Neler Yeni

2. EL BİLGİSAYARIM KAÇ LİRA EDER

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Mahir
hocam okeyde genel konuşuyorum piyasadan ben tek ilanla değil ki bu işler ben araba satarken en ucuzu mu baz alıyorum?
3 Aylık ilan bu arada eskidir üstad. 3 ayda piyasa alt üst oluyor resmen TR şartlarında.
Dostum net bilgin yoksa yazma. Böyle bir sürü ilan var 5dk araştır görürsün. Arkadaş ortalama fiyatları sormuş, bu aralar piyasayı takip ettiğim için yazdım. İsteyen istediği fiyata koysun beni ilgilendirmez ama ortalama fiyatı 10k olan bir şeyi ikinci elde 14k ya satamazsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
ÖZGÜR KAPTAN
kasa 8-9k
mouse, klavye ve monitör 3k
BİLGİSAYAR DONANIMLARI SIRASIYLA ŞÖYLE
EKRAN KARTI= ASUS ROG STRİX RTX 2060 6 GB
İŞLEMCİ=AMD RYZEN 5 3600
ANAKART=ASUS TUF B450 PRO GAMİNG
RAM=CORSAİR VENGEANCE 2X8(16GB) 3200 MHZ
SSD=James Donkey 960 B 520/500MB/SN
GÜÇ KAYNAĞI=XİGMATEK X-POWER 650W 80PLUS
MONİTOR= GAMEPOWER 144HZ 1MS CURVED 24İNC
KASA=SHARKOOON RGB LİT 200
MOUSE=MSI GLUTCH GM30 RGB
KLAVYE= RAMPAGE KB R9
BU PARÇALARIN İNTERNETTE BULABİLDİGİM EN UCUZ SIFIR FİYATLARI TOPLAMI 31 BİN TL YAPIYOR BEN BU BİLGİSAYARI KACA SATABILIRIM 2.5 YILLIK BIR BILGISAYAR AMA BİR SIKINTISI YOK 25 VEYA DAHA ÜSTÜNE GİDEBİLİR Mİ?
25 üstü imkanı yok ideali 11 k ikinci el normalde 2060 kasayı 10 ya bulursun ama senin sistemin güç laynagi kasası anakarti falan iyiymiş monitör 3 k ekipmanlarda sıfırı 1500 falan onada 1000 de düz hesap olsun diye kısaca 16 k ya katıp ful sistem 15 14 e düşebilirsiniz he diyorsanız zamanım var bilgisi olmiyan birine satarım ozaman katın 20 k ya orası ayrı bizim Mersin'de benim bolgemde 2. El fiyatları okadar sacmaki bu sistemi 20 k ya katsan çok siritmaz ama tavsiye etmem

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Dostum net bilgin yoksa yazma. Böyle bir sürü ilan var 5dk araştır görürsün. Arkadaş ortalama fiyatları sormuş, bu aralar piyasayı takip ettiğim için yazdım. İsteyen istediği fiyata koysun beni ilgilendirmez ama ortalama fiyatı 10k olan bir şeyi ikinci elde 14k ya satamazsın.
tamam hocam doğrudur piyasayı sen o şekilde takip etmeye devam et.

HjRO

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Ekrem Fil
kk sadece ekran kartı 13 bin TL en ucuz ekran kartını o fiyata satarım ben o fiyat ne kasa için
o ekran kartının 2. elleri ortalama 4-6k arası.13k ona vereceklerini sanmıyorum.tabi fiyatı sen belirle senin malın

YazılımKafa

80+ Silver
Ya hocam anlamak istemiyorsunuz sanırım. Ben zaten 14 bine gidin bunu alın filan demiyorum ederi baktığımızda evet bu kadar değil. Fakat sarı sitede fiyatlar bu şekilde olunca emin olun kimse altına koymak istemez(aciliyeti olan vs harici).
Arkadaşın dediği gibi 14 15 e hazır sistem düşüyor 3060 lı bazen onu beklerim hem sıfır olmuş olur.
Sadece ben piyasa neyse ondan bahsediyorum. satılmazsa düşürür fiyatı sarı sitede böyledir.
Sıkıntıda burda zaten. Herkes fiyatı şişiriyor . Herkes böyle abartı fiyat girerse nasıl düşecek. Her konuda geçerli. Bi fiyat giriyorlar ,sonra başkası yüksek giriyor , o daha da yükseltiyor
, diğeride yükseltiyor derken böyle gidiyor. Benim anlayışıma göre ederinden fazla yazmak yanlıştır. Bu fiyatları şişirmekten başka bir şey değil. Bu yüzden insanlara tavsiye verirken ederine göre tavsiye etmeyi tercih ederim. Senin sahibinden fiyatına göre değmeyecek fiyatları önermenin kimseye faydası yok. Yanlışıkla bilgisayardan anlamayan biri buna 10k ederi varsa 14 k verirse senin hoşuna gider mi? Benim gitmez dostum. Teşekkürler, iyi akşamlar.

TahinPekmez

80+ Silver
bilgisi olmayan 25 bin liraya asla pc almaz, genelde hep en ucuz olsun pesindeler. yani 15bin tl ye gitsin hadi bilmeyene ama sari siteye ne bakan.
şimdi 0 araba ucuza ciksa kim.alir daha yüksek fiyatli 2.el ayni arabayi.
lakin pc nin 0 olani daha ucuz oldugundan sari site piyasasi tutmuyor.

emiliano

80+ Bronze
BİLGİSAYAR DONANIMLARI SIRASIYLA ŞÖYLE
EKRAN KARTI= ASUS ROG STRİX RTX 2060 6 GB
İŞLEMCİ=AMD RYZEN 5 3600
ANAKART=ASUS TUF B450 PRO GAMİNG
RAM=CORSAİR VENGEANCE 2X8(16GB) 3200 MHZ
SSD=James Donkey 960 B 520/500MB/SN
GÜÇ KAYNAĞI=XİGMATEK X-POWER 650W 80PLUS
MONİTOR= GAMEPOWER 144HZ 1MS CURVED 24İNC
KASA=SHARKOOON RGB LİT 200
MOUSE=MSI GLUTCH GM30 RGB
KLAVYE= RAMPAGE KB R9
BU PARÇALARIN İNTERNETTE BULABİLDİGİM EN UCUZ SIFIR FİYATLARI TOPLAMI 31 BİN TL YAPIYOR BEN BU BİLGİSAYARI KACA SATABILIRIM 2.5 YILLIK BIR BILGISAYAR AMA BİR SIKINTISI YOK 25 VEYA DAHA ÜSTÜNE GİDEBİLİR Mİ?
kasan en fazla 11 eder

Hasan344

80+ Gold
Top Bottom