Neler Yeni

Çözüldü✓ 2 laptop arasında kaldım yardımcı olur musunuz

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Buse

Farex

80+ Silver
Fan sesi fazla olmasını istemem açıkçası oyun oynamıyorum.Önceden başka bir HP modeli kullanıyordum fan sesi ve ısınmadan dolayı çok sorun yaşadım.Bu özelliklerin olmasını istemem açıkçası .Daha çok ofis tipi gamer olmayan şeyler kod yazarken daha cazip geliyor
Bende bilgisayar mühendisiyim açıklası alanına göre değilir apple cihazlarına destek vermeyeceksen kesinlikle windows olan güçlü cihazlar kullan bak evimde 6 tane cihaz var 1 i masaüstü 5 i laptop 2 tane mackbook pro var 1 tane eski tip laptop var 2 tane gamig laptop var ve ben Gaming laptopalr harici kullanmıyorum çünkü mackbook işime yaramıyor öyle gibi gözüktüğüne bakma yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

HP omenle bunu kıyaslayabilir misiniz benzer duruyor da
Benim attığım Dell g16 daha iyidir emin olabilirisn.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
533
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

NZXT

80+ Bronze
Dell G15 değil G16 bu. Bende G15 de var çok memnunum benim cihazım tr de tek anakartı unlock cihazımın minimum kendi özelliklerindeki cihazlara göre %6-15 arası performans veriyor ben bi kaç ay sonra sıvı termal uygulayacağım ondan sonra oc ile %20-25 hedeflerim var.
Doğru G16 yanlış yazmışım. Anakart kalitesi zaten bir HP cihaza göre çok önde. Overclock denenebilir o makinede. Önerim RAM oc yapmanız. Limit konusunda cihazın PL1 PL2 gibi kronik sorunları yok zaten. Belki EDC Limit olabilir yani akım daralması. Oda hemen hemen her cihazda var

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Buse
Bende bilgisayar mühendisiyim açıklası alanına göre değilir apple cihazlarına destek vermeyeceksen kesinlikle windows olan güçlü cihazlar kullan bak evimde 6 tane cihaz var 1 i masaüstü 5 i laptop 2 tane mackbook pro var 1 tane eski tip laptop var 2 tane gamig laptop var ve ben Gaming laptopalr harici kullanmıyorum çünkü mackbook işime yaramıyor öyle gibi gözüktüğüne bakma yani.

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Peki Dell alırsam herhangi bir bozulma veya sorun durumlarda bayi bulmam kolay olur mu

Farex

80+ Silver
Doğru G16 yanlış yazmışım. Anakart kalitesi zaten bir HP cihaza göre çok önde. Overclock denenebilir o makinede. Önerim RAM oc yapmanız. Limit konusunda cihazın PL1 PL2 gibi kronik sorunları yok zaten. Belki EDC Limit olabilir yani akım daralması. Oda hemen hemen her cihazda var
Dediğiniz gibi ramlare yapmayı düşünüyorum şuanlık sadece işlemci ve ekran kartına yaptım . Sıvı termal macun ile daha iyi sonuçlar alacağımı düşünüyorum nihayetinde en iyi katı termal macun bile iletkenliği o kadar iyi değil.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Peki Dell alırsam herhangi bir bozulma veya sorun durumlarda bayi bulmam kolay olur mu
HAyır yaşamazsınız ve şöyle bir özelliği var cihazınız arızalanırsa nerede iseniz orada servis gelip 1-2 saate tabi maksimum süren zaman bu kadar daha kısa sürede de bitirebilirler olduğunuz yerde yapıp gidiyorlar siz yok efendim servise ver bekle zulmü çekmiyosunuz.

Farex

80+ Silver
Hocam yok zaten. Ben olduğunuda söylemedim. Sadece macbooklar var bu işler için sessiz
Çokta sessiz diyemezsiniz açıkçası ayrıca onlar ısınınca güç kısıtlıyor performansı düşüyor bende 2 tane cihaz olduğundan biliyorum.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Toprak
Çokta sessiz diyemezsiniz açıkçası ayrıca onlar ısınınca güç kısıtlıyor performansı düşüyor bende 2 tane cihaz olduğundan biliyorum.
Dediğiniz doğru olabilir hocam. Mackbooklar genelde sessiz ve güçlü diye biliyordum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Buse
Dediğiniz gibi ramlare yapmayı düşünüyorum şuanlık sadece işlemci ve ekran kartına yaptım . Sıvı termal macun ile daha iyi sonuçlar alacağımı düşünüyorum nihayetinde en iyi katı termal macun bile iletkenliği o kadar iyi değil.

HAyır yaşamazsınız ve şöyle bir özelliği var cihazınız arızalanırsa nerede iseniz orada servis gelip 1-2 saate tabi maksimum süren zaman bu kadar daha kısa sürede de bitirebilirler olduğunuz yerde yapıp gidiyorlar siz yok efendim servise ver bekle zulmü çekmiyosunuz.
Bu bakımdan aşırı iyiymiş Lenovo servisleri çok uğraştırıyor mesela ilk defa böyle olanını duydum kaliteli bir hizmet

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Miraç
HP omenle bunu kıyaslayabilir misiniz benzer duruyor da
Hocam asus alanında en iyisi bana göre zaten dünyanın en iyi 2 markası asus ve msi ama 60 bin fiyat bandında düzgün msi bulamazsınız bende bugün bu cihazı sipariş edeceğim 4070 olanı

Hocam asus ile dell karşılaştırılamaz

Emsal

80+ Silver
Top Bottom