Neler Yeni

2.kez mezuna kalınır mı?

Selin0935

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Selin D.
2.kez mezuna kalırsam ailem beni yine dershaneye gönderecek geçen yılda dershaneye gitmiştim ama bu yıl dershane fiyatları da baya pahallandı durumumuz yok ailem mezuna kalırsan seni tekrar mecbur dershaneye vereceğiz diyor bir de kitap parası dershane parası vs derken nasıl yapacağım bilmiyorum
Durumun yoksa o zaman nasıl dershaneye gidebiliyorsun orasını anlamadım

FatZeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
İlker Mutlu Fil
Tecrübeyle sabit. 4 yıllık dandik bölümleri düşünüyorsan ya hazırlanırım tekrar girerim diyorsan kendini kandırırsın girdin diyelim boşa 4 yılın gider eğer istediğin bölümün iş imkani vs yoksa ( Bknz; işletme ). Onun dışında kendine inanmıyorsan boşa ne ailene para harcat ne kendini derbeder et. Ben 2 yıllık bir okula gittim sırf ailem istediği için az buz sevdim bölümü ama iş olanağı yok. Bu dönemde torpilsiz işe girmek zaten kolay değil. Kendine inancın varsa ( kandırmıyorsan kendini) bu yıl hazırlan seneye istediğin bölüme gir. Ama inancın yoksa dediğim gibi boşa parayı çöpe atma git hayata atıl ne bilim askerliği aradan çıkar sonra kendine iş bul vs.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Muhammet Aydın
Tecrübeyle sabit. 4 yıllık dandik bölümleri düşünüyorsan ya hazırlanırım tekrar girerim diyorsan kendini kandırırsın girdin diyelim boşa 4 yılın gider eğer istediğin bölümün iş imkani vs yoksa ( Bknz; işletme ). Onun dışında kendine inanmıyorsan boşa ne ailene para harcat ne kendini derbeder et. Ben 2 yıllık bir okula gittim sırf ailem istediği için az buz sevdim bölümü ama iş olanağı yok. Bu dönemde torpilsiz işe girmek zaten kolay değil. Kendine inancın varsa ( kandırmıyorsan kendini) bu yıl hazırlan seneye istediğin bölüme gir. Ama inancın yoksa dediğim gibi boşa parayı çöpe atma git hayata atıl ne bilim askerliği aradan çıkar sonra kendine iş bul vs.
2.kez mezuna kalırsam ailem beni yine dershaneye gönderecek geçen yılda dershaneye gitmiştim ama bu yıl dershane fiyatları da baya pahallandı durumumuz yok ailem mezuna kalırsan seni tekrar mecbur dershaneye vereceğiz diyor bir de kitap parası dershane parası vs derken bir sürü masraf nasıl yapacağım bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

2.kez mezuna kalırsam ailem beni yine dershaneye gönderecek geçen yılda dershaneye gitmiştim ama bu yıl dershane fiyatları da baya pahallandı durumumuz yok ailem mezuna kalırsan seni tekrar mecbur dershaneye vereceğiz diyor bir de kitap parası dershane parası vs derken bir sürü masraf nasıl yapacağım bilmiyorum

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Musa ÖZ
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Muhammet Aydın
Okumayacaksanız okumayın herkes okumak zorunda değil demek ki çalışmıyorsunuz

FatZeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
İlker Mutlu Fil
Muhammet bu durumu forumdan çok ailenle oturup konuşmanda gerekiyor. Burda senin isteğin önemli ailen seni elbet istersen destekleyecek lakin kendine inancın yoksa boşa ne kendini ne de aileni yor.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Musa ÖZ
okuma kardeşim. Bir de anlamıyorum 2 sene dershaneye gidip nasıl 2 milyon yapabiliyorsunuz? Tamam dershaneye ortam için gidiyorsunuz karı kız için gidiyorsunuz ama 2 milyon da yapma be. Hiç kitap yüzü görmemiş abim bile 20 25 tane paragraf 7 8 tane sosyal yapıp 800k yaptı. Gerçekten anlamıyorum sizi.

Bthnsvc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Batu
Bizim söylediklerimizi aşırı takma bir abi tavsiyesi olarak al. Benim sıralamamda kötüydü ama 2. kez mezuna kalmamak için 4 yıllık bi bölüme girdim hiç alakam olmayan ilk 2 yıl gırgır şamata eğlendik geçti sonrasında çok sıkıcı olmaya başladı şu an 2 yıl uzattım 2 yıldır okulada gitmiyorum. Ama arkadaşım 2 yıllık bi bölüme girip aynı anda üniversite sınavına çalışıp yazılım kazanmıştı sonra o üniversiteyi bırakıp direkt yazılıma geçti böyle bir şansında var dershanesiz çalışırım, başarırım dersen sen bilirsin.

2.kez mezuna kalırsam ailem beni yine dershaneye gönderecek geçen yılda dershaneye gitmiştim ama bu yıl dershane fiyatları da baya pahallandı durumumuz yok ailem mezuna kalırsan seni tekrar mecbur dershaneye vereceğiz diyor bir de kitap parası dershane parası vs derken nasıl yapacağım bilmiyorum
dershaneye giderek 2.senende gene başaramamış üstüne üstlük 2m sıralama yapmışsan bırak işe başla

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Muhammed Furkan Polat
Bu yıl ilk senemdi sınavda 2 milyon 122 bin sıralama yaptım 2.kez mezuna kalınır mı?
knk bak kendimden örnek vereyim ben 2019 mezunuyum ama ilk sene sağlık nedeniyle sınava giremedim mezuna kaldım 2020 yığılmanın olduğu yıldı ve sayısalda 500k yaptım 2021 benim için çok rahat geçti çünki çok iyi matematik yaparak iyi bi sıralama geldi ilk yıla göre 98k sıralama yaptım 396 puan ile sınav zordu 2022 yılında yine sınava girdim 416 puan aldım ama sıralama 147k geldi ve yine yığılma oldu ama tercih verdim diş için mezuna kaldım olmayınca daha zorlamak istemedim ve hemşirelik vererek yerleştim tekrar mezuna kalmak istiyorsan o zorluğu kaldırman lazım başa çıkabilecekmisin ailen sana destek olabilecekmi bu soruların cevabını gönülden ama net bi cevap ver ve kendin kalmaya yada kalmamaya karar ver kimse senin yaşamında ne gibi zorluklar olabileceğini kestiremez ondan dolayı sen bunu ailenle konuşup halletmen gerekir çünki mezuna kalmak kolay değildir ağır bi baskı var okul olmadığı için okulun zamanlarında boş olacaksın ona göre kendini hazırlaman gerekir sana vereceğim tavsiye budur.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
derslere odaklanırım diyorsan evden de çalışabilirsin. Ytden videolar izleyerek bile çok daha iyi bir sıralama yapabilirsin dershaneye gerek yok. Disiplinliyim yaparım diyorsan kal. Yapamam diyorsan da bu sıralamayla gideceğin üniye boşuna gitmiş olacaksın iş hayatına atıl para kazan

AlsivaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Erkay
Bu yıl ilk senemdi sınavda 2 milyon 122 bin sıralama yaptım 2.kez mezuna kalınır mı?
sıralaman gerçekten çok kötü eğer diyorsan ben diğer yıl sınava girene kadar dişimi sıkarım her gün deli gibi çalışırım o zaman mezuna kalmalısın ama tekrar böyle bir yıl geçiriceksen mezuna kalmanın anlamı yok bir yıl daha heba etme

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,894
Üyeler
154,482
Son üye
Delapunci
Top Bottom