Neler Yeni

2 Aynı Sistem Özellikleri Olan Sistemde Farklı Fps Değerleri?

GLOMBY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Bayram Enes
E ayarlarımız farklı demişsin?
Siz ne ayarından bahsediyorsunuz anlamadım hocam? Alt tarafı cs2 oynuyoruz ve sistemlerimiz aynı, fps değerleri resmen 2 kat aşağıda. Bunun ayarla bir alakası yok en bilmeyen adam bile anlar bence...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum şimdi bi kaç ss almanı isticem senden.
Msi afterburner ile oyun içi gpu cpu kullanımı çekilen güç ve fps değerlerini gösteren ss. Çözünürlük,grafik kalitesi ayarlarını gösteren ss. Bunları iki pc için çek at. Cs ve valoda aldığın fps düşük diyorsun ikiside işlemci tabanlı oyunlar. Ekran kartını darboğaz yapıcak ayarlarda kullanıyosun kuvvetle muhtemel. Sen ss'leri at sorununu çözücem ben.
Sisteme Windows 10 Pro formatı attım. Yarın gün içerisinde cs2 kuracağım ve geri dönüş yapacağım @Kürşat Kütükçü

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat
Siz ne ayarından bahsediyorsunuz anlamadım hocam? Alt tarafı cs2 oynuyoruz ve sistemlerimiz aynı, fps değerleri resmen 2 kat aşağıda. Bunun ayarla bir alakası yok en bilmeyen adam bile anlar bence...
Her şey aynı diye konu açıp 3 sayfa konuştuktan sonra ayarlarımız farklı demen çok saçma çünkü

GLOMBY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Bayram Enes
Her şey aynı diye konu açıp 3 sayfa konuştuktan sonra ayarlarımız farklı demen çok saçma çünkü
Hocam ayarlarımız aynı da test yaptım fakat bu konudan sonra olduğu için konuyu yazanlara cevap vermem daha doğru olacağından yazmadım. Şu anda gereksiz polemik yapıp konuyu kirlettiğinizi düşünüyorum. Burada bir probllem var ve çözümü için konu açtım, yardımcı olursanız sevinirim.

anifraxe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Furkan
Monitörün Hz değeri performansa etki edebilir diyen olmuş Allahım sabır ver.. Şimdi konuya gelecek olursak:

Ben sizi tam anlayamadım şuan da. Grafik ayarlarınız aynı mı yoksa değil mi? Grafik ayarlarınız aynı değilse 2 bilgisayarda da aynı ayarlara alıp denemeniz lazım. Onun haricinde 2 bilgisayarında eş zamanlı olarak MSI Afterburner ile takip edilmesi gerekiyor. Bir bilgisayar 300 FPS alırken kullanımlar ne durumda, diğer bilgisayar 150 FPS alırken kullanımlar ne durumda diye. CS dediğimiz oyunda konsola yazılan bazı kodlar ile FPS arttırılabiliniyor. Kardeşinizin oyununda yazılı olan konsol komutları olabilir mi? 23H2 guncellemesinden önce oyun performansı olarak Windows 10 ve Windows 11 arasında çok bir fark kalmamıştı. Fakat son güncellemelerden sonra ne durumdalar bilmiyorum. Windows 10'da özellikle CS ve Valo gibi işlemci gerektiren oyunlar daha fazla performans veriyor fakat bu kadar da fark olmaz diye düşünüyorum. Açıkçası ben donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Sizin kaçırdığınız bir şey var muhtemelen.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat
Hocam ayarlarımız aynı da test yaptım fakat bu konudan sonra olduğu için konuyu yazanlara cevap vermem daha doğru olacağından yazmadım. Şu anda gereksiz polemik yapıp konuyu kirlettiğinizi düşünüyorum. Burada bir probllem var ve çözümü için konu açtım, yardımcı olursanız sevinirim.
Gereksiz polemik yapmıyorum, ayarın farklıymış diyorum
Siz ne ayarından bahsediyorsunuz anlamadım hocam? Alt tarafı cs2 oynuyoruz ve sistemlerimiz aynı, fps değerleri resmen 2 kat aşağıda. Bunun ayarla bir alakası yok en bilmeyen adam bile anlar bence.
Diye polemik yaratan, bağırıp çağıran sizsiniz.

Ne yaparsan yap, nasıl çözersen çöz. 3 sayfa her şey aynı diyip sonra ayar farklıydı yaaa diye takılırsan kimse sana yardımcı ol(a)maz. Bu kadar iyi biliyorsanız neden konu açtınız ?

Screenshot_20240111_030656_YouTube~2.jpg

Screenshot_20240111_030631_YouTube~2.jpg

Allah allah %30-40 fark neden acaba, aynı bilgisayardayken hem de 🤣🤣🤣🤣🤣

Son düzenleme:

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,940
İsim
Hacı
Silikon kalitesi + işletim sistemi farkı eğer oyun grafikleri de birebir aynı ise.

