Neler Yeni

15000 TL sistem toplama

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Soner SOFRACI
Herkese, merhaba. Abim ve kendim için tamamen oyun amaçlı sistem toplamak istiyoruz. Birkaç haftadır forumdaki konuları inceledik ve en çok bahsedilen parçalardan sistemler oluşturduk. Bu iki sistem için görüşlerinizi alabilir miyim öncelikle. Sistemlerin parçaları uyumlu mudur? Değilse neleri değiştirmemizi önerirsiniz? Kendim için 3700X ve 2070 Super'den oluşan en fazla 15000 TL'lik sistem oluşturmaya çalışıyorum ama önerilen parçalardan oluşturduğum sistem pek o bütçeye yaklaşmıyor :D Tek yerden topladığım için de yüksek fiyatlar çıkmış olabilir. Parçaları tek tek toplayınca daha uygun olabilirse o şekilde de düzenleyebilirim. İşlemci ve ekran kartı sabit olacak şekilde daha uygun fiyata sistem önerirseniz çok sevinirim. Aynı şekilde abimin sistem için de 15000-18000 arası daha uygun olabilecek bir sistem varsa onu da duymak isterim. Yardımlarınız bekliyorum. Çok şey istediysem kusuruma bakmayın. Şimdiden yardımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.
Kendime oluşturduğum sistem.
benim sistem.jpg
Abime oluşturduğumuz sistem.
abimin sistem.jpg

berkay SİCİMLİ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
BERKAY SİCİMLİ
Herkese, merhaba. Abim ve kendim için tamamen oyun amaçlı sistem toplamak istiyoruz. Birkaç haftadır forumdaki konuları inceledik ve en çok bahsedilen parçalardan sistemler oluşturduk. Bu iki sistem için görüşlerinizi alabilir miyim öncelikle. Sistemlerin parçaları uyumlu mudur? Değilse neleri değiştirmemizi önerirsiniz? Kendim için 3700X ve 2070 Super'den oluşan en fazla 15000 TL'lik sistem oluşturmaya çalışıyorum ama önerilen parçalardan oluşturduğum sistem pek o bütçeye yaklaşmıyor :D Tek yerden topladığım için de yüksek fiyatlar çıkmış olabilir. Parçaları tek tek toplayınca daha uygun olabilirse o şekilde de düzenleyebilirim. İşlemci ve ekran kartı sabit olacak şekilde daha uygun fiyata sistem önerirseniz çok sevinirim. Aynı şekilde abimin sistem için de 15000-18000 arası daha uygun olabilecek bir sistem varsa onu da duymak isterim. Yardımlarınız bekliyorum. Çok şey istediysem kusuruma bakmayın. Şimdiden yardımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
cok pahalı değil mi bu pc de lol csgo gta falan mı oynıcanız cok pahalı

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dengesiz olmuş ayrıca kendine topladığın sistemin anakartı atx , kasa matx sığmaz içine.

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,292
İsim
Kaan
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
fiyatlar bana pahalı geldi

berkay SİCİMLİ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
BERKAY SİCİMLİ
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Soner SOFRACI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cok pahalı değil mi bu PC de lol csgo gta falan mı oynıcanız cok pahalı
Evet pahalı baya ben de daha düşük fiyatlı sistemler olabilir mi diye sizlere sormak istedim. Yani pubg tarzı oyunlar da oynanacak assassins creed tarzı oyunlar da.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dengesiz olmuş ayrıca kendine topladığın sistemin anakartı atx , kasa matx sığmaz içine.
Teşekkürler düzeltme için. Neler yapmak gerekir dengeli hale getirmek için?

berkay SİCİMLİ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
BERKAY SİCİMLİ
Evet pahalı baya ben de daha düşük fiyatlı sistemler olabilir mi diye sizlere sormak istedim. Yani PUBG tarzı oyunlar da oynanacak assassins creed tarzı oyunlar da.
valla ben3 yıl önce 4k'ya sistem almıstım pugb orjinal her şey oynanıyor yani 15 20 k fiyatlar asırı yüksek başka arkadaşlarada sor forumda

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,606
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
İlk sisteme koyduğun kasa Micro-ATX, o anakartı takamazsın ATX çünkü.
Anakartı X570 chipsetli almak yerine MAG B550 TOMAHAWK gibi bir anakart koy, gerek yok X570 chipsetli olmasına.
Sıvı soğutucuyu SilverStone PF240 ile değiştir, daha iyi çünkü.
PSU'yu ve kasayı çıkart, MasterBox MB511 ARGB 650 Watt koy. Hem kasa daha iyi olsun, hem de PSU daha iyi olsun diyorsan MasterCase H500 ARGB 750 Watt koy.
Ekran kartının modelini değiştirebilirsin istersen.

İkinci sistemdeki ekran kartını ışıklı bir model ile değiştir :D. Gaming OC modelini koysan bile olur.
Kasa ile PSU'yu çıkart, MasterCase H500 ARGB 750 Watt koy.
Sıvı soğutucuyu da aynı şekil SilverStone PF240 ile değiştir.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Evet pahalı baya ben de daha düşük fiyatlı sistemler olabilir mi diye sizlere sormak istedim. Yani PUBG tarzı oyunlar da oynanacak assassins creed tarzı oyunlar da.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler düzeltme için. Neler yapmak gerekir dengeli hale getirmek için?
Hazır sistemlere bakın bence. Fiyat çok daha uyguna gelir.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,694
Üyeler
152,943
Son üye