Neler Yeni

2. Playstation 5 alırken nelere dikkat etmek lazım?

Berat_Akpunar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Berat
2. Playstation 5 alırken nelere dikkat etmek lazım, Sorunlu sürüm vs var mı ?

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Batın Köse
sony garantisi olsun sorun yaşarsan da direk garantiye gönderirisin ithalatçı garanti önermem

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Alabiliyorsan son sürüm al bende CFİ 1116A var fan sesi vs. bir sorun yok. Bence fat kasa al (tipi daha iyi duruyor) PS 5 lerin en bilindik kronik sorunu coil whine dır ve %70-80 ihtimal alacağın cihazda da olur. bende var mesela.

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Batın Köse
Bunlarda sürüm de var, kronik sürüm ya da başka bir olayı falan var mı? Başka nelere dikkat etmeliim?
bu fat kasanın ilk sürümü 1016 olması lazım zaten bu sürümün garantisi kalmamıştır ama onu alma onun dışında sıkıntı yok

Berat_Akpunar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Berat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alabiliyorsan son sürüm al bende CFİ 1116A var fan sesi vs. bir sorun yok. Bence fat kasa al (tipi daha iyi duruyor) PS 5 lerin en bilindik kronik sorunu coil whine dır ve %70-80 ihtimal alacağın cihazda da olur. bende var mesela.
coil whine sorunu nedir ?

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bobin cızırtısı denebilir, cihaza bir zararı yok oyun oynarken cızırtı yapıyor ama rahatsız etmiyor beni, yani takıntılı gibi kulağımı cihazın dibine sokarsam gelir ama yapmıyorum.

Berat_Akpunar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Berat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bobin cızırtısı denebilir, cihaza bir zararı yok oyun oynarken cızırtı yapıyor ama rahatsız etmiyor beni, yani takıntılı gibi kulağımı cihazın dibine sokarsam gelir ama yapmıyorum.
Anladım teşekkür ederim

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
681
İsim
Sercan GÖKALP
coil whine sorunu nedir ?
Üst seviye ekran kartlarında da genelde oluyor güçlü cihazlarda fanlar bir tık fazla çalıştığı için bazılarında fanlarda vızzzz diye ince bir ses gelebiliyor çok aşırı olmadıkça zaten garantiye de girmiyor performansa etkisi olmadığı için

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bunlarda sürüm de var, kronik sürüm ya da başka bir olayı falan var mı? Başka nelere dikkat etmeliim?

Fat kasa alacaksan 1216 B ya da A, Slim alacaksan 2016 B ya da A olsun. İkisi de son sürüm.

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Üst seviye ekran kartlarında da genelde oluyor güçlü cihazlarda fanlar bir tık fazla çalıştığı için bazılarında fanlarda vızzzz diye ince bir ses gelebiliyor çok aşırı olmadıkça zaten garantiye de girmiyor performansa etkisi olmadığı için
Bende ps 5i garantiye yollasam mı diye düşündüm de sizin de dediğiniz gibi herhangi bir sorun teşkil etmediği için garanti karşılamaz diye uğraşmadım.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
681
İsim
Sercan GÖKALP
Bende ps 5i garantiye yollasam mı diye düşündüm de sizin de dediğiniz gibi herhangi bir sorun teşkil etmediği için garanti karşılamaz diye uğraşmadım.
Yani aşırı geliyorsa ses ve rahatsız ediyorsa memnuniyetsizliğinizi belirten bir mektupla beraber yollayabilirsiniz şansınızı denersiniz. Bende 3060ti vardı onda aşırı cw vardı ama oyunlarda drop falan da vardı yani tek sorun cw değildi kart tam 3 kere sıfırla değişti hepsinde cw vardı 😂 şimdi 3090 süprim x var yani en kaliteli 3090 modeli ondada cw var ama çok az miktarda. Kart oyunlarda 410 watt güç tüketiyor bırakalımda az bişey sesi çıksın 😂

Top Bottom