleyecek parça bulabilirsek gibi bir diyaloga girdi benimle. Afaki şekillerle yapıştırma yolu ile yarım yamalak çözdürdük. Ekranın alt tarafında açıklık var. Gerekirse ekranı söker kasa olarak kullanırım yine de kullanırım çünkü donanımsal olarak hiç bir şikayetim yok.

Şimdi senin verdiğin Acer modellerinde ekran menteşesi nasıldır tam olarak kestirmek zor. Ancak resimlere dikkat edersen ekranı açarken menteşe ve ekran bölümünün alt tarafı bir yükseltici görevi görüyor yani orada bir sürtünme olacağı anlaşılıyor. 3 5 ay sonra o kapağın alt tarafında deforme olur mu diye düşünüyorum. Bence bu kapak modelinin nasıl olduğuna teknoloji marketten bak ve ona göre değerlendir. Malum para kolay kazanılmıyor.
Yorumunuz için teşkkür ederim karar verme aşamasında en önemli konuya değindiğiniz biraz araştırdıktan sonra dediğiniz gibi ekran menteşesi yada alt tarafı sınkıntı yaratabiliyormuş.

Şuan aklımda bu cihaz var malzeme kalitesi ve işlemci / ram / depolama vs. olarak mantıklı bulduğum ilerleyen dönemde bir 8 gb ram daha eklemeyi düşünüyorum.

Ö.F.Ç.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ömer Çaylan
Bir parça daha ince araştırma yapabilirseniz hocam belki daha uygun RAM Li ve ssd Li bulabilirsiniz
Mesela
Lenovo Thinkbook 15 G3 Acl 21A4019MTX Ryzen 7 5700U 16GB 512GB SSD 15.6 Full Hd Freedos Notebook
Thınbookların hepsini araştırdım hocam gpu olmadığı için bu linki atmadım lakin işemcisi güçlü olduğu 16/512 olarak bunu da değerlendirebilirim F/P olarak.

Acer 1235u işlemci Lenovo 1135g7 den daha performanslı.Tercih sizin tabii ki.
Acer almayı düşünüyordum fakat araştırınca ekran meteşesinde sıkıntı olabileceğini gördüm malzeme kalitesi biraz da kalitleli olsun istiyorum
gpu suz olarak ryzen 7 5700 16 gb ram i5 1235 den daha performanslı ona ne diyorsunuz.

lenovo thınbook içi 8 ram 256 gb depolama bana yeter diyen arkadaşlar bu fırsatıda değerlendirebilir.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,705
Üyeler
140,688
Son üye
medyumik
Top Bottom