Neler Yeni

Yardım 2. El iPhone 12 alınır mı

16yunus78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yunus kerem dönmez
2. El bir iphone 12 nin piyasası kaç olmalı ilk defa iphone alacağım TR cihazı olduğunu yada pilinin orjinal pili olduğunu nasıl anlayabilirim yaklaşık 10000-14000 arasında 2. El buldum pil yüzdesi %99 %100 deniyor ama sizce ne yapmalıyım

pyrex0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Kaan Çiflikoğlu
2. El bir iphone 12 nin piyasası kaç olmalı ilk defa iphone alacağım TR cihazı olduğunu yada pilinin orjinal pili olduğunu nasıl anlayabilirim yaklaşık 10000-14000 arasında 2. El buldum pil yüzdesi %99 %100 deniyor ama sizce ne yapmalıyım
sıfır cihaz değildir muhtemelen 99-100 de kalması için telefonun 4-5 ay falan kullanılmış olması lazım birde telefonun ımeı no dan yada seri numaradan sorgulatabilirsin orijinal olup olmadığını
Mesaj otomatik birleştirildi:

sıfır cihaz değildir muhtemelen 99-100 de kalması için telefonun 4-5 ay falan kullanılmış olması lazım birde telefonun ımeı no dan yada seri numaradan sorgulatabilirsin orijinal olup olmadığını
orijinal pill kısmıda içini açmadan anlaşılmaz ama değişmiştir

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
hocam 10 14k arası iphone 12 varsa eminim ki ya yurt dışıdır ya da bi sıkıntısı vardır kimse o fiyata 12 satmaz

pyrex0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Kaan Çiflikoğlu
hocam 10 14k arası iphone 12 varsa eminim ki ya yurt dışıdır ya da bi sıkıntısı vardır kimse o fiyata 12 satmaz
muhtemelen güncel piyasaya hakim değilim fakat 1 sene önce ip13 yd cihazımı 15-16 arasında satmıştım dediğin gibidir

Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
İcardi
O fiyata yurtdışıdır büyük ihtimalle. O fiyata 11 var.

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
muhtemelen güncel piyasaya hakim değilim fakat 1 sene önce ip13 yd cihazımı 15-16 arasında satmıştım dediğin gibidir
evet hocam şu an yurt içi 11ler bile 15ten başlıyor

16yunus78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yunus kerem dönmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben wp üzerinden konuştum sahibinden param güvende üzerinden satmayı kabul etti Tr cihazı olduğuna dair fatura attı vatandan alınmış 2 gün deneme süreniz var deneyebilirsiniz falan dedi ama faturayı ekledim anlayanlar kontrol edebilirmi ve Bursa içinde iphoneden anlayan varsa bana ulaşabilirse satın alırsam yardım alırım belki

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
Ben wp üzerinden konuştum sahibinden param güvende üzerinden satmayı kabul etti Tr cihazı olduğuna dair fatura attı vatandan alınmış 2 gün deneme süreniz var deneyebilirsiniz falan dedi ama faturayı ekledim anlayanlar kontrol edebilirmi ve Bursa içinde iphoneden anlayan varsa bana ulaşabilirse satın alırsam yardım alırım belki
hocam yurt içi ise sağında solunda bir şey vardır bir parçası sorunludur yine de alabilirsiniz ama 2 gün deneme süresine çok kanmayın adam sattıktan sonra kabul etmez böyle bir şeyi bence

16yunus78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yunus kerem dönmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam yurt içi ise sağında solunda bir şey vardır bir parçası sorunludur yine de alabilirsiniz ama 2 gün deneme süresine çok kanmayın adam sattıktan sonra kabul etmez böyle bir şeyi bence
Param güvende her koşulda alıcıyı haklı buluyor diye biliyorum artık çoğu satıcı kabul etmiyor çünkü mesela klavye alıp tuşlarını çıkarıp tuşları gelmedi diyerek iade edip tuşları alabiliyorlarmış benim tek merak ettiğim ben bu telefonu alınca yenilenmiş veya parcasi değişmiş olduğunu anlayabilir miyim

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Burak
Param güvende her koşulda alıcıyı haklı buluyor diye biliyorum artık çoğu satıcı kabul etmiyor çünkü mesela klavye alıp tuşlarını çıkarıp tuşları gelmedi diyerek iade edip tuşları alabiliyorlarmış benim tek merak ettiğim ben bu telefonu alınca yenilenmiş veya parcasi değişmiş olduğunu anlayabilir miyim

3uTools uygulamasini indirip cihazi baglarsin butun parcalari seri numarasiyla beraber gosterir. Degisen parcalari da isaretler.

16yunus78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yunus kerem dönmez
3uTools uygulamasini indirip cihazi baglarsin butun parcalari seri numarasiyla beraber gosterir. Degisen parcalari da isaretler.
Gerçekten işe yararsa alacağım hiç olmazsa geldiği gün direkt bi tamirciye baktırmakta mantıklı gelmiyor değil sahibinden kullanan varsa iade edememe gibi bir durum söz konusu olurmu çünkü 12000 lira az bi para değil benim için öğrenciyim daha lise

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Burak
Gerçekten işe yararsa alacağım hiç olmazsa geldiği gün direkt bi tamirciye baktırmakta mantıklı gelmiyor değil sahibinden kullanan varsa iade edememe gibi bir durum söz konusu olurmu çünkü 12000 lira az bi para değil benim için öğrenciyim daha lise

Sahibinden guvenilir bi platform degil hem alici hem satici icin. Ben onlara guvenip almam sahsen. Ama alacagin kisiye de bunu yaptirabilirsin indirsin programi baglasin atsin ekran goruntusunu ne var ne yok gorunur zaten.

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
904
İsim
Ali
Faturada IMEI numarası gözüküyor. Bu şekilde paylaşırsan IMEI klona düşünce sen uğraşırsın.

Edit
Faturadaki cihaz sorguda evet Türkiye cihazı olarak gözüküyor. Size gelince aynı IMEI ise bu konuda bir şüpheniz olmasın. Ama yetkisiz bir müdahale, sıvı teması veya orijinal olmayan parçayı yetkili servis açıp raporunu yazabilir. Dışardan anlayamazsınız.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,569
Üyeler
155,587
Son üye
captainmactavishh
Top Bottom