YusufMir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Yusuf Özdemir
Dostum kardeşimin sistemi direkt arkamda. Grafik kalitesi benimkisinden daha düşük, performans ayarları yapılı, amd grafik ayarlarını ellemedim çünkü ddu ile driverları sıfırdan tekrar kurdum. C diskinde M2 ssd'ye kurulu ve boş alan 200gb var. hava sıcak değil, istanbulda yaşıyorum.
Masanın eve gelen şase kablolarının uzunluğu? 😂 Neyse biraz ciddiyet.

bor4n

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
boran
Monitörün Hz değeri performansa etki edebilir diyen olmuş Allahım sabır ver.. Şimdi konuya gelecek olursak:

Ben sizi tam anlayamadım şuan da. Grafik ayarlarınız aynı mı yoksa değil mi? Grafik ayarlarınız aynı değilse 2 bilgisayarda da aynı ayarlara alıp denemeniz lazım. Onun haricinde 2 bilgisayarında eş zamanlı olarak MSI Afterburner ile takip edilmesi gerekiyor. Bir bilgisayar 300 FPS alırken kullanımlar ne durumda, diğer bilgisayar 150 FPS alırken kullanımlar ne durumda diye. CS dediğimiz oyunda konsola yazılan bazı kodlar ile FPS arttırılabiliniyor. Kardeşinizin oyununda yazılı olan konsol komutları olabilir mi? 23H2 guncellemesinden önce oyun performansı olarak Windows 10 ve Windows 11 arasında çok bir fark kalmamıştı. Fakat son güncellemelerden sonra ne durumdalar bilmiyorum. Windows 10'da özellikle CS ve Valo gibi işlemci gerektiren oyunlar daha fazla performans veriyor fakat bu kadar da fark olmaz diye düşünüyorum. Açıkçası ben donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Sizin kaçırdığınız bir şey var muhtemelen.
Hocam konudan alakasız ama en performanslı windows 10 sürümü hangisi sizce? Ghost spectre'ye geçeceğim, en son windows sürümünü kuracaktım ama siz bunu diyince aklıma geldi.

10 Pro 11 pro ya göre çok daha iyi, 11 4gb Ram kullanıyor, 10 taş çatlasın 2gb
Benim windows 10 3.1gb kullanıyor boşta bütün windows ayarlarını vs yaptım, ama custom windows'a geçicem zaten 500-600mb ram kullanıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Recep Karataş
Başlata grafik yazıp grafik ayarlarından oyunun exe sini ekleyip en yüksek performansı seçin. Benzer durumu gta online da yaşamıştım

GLOMBY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Bayram Enes

Reisim ben şu anda ben Windows 11'den 10'a geri geçiş yaptım. Cs2'yi yüklüyorum aynı grafik ayarlarında dahil aynı performansı verdi sistem. Yani olay grafikle alakalı değil. Bazı arkadaşlar dalga geçecek yer aradağından bana sarıp durmuş. Grafik ayarlarının fpse etkisini ve aynı ayarlarda test etmemiz gerektiğini ben zaten biliyorum ve aynı ayarlarda test yaptım da. Sonuç değişse hee evet sorun benden kaynaklı kusura bakmayın grafiği düşürdüm geçti derdim. Böyle bir şey söz konusu olmadığından dolayı konunun aktifliği devam edebilir ancak öncelikle Windows 10'daki testi yapmam gerekiyor :)

Gereksiz polemik yapmıyorum, ayarın farklıymış diyorum

Diye polemik yaratan, bağırıp çağıran sizsiniz.

Ne yaparsan yap, nasıl çözersen çöz. 3 sayfa her şey aynı diyip sonra ayar farklıydı yaaa diye takılırsan kimse sana yardımcı ol(a)maz. Bu kadar iyi biliyorsanız neden konu açtınız ?

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Allah allah %30-40 fark neden acaba, aynı bilgisayardayken hem de 🤣🤣🤣🤣🤣
Hocam ben kimseye bağırıp çağırmam olay neyse onu söyledim böyle anladıysanız sizin sorununuz. Bu yaptığınız da saygısızlık ne yani ben boş yere bu kadar insana yalan mı söyleyeceğim de sistemimin bu olmadığını falan ima ediyorsunuz. He ayrıca çok yardımcı olmak istiyorsanız eğer ben zaten bu ayarlarda 1280x960 çözünürlükte yaptım testleri her iki bilgisayarda da. Ona rağmen bu değerleri alıyordum...

Son düzenleme:

GLOMBY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Bayram Enes
@Kürşat Kütükçü Hocam Windows 10 Pro'ya geçtikten sonra fpsim kardeşimin sistemi ile aynı oldu diyebilirim. Şu anda 270-330 fps civarlarında dolaşıyor. 130-170fps civarlarında alıyorken sadece bir işletim sistemi düşürerek bu kadar fark edeceğini açık söylemem gerekirse düşünmüyordum. Teşekkür ederim sağ olun var olun. Şimdi valorant yüklüyorum, onda da benzer problemler yaşıyordum bakalım durum ne olacak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet Yasin KANLI
Dostlar kardeşim ve bende aynı sistem var CS2'de fps karşılaştırması yaptığımızda ben 170/130 fps bandında alırken kardeşimin sisteminde 300fps civarı alıyor. DDU ile ekran kartı yazılımını tamamen kaldırıp tekrar kurdum ama hiçbir şey değişmedi. Bu sorunu acilen nasıl çözebileceğim konusunda yardımcı olur musunuz?
Sistem bilgilerim: Asus ROG Strix Radeon RX 6650 XT OC V2 - i3-12100F -- Asus Prime H610M-R D4-SI - Kingston Fury Beast 2X8GB
AMD kartları öyle mi bilmiyorum ama Nvidia 3000 serisi ve üstünde yüksek çözünürlükte daha yüksek FPS verir kartlar çünkü 2k ve üstünde güç ekran kartına biner 1080p ve altında işlemciye güç biner işlemci de ekran kartını tam besleyemez ve dar boğaz olur mesela bende 3070ti var 1080p de bende senin FPS değerlerinin aynısını alıyorum ama 2k alınca yükseliyor. Ve bios önemli onu da kontrol et Windows 10 a geç

Goksel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Goksel
windows 10 pro 100 fps civari aldigim rust'ta windows 11 pro ile 200 kadar ciktigini goruyorum

Top Bottom