Neler Yeni

Yardım (1ms vs 4ms gtg) arasindaki fark gozle gorulebilir bir fark mi? 3 mon. arası

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Huzeyfe
Arkadaslarım fotoğraf-video editi yapacağım, dizi film izleyeceğim, lol- knight gibi oyunlar oynayacağım (cs-valo gibi fps oyunlar değil)
Evimde tv olmadığı için birazda büyük olsun istiyorum ama 31.5 inç olan msi ile 27 inç olan arasında gözüme takılan 1ms 4ms farkı var. Bu fark için küçük ekran almaya değer mi fiyat olarak aynı nerdeyse. Film dizi izlerken bu gözle görülebilir bi gecikme mi ?
Birde büyük ekranlarda LG'de güzel görünüyor. HDR400 özelliğide var diğerinden farkı diğeri HDR ready bunların arasında büyük farklar var mı ?
Birde benim ekran kartım AMD --> LG olanda freesync premium desteği falan var MSİ olanalarda sadece G-sycn var.

Bu şartlar altında nasıl bi tercih yapardınız ?

KYLORIN90

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
675
İsim
Eymen
Arkadaslarım fotoğraf-video editi yapacağım, dizi film izleyeceğim, lol- knight gibi oyunlar oynayacağım (cs-valo gibi fps oyunlar değil)
Evimde tv olmadığı için birazda büyük olsun istiyorum ama 31.5 inç olan msi ile 27 inç olan arasında gözüme takılan 1ms 4ms farkı var. Bu fark için küçük ekran almaya değer mi fiyat olarak aynı nerdeyse. Film dizi izlerken bu gözle görülebilir bi gecikme mi ?
Birde büyük ekranlarda LG'de güzel görünüyor. HDR400 özelliğide var diğerinden farkı diğeri HDR ready bunların arasında büyük farklar var mı ?
Birde benim ekran kartım AMD --> LG olanda freesync premium desteği falan var MSİ olanalarda sadece G-sycn var.

Bu şartlar altında nasıl bi tercih yapardınız ?
film izlemek için ms diye bir kavrama bakma dünyanın en büyük hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Huzeyfe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
film izlemek için ms diye bir kavrama bakma dünyanın en büyük hatası
Yani gozle gorulebilir bi fark degil bu anladigim kadariyla degil mi ? Profesyonel oyuncular icin falan onemli gibi geldi bana

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Eren Mutlu
Bu olay common kullanıcı için önemli değil bence daha çok profesyonel fps oyuncularını ilgilendiriyor. Örnek vermek gerekirse Xantares in kendi söylemi tüm esporcular kullandıkları mouse u 20 günde bir değişiyor çünkü micro düzeyde bozulmalar farkediyorlarmış ama sıradan bir kullanıcı bu düzeyin farkında bile olmuyor çoğu zaman.

Top Bottom